Reklama

Artykuły

z kategorii: ROZMOWY (82)
16 października 2013
ART

Komu dzisiaj potrzebny jest rzeźbiarz? Mariusz Dydo w rozmowie z Exspace.pl

Sztuka Mariusza Dydo nie stawia sobie żadnych ograniczeń. Jest grą przeciwieństw. Łączy wartości klasycznego pojęcia formy, paradoksu, zabawy skojarzeniami i ikonami świata sztuki. Pasja tworzenia, poczucie humoru i perfekcyjne opanowanie kruchej materii, jaką jest porcelana daje ciekawe, a niekiedy wręcz zaskakujące efekty. Skaczące przez siebie żubry, pies wykluwający się z jaja – czemu nie?
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
13 października 2013
ROZMOWY

Rozmowa z Andrzejem Stróżykiem, pomysłodawcą brandu Astrini Design

Design to nie tylko wygląd. To harmonijny związek funkcjonalności, ergonomii i kreatywnej myśli twórcy. Owocem jego jest wyjątkowość. Konsekwencją, zadziwienie, błogość, emocja użytkowników. Astrini - Design to marka, która czerpie z istoty tego związku. Nie uznaje kompromisów. Istnieje po to, by podarować ludziom piękno, chwilę zapomnienia, taniec zmysłów. Z pozornie banalnej rzeczy konstruuje coś niezwykłego. Design…
Ostatni komentarz
super pomysł, połączyć trzy firmy :) życzę wielu sukcesów, właśnie wróciłem z Mediolanu: astrini świetny produkt! planika dodawała blask i ciepło :)
09 października 2013
ROZMOWY

Ryszard Balcerkiewicz, właściciel marek Balma i Noti w rozmowie z Exspace

Exspace: Co jest najważniejsze we współpracy z designerami? Na jakie problemy napotyka się przy rozmowach z nimi?R.B.:Ryszard Balcerkiewicz.:określonych strukturach, narzuca terminy produkcyjne, wymagania technologiczne. Projektanci pracują z kolei jako freelancerzy, często równolegle nad kilkoma projektami, mają inne podejście do terminów realizacji. Młodym projektantom brakuje z kolei doświadczenia z produkcją, technologią, zwykle nie znają, czego oczekuje rynek. Jednak sytuacja się zmienia, zmieniają się także uczelnie, które coraz częściej podejmują współprace z przemysłem.
Ostatni komentarz
Prawdziwy człowiek biznesu z ludzką twarzą. Przekaz czytelny, wspomniana niżej skromność, wzór do naśladowania. Mało takich ludzi w dzisiejszych trudnych czasach. Powodzenia Panie Ryszardzie, przeczytanie wywiadu z Panem to była czysta przyjemność.
03 października 2013
ROZMOWY

Wystawiennictwo – czy to jeszcze ma sens? Rozmowa z dr Łukaszem Kossowskim

Zdarzają się wystawy wielkich artystów, na których prezentuje się dziesiątki dzieł niezwykle słabych. To dowód na to, że komisarz nie jest w stanie dokonać selekcji, po prostu „nie widzi” obrazów. Wystarczy mu wielkie nazwisko. I tu zaczynają się problemy. W polskich czasopismach wysokonakładowych, więc chyba najbardziej opiniotwórczych, krytyka wystaw w zasadzie nie istnieje.
Ostatni komentarz
Komisarz? A nie kurator?:)
18 września 2013
ROZMOWY

Nad dachami Poznania - zdjęcia lotnicze Marka Kaczmarczyka

Rozmawiamy z Markiem Kaczmarczykiem, autorem zdjęć do albumu "Nad dachami Poznania" - o mieście widzianym z góry. Od lat Marek Kaczmarczyk dokumentuje zmieniający się Poznań, wykonując tysiące zdjęć lotniczych. Exspace: Kiedy zacząłeś fotografować? Latać szybowcami i jednocześnie fotografować zacząłem wcześniej, w 1993 roku, ale na poważnie zacząłem o tym myśleć, gdy zrobiliśmy zdjęcia Starego Browaru.
Ostatni komentarz
jak to mówią nauczyciele fotografii w szkołach: alba za wcześnie pstrykałeś, albo się spóźniłeś :-)
07 sierpnia 2013
ROZMOWY

Michał Balcerkiewicz, Prezes firmy Balma w rozmowie z Exspace.pl

"Balma ma dokładnie 35-letnią historię. Ja jestem niewiele starszy, choć z uwagi na rodzinne powiązania z firmą związany jestem pewnie właśnie od… 35 lat. Cieszę się z historii, z tego co udało się wcześniej mojemu ojcu wypracować. Traktuję ten dorobek jako dobry punkt wyjścia do pracy nad przyszłością. To co mnie pochłania obecnie to strategia Balma Think Pro i przyszłość"
Ostatni komentarz
ile osób zatrudnia Balma?
06 sierpnia 2013
ARCHITEKTURA

Szczecin powraca do Europy - architekt Krzysztof Małecki w rozmowie z Exspace.

"Architektura jest odzwierciedleniem Duszy. Wszyscy zachłysnęliśmy się wolnością. Powoli zaczynamy dostrzegać, że potrzebne są pewne zasady, którymi powinniśmy się kierować. To stare prawidła. Czasami trzeba odblokować myśli. Moim zdaniem to co się dzieje w architekturze po 1989 roku można porównać do orkiestry bez dyrygenta. Dobrzy muzycy, dobry sprzęt, a muzyka chaotyczna" - architekt Krzysztof Małecki w rozmowie z Exspace.pl.
Ostatni komentarz
tak, Szczecin jest mało skażony "koszmarami architektury czasu "wolności" - warto czasami być na boku głównego toru
12 lipca 2013
ROZMOWY

"Niegasnąca pasja jaką jest projektowanie" - Piotr Kuchciński w rozmowie z Exspace

Przyznanie mi tytułu Designera Roku jest dla mnie na pewno najważniejszą w życiu zawodowym nagrodą. To wielki zaszczyt i wyróżnienie, zwłaszcza, że przyznano ją za wieloletni wkład w rozwój polskiego wzornictwa meblowego. Zaskakujące było dla mnie jak wiele osób fachowo zajmujących się wzornictwem śledzi od wielu lat moje projekty i jak wysoko są one oceniane. Otrzymałem mnóstwo gratulacji, wyrazów uznania i sympatii. To bardzo miły czas! Na pewno czuję się bardzo doceniony
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
26 maja 2013
ROZMOWY

Rozmowa z Mikołajem Wierszyłłowskim. Teddy Bear kochamy wszyscy. Co Ciebie zainspirowało?

Exspace: teddybear'mania. Na stronach facebookowych większości firm Wasz mebel był ikoną targów Arena Design i konkursu TOP DESIGN award. Waszym zdaniem skąd taki wielki sukces?M.W.: Myślę że teddy trafił na swój czas. Moim zdaniem to taki współczesny dziwoląg który pozwala się kształtować tak jak chcemy.
Ostatni komentarz
to już tyle lat minęło ... nie zdawałam sobie sprawy, dzięki za budzenie miłych wspomnień z dzieciństwa
20 kwietnia 2013
ROZMOWY

Rozmowa z Iwoną Paczuską - menedżer ds. Marketingu i PR firmy Ro-Ma.

Pomysł na nowy design stoiska na targach DREMA w Poznaniu zrodził się … niespodziewanie. Pracowaliśmy właśnie nad wprowadzeniem nowego produktu do naszej oferty, którego premiera była planowana właśnie na targach DREMA. Oczywistym było więc, że stoisko ma promować ten nowy produkt, szczególnie, że w naszej branży nowość produktowa to nieczęste zjawisko.
Ostatni komentarz
nie potrzeba 200mkw, żeby się pokazać, jak się ma pomysł - tu pomogli specjaliści, i to jest klucz, współpraca
21 marca 2013
ROZMOWY

Piotr Najsztub rozmawia z Natalią Paszkowską i Marcinem Mostafa z WWAA, projektantami Pawilonu Polskieg Expo 2010 Shanghaj

... projektantami Pawilonu Polskiego na Expo 2010 w Shanghaju - Natalią Paszkowską i Marcinem Mostafą z WWAA. "Wolimy myśleć o stoiskach jako o obiekcie. Np. w Genewie, to była chmura." Co sie stało z pawilonem po Expo? To temat rzeka. Skończyło się EXPO i dostaliśmy informację od wykonawcy, że wszyscy chcą go u siebie postawić, jako polski pawilon.
Ostatni komentarz
WWAA chciałoby się powiedzieć - przereklamowane. Ale są tak zaskakujący, tak konkretni, tak usadowieni w realnym świecie i mają tyle prostoty [mądrej] w swoich projektach. ten pawilon Mercedesa w Warszawie - same niby deski i logo Mesia. Ale jak przyjemnie się tam siedziało.
11 marca 2013
PROJEKTANCI

Rozmowa z Agnieszką Mazurek projektantką kolekcji ”Crean” dla IMS Group.

Mimo dużej swobody jaką miałyśmy w trakcie kreowania projektów, starałam się by meble technologicznie były nieskomplikowane w produkcji, by nie było niepotrzebnego zużycia materiałów, a formy były jak najprostsze. Po dokonaniu wyboru koncepcji, przy współpracy z działem R&D...
Ostatni komentarz
jakies wieści z targów macie? podobało się? będzie produkcja?
08 marca 2013
PROJEKTANCI

Rozmowa z Barbarą Antkowiak - autorką projektu ”Dice” dla IMS Group.

Wywiad z autorką kolekcja mebli „Dice” - Barbarą Antkowiak. Basia jest studentką wzornictwa przemysłowego UAP. Projekty” Dice” i „Crean” stworzone, w ramach IMS 4 YOUNG przez Barbarę Antkowiak i Agnieszkę Mazurek, prezentowane na stoisku IMS Group w hali nr 8, są rewelacja targów MEBLE Polska 2013.
Ostatni komentarz
Rozmowa z Barbarą Antkowiak - autorką projektu ”Dice” dla IMS Group. | EXSPACE mbt soldes http://www.parfex.eu/parfex/mbt.php/
01 marca 2013
ROZMOWY

W jakim kierunku idą multimedia?

"Rynek multimediów dąży do uzyskania bardzo rzeczywistego obrazu, o doskonałej jakości. Ekrany są coraz większe, udoskonala się technologię przetwarzania obrazu. Jednak jednym z ważniejszych trendów są rozwiązania pozwalające na interakcję z odbiorcą." - mówi Magda Wiejacha, Kierownik Działu Marketingu TRIAS.
Ostatni komentarz
Wystawiamy się na targach we wrześniu, w Poznaniu. Chcemy "zaszaleć" multimedialnie. Czy mogę prosić o jakieś rady - co teraz jest na Topie? chciałabym już firmie zabudowującej i designerom wysłać nasze konkretne oczekiwania Dziękuję
15 grudnia 2012
DORADZAMY

Recepta na dobry event. Wywiad z Agnieszką Kurkiewicz - właścicielką QRKA Entertainment.

Nazwiska designerów, wybrane firmy, Finaliści i Laureaci ogólnoloskich konkursów są godne: zapamietania, poznania i polecania. Tu możecie szukac dobrych designerów, architektów, projektantów i grafików. Nie musicie przeszukiwać internetu. Nazwiska dobrych designerów "podajemy Wam na Tacy". Dlatego decyujemy sie informacje o wynikach ważniejszych konkursów publikować w dziale: " Polecamy Firmom i Wystawcom"
Ostatni komentarz
Czy możliwe zrobienia na targach projekcji we wnętrzu półsfery, analogicznie jak w planetariach??
16 listopada 2012
PROJEKTANCI

Rozmowa z Urszulą Burgieł współautorką „BOULI”

Wywiad z Urszulą Burgieł. To jedno z „Gorących Nazwisk”. Usłyszymy fascynującą historie jak wdraża się projekty do produkcji. Zapraszamy do odwiedzenia tegorocznych poznańskich targów GMINA i INVESTFIELD w dniach 20-23 listopada 2012, gdzie jeden z projektów Uli - przystanek SOL będzie prezentowany.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
22 sierpnia 2012
ROZMOWY

Toyota Motor Poland - "Design stoisk na przestrzeni lat"

"Design stoisk na przestrzeni lat" . „Jak cię widzą, tak cię piszą” – skoro zdecydowaliśmy się na obecność w tegorocznej edycji Targów, postanowiliśmy zadbać o godną oprawę. To także nasz sposób na okazanie szacunku osobom odwiedzającym. – mówi w wywiadzie Robert Mularczyk, Kierownik Działu PR Toyota Motor Poland.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
10 lipca 2012
ROZMOWY

Wywiady z designerami | arch. Piotr Witwicki (Littera)

Wywiad z Piotrem Witwickim, projektantem stoisk firm: Flowair i Robur, laureatem konkursu standOUT. INSTALACJE 2012. Czemu poświęcasz wolny czas? "Od dłuższego czasu mocno kibicuję naszym siatkarzom i Agnieszce Radwańskiej więc ostatnio mam dużo emocji:) Zresztą jak tylko mam możliwość sam biegam po korcie z rakietą..."
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
02 lipca 2012
WYDARZENIA

Flowair i Robur - Laureat standOUT. Instalacje 2012

Design stoisk na przestrzeni lat. Wywiad z Elizą Rumpcą - marketing manager firmy Flowair. Stoisko firm: Flowair i Robur wygrało konkurs standOUT. INSTALACJE 2012 otrzymując 273 głosy.Wywiad z Elizą Rumpcą, marketing manager firmy Flowair. "Podczas INSTALACJI klienci mogli zobaczyć niemal 800 stoisk. Naszym celem było wyróżnienie się na tle innych firm i jak najlepsze zaprezentowanie się: Interesuje nas wzornictwo a zwłaszcza wzornictwo przemysłowe. Chcieliśmy podzielić się tą pasją z klientami."
Ostatni komentarz
świetne stoisko, firme znam od lat, jest rzeczywiście bardzo profesjonalna i przyjazna
11 maja 2012
ROZMOWY

WYWIADY Z DESIGNERAMI. Bartłomiej Wełna. Laureat standOUT.

"Mój apetyt na poszczególne aspekty w designie rośnie. Chciałbym próbować coraz to nowszych rzeczy. To, co kręci mnie teraz najbardziej, to animacje. Chciałbym współpracować z kimś pokroju Tomasza Bagińskiego. Marzy mi się również udział w..."
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
06 kwietnia 2012
ROZMOWY

EXPO 2012. Bio Membrana - rozmowa z Enrique Limon

Wywiad jest kontynuacją rozmów o Expo 2012 w Korei. Zachęca do dalszych rozważań nad pytaniami dotyczącymi ewolucji podejścia do projektowania oraz łamania barier konwencjonalnej architektury. Po analizie wielu projektów zaprezentowanych na konkurs Expo 2012 dosyć wyraźnie rysuje się wątek „żywej architektury”.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
27 marca 2012
ROZMOWY

EXPO 2012. BIO(da)TA - rozmowa z Joshem Brevoortem

Josh Brevoort, jeden z projektantów pawilonu BIO(da)TA, opowiada o pracy nad projektem i ewolucji procesu projektowego. Wywiad jest kontynuacją rozmów o Expo 2012 w Korei. Zachęca do dalszych rozważań nad pytaniami dotyczącymi alternatywnych dróg projektowania oraz łamania barier konwencjonalnej architektury.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.