Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
11 listopada 2014
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

1600 papierowych pand w podróży dookoła świata.

Szokująca instalacja francuskiego artysty.

Pojawiły się nagle w różnych miejscach na świecie. Nie pluszowe, a ekologiczne. Wykonane z papieru i przetworzonych gazet, wzmocnione włóknem kokosowym, pomalowane ręcznie farbkami do żywności i sklejone ryżowym klejem. W ilości 1600 sztuk – tyle dokładnie zostało żyjących pand na świecie.Instalacja z 1600 pand może wygląda uroczo i słodko, ale nie ma nic wspólnego z zabawą. 1600 pand ma bardzo poważne przesłanie. W prawdziwym życiu gatunek jest zagrożony wymarciem w związku z bezmyślnym działaniem człowieka. Każda rzeźba jest wykonana z makulatury i stanowi jeden element z gatunku, który żyje dzisiaj. W ten niecodzienny sposób  WWF chciało zwrócić uwagę na problem ginących gatunków zwierząt, a przede wszystkim pand, które znikają z powierzchni Ziemi w tempie 1000 razy szybszym niż ich naturalny wskaźnik umieralności.

Stunning Studio Portraits of Wild Animals by Brad Wilson

Szokujące jest oglądanie papierowych pand w ilości odzwierciedlającej to, co dzieje się w naturalnym środowisku. Jest duża nadzieja, że ​​ten imponujący projekt publiczny będzie rozprzestrzeniał świadomość tego kryzysu środowiska
. Akcja miała też wymiar społeczny. Do produkcji 1600 papierowych pand zatrudnionych zostało kilka tajlandzkich wiosek – każda z nich pracowała nad jedną z 10 części ciała pandy; rozwiązanie to zapewniło – przez cały miesiąc – pracę kilkusetajlandzkim rodzinom.

Francuski artysta Paulo Grangeon współpracując z World Wildlife Fund (WWF), PMQ i z kreatywnym studio AllRightsReserved przygotował papierowe rzeźby pand jako przesłanie, które ma informować opinię publiczną na całym świecie o tragicznej prawdzie nt. tych zwierzętach .


Pandy na tournee w Hong Kongu

Pandy na tournee w Hong Kongu, Paryżu, Rzymie, Berlinie czy Tajpej zatrzymują się przy zabytkach i w charakterystycznych punktach miasta, ciagle "przemieszczając się.
" Wymiary pandy: 22x43x30cm.

Więcej na temat akcji na stronie WWF; tam także info na temat zagrożonych gatunków.
wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.