Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
24 września 2015
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

"Bloomberg Pavilion" Akihisa Hirata.

 Cień zaprojektowany.

Świat biznesu i świat sztuki przenikają się od zawsze. "Bloomberg Pavilion" to świetny przykład takiej współpracy.  Instalacja to wspólna inicjatywa największego na świecie dostawcy informacji finansowej BloombergMuseum of Contemporary Art Tokyo - 東京都現代美術館 z architektem Akihisa Hirata.

Do zaprojektowania instalacji zaproszony został Akihisa Hirata jeden z najzdolniejszych i najbardziej znanych japońskich architektów.


‘bloomberg pavilion’ by akihisa hirata architecture office, tokyo, japan, photo © takumi ota

Instalacja "Bloomberg Pavilion", została umieszczona przed wejściem do Museum of Contemporary Art Tokyo - 東京都現代美術館 w 2011 roku. Przeznaczona była na indywidualne wystawy młodych artystów i performerów. Forma pawilonu zainspirowana została strukturą drzewa. Niezwykle ważną rolę w projekcie odgrywają cień i światło. Akihisa Hirata wykorzystuje te naturalne elementy jako integralne części projektu. „Korona drzewa” rozdziela się w pewnym momencie, żeby wpuścić od góry światło do wnętrza budynku.

 ‘bloomberg pavilion’ by akihisa hirata architecture office, tokyo, japan, photo © takumi ota

Ciekawe jest to, że wszystkie elementy konstrukcji wraz z rzutem budynku to równoboczne trójkąty. Zarys pomieszczenia jest trójkątem. Elementy z których zbudowana jest konstrukcja dachu to płaskie trójkąty układające się w szereg rozwijających się, rozkwitających form. Wszystkie elementy wykonane są z blachy pomalowanej na biało.

"Bloomberg Pavilion" Akihisa Hirata  to jeden z najciekawszych przykładów współpracy biznesu ze sztuką.


www.designboom.com

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.