Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
20 marca 2014
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Światowy trend Mix&Match w interpretacji Marka Cecuły.

Wystawa "Mix&Match Project"

Do końca marca w Concordia Design w Poznaniu będzie można oglądać wystawę porcelany "Mix&Match Project". Wystawa prezentuje cztery nowe linie Polskich Fabryk Porcelany: Cosmoplitan, Navy,  Blossom i New Atelier.

Wydarzenie Mix&Match

Marek Cecuła ceramik, projektant i dyrektor artystyczny Polskich Fabryk Porcelany “Ćmielów” i “Chodzież” S.A.  zinterpretował światowy trend Mix&Match. Wraz z zespołem projektowym opracował nowe dekoracje do istniejących już form porcelany. Połączenie organicznych, graficznych, a nawet ornamentowych wzorów w nowe zestawy porcelany zachęca do tworzenia własnych kompozycji.

Wernisaż wystawy Mix&Match poprzedził panel dyskusyjny z zakresu food designu: „Nowy trend Mix&Match – kuchnia, restauracja i architektura stołu". Rozmówcami byli Marek Cecuła – projektant i ceramik oraz dyrektor artystyczny Polskich Fabryk Porcelany, Ewa Voelkel-Krokowicz – CEO Concordia Design, Inga Kamińska – Prezes Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., Anna Wróblewska Head of Consulting Concordia Design  oraz Tomasz Trąbki – szef kuchni Concordia Taste.  Rozmawiano o nowym trendzie Mix & Match (pol. mieszaj i łącz), który doskonale odpowiada na potrzeby użytkowników w obszarze spotkań przy stole. Dotyczy to zarówno nowoczesnych koncepcji w aranżacji stołu, a w nich nowej roli porcelany, jak i samego komponowania jedzenia, wyboru i szukania nowych smaków.

MIX&MATCH PROJECT

MIX & MATCH (pol. mieszaj i łącz) jest ideą wyrażającą nową rolę porcelany w aranżacji stołu. Trendy wskazują, że “porcelana ma się dobrze” - jest doceniana zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i wyborze serwisu na specjalne okazje. Chcemy na co dzień jeść w estetycznym otoczeniu, a posiłki serwować w nowoczesnej i funkcjonalnej zastawie. Zmieniły się jednak radykalnie zwyczaje związane z kompletowaniem porcelany. Brakuje nam często miejsca na przechowywanie wieloelementowych serwisów, dlatego chętnie sięgamy po proste sety naczyń, które sprawdzą się zarówno podczas szybkiego śniadania, jak i uroczystej kolacji. Ważny jest świeży wzór, detal na porcelanie, który “zbuduje nastrój” spotkania przy stole. Nie lubimy nudy, a tworzenie własnej porcelanowej kompozycji to rodzaj zabawy. Temu służy właśnie koncepcja MIX&MATCH, która daje nowego ducha tradycyjnej porcelanie, stawiając na indywidualizację, demokratyzację (dostępność), fusion (połączenie) i zmianę. Koncept MIX&MATCH  zinterpretował i zaprojektował dla Polskich Fabryk Porcelany “Ćmielów” i “Chodzież” S.A. Marek Cecuła - ceramik, projektant i dyrektor artystyczny firmy.

MIX&MATCH PROJECT - KOLEKCJE 2014:

Cosmopolitan Line


Estetyka Cosmopolitan Line oparta jest o silny kontrast: wyraziste kolory i geometryczne wzory połączone ze złotem i bogatymi, organicznymi formami. Kolekcja została ozdobiona mocnymi, graficznymi dekoracjami: czarnymi, szarymi i odbijającymi światło, złotymi wzorami na klasycznym, białym tle. Zastawę cechuje przede  wszystkim  harmonijny eklektyzm i możliwość łączenia oraz bawienia się jej formą. Wszystko po to, aby codzienne posiłki, czy uroczyste spotkania nie były nudne, a porcelana wciąż zaskakiwała od nowa. Dostępne elementy współgrają z sobą w wielu zestawieniach tworząc nieograniczoną ilość kompozycji i możliwości aranżacji stołowego krajobrazu.

You dont have to own a loft in NY but it is recommended.

Navy Line


Navy Line to linia stworzona poprzez zestawienie dwóch rodzajów dekoracji − mocnych, graficznych, granatowych pasków i delikatnej i rozmywającej się kobaltowej linii Blue Line. W inspiracjach dominują nadmorskie wakacje, lato i żeglarskie skojarzenia. Navy Line idealnie nadaje się do codziennego aranżowania posiłków na tarasie, ogrodzie, pikniku czy plaży. Linia użyteczna jest również dla restauracji, chcących stworzyć przyjazny i niezobowiązujący klimat dla swoich gości.

You dont have to own a yacht but it is recommended.

Blossom Line

Blossom Line bazuje na dwóch wzorach talerzy w charakterystycznie pofalowanych kształtach i żywych, nasyconych kolorach, które zestawione razem tworzą barwny kwiatowy pejzaż stołu. To lekka w wyrazie kompozycja, która automatycznie kojarzy się z wiosennym ogrodem i soczystymi owocami. Blossom Line jest stworzona do celebracji codzienności i spotkań przy stole

It is a reach and uplifting collection giving fresh look to your dining room even without a view on a blossom garden.


Kolekcja Navy Line będzie do kupienia od kwietnia w sklepie on-line Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.

Kolekcja New Atelier, pierwszy projekt Ćmielów Design Studio New (57) jest już do kupnienia w sklepie on-line Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.

New Atelier czajnik na herbatę z podgrzewaczem, talerz deserowy, miska

New Atelier to efekt połączenia wielowiekowej tradycji polskiej porcelany ze świadomością potrzeb współczesnego klienta. Naczynia z kolekcji New Atelier to doskonała propozycja dla współczesnego pokolenia. Można je komponować wedle potrzeb - sprawdzą się zarówno w domu singla, jak i dużej rodziny. Seria "New Atelier" to przykład nowego spojrzenia na formę i dekorację obiektu stołowego. Kolekcja wpisuje się w ideę mix and match, czyli mieszaj i łącz. Poszczególne elementy zestawu oraz kolory dekoracji można dowolnie ze sobą łączyć. Tym sposobem, każdy może stworzyć spersonalizowany zestaw. "New Atelier" może stać się zarówno serwisem obiadowym, utrzymanym w jednolitej kolorystyce, jak i wielokolorowym zestawem śniadaniowym. "New Atelier" nawiązuje dialog z odbiorcą, nie ograniczając go zbędnymi klasyfikacjami i nie narzucając mu jednolitej kolorystyki. Ten serwis to dowód na to, że porcelaną można się bawić! 

Kolekcja "New Atelier" dostępna jest w kolorze białym oraz z graficzną dekoracją "Paski" w trzech kolorach:
- czerwonym
- zielonym
- ziebieskim

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.