Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
30 kwietnia 2014
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Trzy firmy z Polski z prestiżową iF Design Awards

iF Design Awards - dobry design to dobry biznes

Trzy firmy z Polski zostały nagrodzone w prestiżowym konkursie designu iF Design. Złotym medalem iF Gold Award nagrodzono wspólnie firmę Game Technologies, która stworzyła elektroniczną kostkę DICE+ oraz Mindsailors - studio wzornictwa przemysłowego, które odpowiada za wygląd i projekt konstrukcyjny kostki. Nagrody iF Design otrzymały innowacyjne produkty firm Flowair - za projekt jednostki odzysku ciepła OXeN oraz Fibar Group - za czujnik zalania FIBARO Flood Sensor.

iF Design Award
- jedna z najbardziej znanych i prestiżowych nagród (drugim jest Red Dot) w dziedzinie designu na całym świecie - jest wręczana od 60 lat produktom wyróżniającym się w zakresie projektu, wzornictwa, funkcjonalności i ergonomii. Nagrody iF Design Award są przyznawane w trzech głównych kategoriach: Produkt, Opakowanie i Komunikacja. O statuetkę w tej prestiżowej kategorii ubiegają się największe międzynarodowe firmy technologiczne.

IF Design Award dla Fibar Group za obudowy FIBARO Flood Sensor

Autorami projektu nagrodzonego urządzenia są Lukasz Gdyk i Maciej Fiedler - dyrektor ds. rozwoju Fibar Group. FIBARO Flood Sensor to niesamowicie funkcjonalny czujnik zalania o organicznym wzornictwie, kompaktowych rozmiarach oraz szerokim wachlarzu dodatkowych funkcji. Dzięki zaawansowanej technologii i precyzji, informuje o grożącym zalaniu oraz gwałtownych skokach i spadkach temperatur wysyłając informację na tablet czy smartfon. Przy tym jest całkowicie bezobsługowy i nie wymaga specjalistycznego montażu.

IF Design Award dla Fibar Group za obudowy FIBARO Flood Sensor

- Bardzo cieszymy się z otrzymania tak prestiżowej nagrody. Decyzja niezależnego jury potwierdziła, że nasz produkt to urządzenie najwyżej jakości, które nie tylko chroni dom, ale również może być jego ozdobą - mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków FIBARO.    Firma Fibar Group z Poznania to producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO. Dzięki systemowi FIBARO możemy sterować nie tylko sprzętami RTV i AGD, ale też oświetleniem, poziomem temperatury, roletami, markizami, bramami i furtkami, alarmem oraz systemem monitoringu. Dzięki temu, iż jest to rozwiązanie bezprzewodowe, instalacja systemu jest zupełnie bezinwazyjna.

iF Gold Award
dla Game Technologies i Mindsailors za DICE+

Założona przez Patryka Strzelewicza i Michał Bąka Game Technologies jako pierwsza w historii konkursu firma z Polski otrzymała złoty medal iF Gold Award, przyznany jej za interaktywną kostkę DICE+. Jest to niewielki przedmiot, który może służyć jako kostka do gry albo jako bezprzewodowy kontroler np. do tabletu.

Podczas ceremonii w uzasadnieniu przyznania nagrody jury zaznaczyło, że ma być ona zachętą do tworzenia kolejnych innowacyjnych produktów. Patryk Strzelewicz nie ukrywa, że ma w zanadrzu sporo pomysłów. -  Projektując kostkę DICE+ chcieliśmy stworzyć urządzenie na światowym poziomie. Nagroda iF Gold Award przyznana po raz pierwszy polskiej firmie jest potwierdzeniem, że udało nam się stworzyć produkt na niespotykanym dotąd w Polsce poziomie – mówi Patryk Strzelewicz, członek rady nadzorczej Game Technologies, współtwórca DICE+.

iF Gold Award dla Game Technologies i Mindsailors za DICE+

Pierwsza w historii złota nagroda iF Product Design Gold Award 2014, to nie tylko ukoronowanie prac studia i najwyższe wyróżnienie o jakim może marzyć projektant, to także historyczne wydarzenie dla branży polskiego wzornictwa przemysłowego. Cieszymy się, że dane nam było stać się częścią tej historii i jesteśmy naprawdę wdzięczni za możliwość uczestniczenia w przedsięwzięciu jakim był projekt DICE+. Mamy nadzieję, że nagroda ta zachęci i doda wiary w siebie innym polskim firmom, które również mają realne szanse zaistnienia na arenie międzynarodowej sięgając po najwyższe, branżowe wyróżnienia – komentują właściciele i założyciele studia Mindsailors, Michał Bonikowski i Rafał Piłat.

IF Design Award dla Flowair za jednostkę odzysku ciepła OXeN.

Autorem projektu nagrodzonego urządzenia jest Rafał Dętkoś. Jednostka odzysku ciepła OXeN pozwala nagrzewać świeże powietrze napływające do pomieszczenia ciepłem odzyskiwanym z powietrza usuwanego. Sprawność odzysku ciepła sięga w nim nawet do 94 procent, co daje duże oszczędności energii. Zaletą urządzenia jest też to, że nie wymaga ono montowania w pomieszczeniu dodatkowej instalacji kanałowej.

IF Design Award dla Flowair za jednostkę odzysku ciepła OXeN.

Jednostka OXeN otrzymała już nagrodę Dobry Wzór. Flowair od wielu lat stawia na design, rozumiany jako połączenie wzornictwa i funkcjonalności. Projektant ma na koncie długoletnią pracę z firmą, dla której zaprojektował już: nagrzewnicę LEO plast (2006), destryfikator LEO D (2011), sterownik dotykowy (2012), przemysłową kurtynę powietrzną ELIS G (2013). Pochodząca z Gdyni firma Flowair powstała w 2003 r. i specjalizuje się w ogrzewaniu dużych obiektów. Współzałożyciel firmy Flowair Maciej Głogowski jest zdania: że dobry design produktu jest w stanie zapewnić firmie przewagę konkurencyjną i wejście na globalny rynek. Pod warunkiem, że pojęcie „design” rozumie się nie tylko jako ładny wygląd.

Więcej o iF Design Award >>>

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.