Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
24 kwietnia 2014
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Light + Building 2014. Najnowsze trendy w świecie oświetlenia.

Light & Building - tu się nie szuka - tu się znajduje.

Light + Building to największe i najbardziej prestiżowe targi oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki domów i obiektów na świecie. Odbywają się co dwa lata we Frankfurcie, w tym roku w dniach 30 marca – 4 kwietnia.


Prezentowane są tu nowości z zakresu oświetlenia technicznego, dekoracyjnego i LED, okablowania, instalacji elektrycznych i energooszczędnych, systemów ogrzewania elektrycznego, zasilania, zabezpieczeń przemysłowych i alarmowych, systemów zarządzania obiektami, klimatyzacją i wentylacją, systemów ochrony przed promieniowaniem słonecznym, automatyzacji parkingów, wind, ruchomych schodów i chodników.

Liczba wystawców Light & Building 2014 sięgnęła ponad 2300. Targi odwiedziło ponad 196 tys. zwiedzających. Bardzo chętnie na targach Light & Building wystawiają się polskie firmy. Tegoroczna liczba zwiększyła się do 53. Większość z nich reprezentowała sektor oświetleniowy.

Light + Building to również miejsce, gdzie exhibit design jest na najwyższym światowym poziomie. Niestandardowe formy zabudowy wyglądają jak wzorcowe przykłady najlepszej architektury XXI wieku.

Polska firma LUG Light Factory jest jednym z największych producentów opraw przemysłowych i dekoracyjnych

Polska firma LUG jest jednym z największych producentów opraw przemysłowych i dekoracyjnych. Od początku działalności biznesowej LUG podążała wyznaczona ścieżką rozwoju, realizując politykę ukierunkowaną na zwiększenie produkcji i asortymentu sprzedaży opraw, poprawę jakości produktów, umacnianie wiodącej pozycji na rynku oświetleniowym Oferta firmy obejmuje szeroką gamę opraw zewnętrznych do iluminacji budynków, oświetlenia stacji paliw, ulic czy też parkingów.

Nimbus Design. Projekt: rupert kopp product design, www.rupert-kopp.com

Nimbus Design GmbH ze Stuttgartu to jedno z pierwszych przedsiębiorstw na świcie, które uwierzyło w technologie LED dla innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych. Od 2006 Nimbus zrealizowała około 8000 projektów. Firma różni się od większości innych przedsiębiorstw - i nie tylko dlatego, że ma ponad 25 lat doświadczenia. Ponoć inność firmy najbardziej jest widoczna niż w stołówce: codziennie rano o godzinie 10 160 pracowników spotka się na wspólne śniadanie. Magazynier obok kontrolera. Projektanci obok inżynierów i pakowaczy. Sprzedawcy, stażyści, pracownicy, specjaliści od marketingu, architekci, projektanci wnętrz, elektrycy, specjaliści od akustyki. Jest wśród  również Dietrich F. Brennenstuhl CEO Firmy. I to on jest tym, który zapewnia kawę i herbatę, różne rodzaje chleba , masło, dżem, czekoladę i miód ;-). Ściany stołówki ozdobione są cytatem, który podsumowują filozofię firmy: " Ja nie szukam - ja znajduję. Inni znajdują to, co już znają. My odkrywamy coś zupełnie nowego ... ".

SERA - czy trzeba mieć dużo odwagi, zeby na największe i najbardziej prestiżowe targach oświetlenia na świcie, postawić takie stoisko?

Sera, łączą w sobie wysokiej jakości syntezę technologii i estetyki, jakość funkcjonalną i proste, wyrafinowane formy. Oryginalność opraw oświetleniowych Luceplan nie ulegając chwilowym modom i trendom, jest dzisiaj prawdziwą " współczesną klasyką ".
 DARK®  to nie jest zwykła firma z oświetleniem.

DARK® to nie jest zwykła firma z oświetleniem. DARK® jest młody i gniewny ;-) DARK® to miejsce  kreatywnych pomysłów. Nadzwyczajnych lampy, często wyglądające jak rzeźby, zdobywając wiele nagród wyznaczają trendy w świecie oświetlenia.


ESYLUX z Ahrensburg koło Hamburga, powstał w 1968 roku.

ESYLUX ma swoją siedzibę w Ahrensburg koło Hamburga, powstał w 1968 roku. Od tego czasu firma tworzy międzynarodowe standardy jakości takich produktów jak: detektory ruchu, technicznym zewnętrzne oświetlenie, oświetlenie awaryjne i czujniki dymu.


Modular to maniacy oświetleniowi działający w branży od 30 lat.

Modular to maniacy oświetleniowi działający w branży od 30 lat. Doskonałość od projektu aż po łatwość instalacji. Antidotum na trendy designerskiego bałaganu. „To prawda, że ​​kochamy opowiadać historie, ale nie możemy zagwarantować, że będziecie mieć słodkie sny. Kochamy lub nienawidzimy. Nigdy nie wymyślić niczego ziemskiego lub przeciętnego."

Tegoroczna liczba polskich wystawców to 53 firmy, reprezentujące sektor oświetleniowy:
ALDEX, ALFA , APANET Green System, Apator, ART Metal , ATM Lighting, Awex, 'Baks', Baranska Design, BIAGLASS Huta Szkla Bialystok, CEZOS, Deco Land, ELGO Lighting Industries, Elmarco, ES-SYSTEM NT, ES-SYSTEM S.A., Euroledlighting, GLASS SPHERE, Idea LED Mateusz Banasik, IMPERIAL, INGREMIO - PESZEL, Intelight, KANDELAi, Karkas, Kinna Production, KLUS, Kutek, Lampex, LARS Andrzej Szymanski, LEDsON, LEMIR Wosik i Wesolek, Lena Lighting S.A, LIRA, LUG Light Factory, Luminex, Magnetic Systems Technology, NIVISS, Nowodworski, Organic Lighting, Ospel, P.W. KRZYSZTOF - Krzysztof Milcarz, PXF Lighting, 'Rosa' Zaklad Produkcji Sprzetu Oswietleniowego Stanislaw Rosa, SIGMA Rodak Dariusz, Sonel S.A., Spectra Lighting Sp. z o.o., Spot-Light, System LOOX, TEMAR, TM Technologie, TOPMET Light, Wojnarowscy, ZAMEL CET,


część zdjęć dzięki uprzejmości Retail Design Blog www.retaildesignblog.net

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.