Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
28 maja 2014
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Henrik Vibskov. Kreatywności nie można narzucać granic.

Święto kreatywności i twórczego myślenia.

Niezwykłym zjawiskiem w świecie projektowania mody jest duński projektant Henrik Vibskov - jedyny skandynawski projektant obecny na wiosennej edycji Paris World’s Fair 2014 - z kolekcją dla mężczyzn. Jeśli komuś się wydaje że moda idzie na urlop – nic bardziej mylnego. Moda nigdy nie śpi, zwłaszcza, jeśli chodzi o tych, którzy wnoszą świeżość do dzisiejszego, nowoczesnego Fashion.

“Creativity cannot be forced or given boundaries. I enjoy placing myself in the midst of the unknown. It is then that I can learn and adapt to things completely new. I use my eyes and my brain.”  - Henrik Vibskov, 2013

Z ciekawostek: Vibskov zaprojektował kostiumy dla Hotel Pro Forma do opery PARSIFAL Richarda Wagnera, która miała swoja premierę 18 października 2013 roku w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

NECK PLUS ULTRA EXHIBITION HENRIK VIBOVSKOV AT GL. STRAND, MAY 2013, KOPENHAGA, żródło: Henrik Vibskov

Vibskov to geniusz awangardowy łączący w sobie niezwykłe wyczucie przestrzeni z wizyjnością. To wszechstronnie utalentowany projektant, który obok kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn, projektów akcesoriów - tworzy scenografie i niezwykłe instalacje, które są tłem dla jego pokazów mody.

Jedną z najciekawszych jest instalacja do tegorocznej wiosennej Wystawy Głównej „Henrik Vibskov" w Design Museum w Helsinkach. Trzon wystawy składa się z najnowszych prac Vibskova i jego ostatniej indywidualnej wystawy „Neck Plus Ultra”, która prezentowana była w Paryżu i Kopenhadze, na początku tego roku. Wystawa w Helsinkach była przede wszystkim świętem kreatywności i twórczego myślenia. Oryginalne, często dziwne a nawet dzikie i nieokiełzane formy instalacji podkreślały niekończące się bogactwo pomysłów projektanta.


HENRIK VIBSKOV AT THE DESIGN MUSEUM FINLAND, PHOTO PAAVO LEHTONEN

Na pytanie: Co lub kto Ciebie inspiruje? Vibskov odpowiada tak: Bardzo lubię biblioteki i muzea. Może też być po prostu coś co jest wokół mnie. Leżenie lub chodzenia jest też naprawdę dobre dla mojego umysłu, który pochłania i przegląda rzeczy. Wokół nas jest zbyt wiele informacji. Zachowuje w pamięci tylko część z nich, większość po prostu z niej wyrzucam To jest proces.

THE TRANSPARENT TONGUE, zeszłoroczny pokaz Vibkowa kolekcji s / S 13, w ramach Fashion Week Kopenhadze w 2013 roku również zaskoczył wszystkich. Instalacja przypominała futurystyczne, na granicy rzeczywistości scenariusze Burtona. Gospodarzem wybiegu był gigantyczny różowy język i ludzie, które próbują uwolnić się z jego wnętrza.NECK PLUS ULTRA EXHIBITION HENRIK VIBOVSKOV AT GL. STRAND, MAY 2013, KOPENHAGA, żródło: Henrik Vibskov

Henrik Vibskov (1972) ukończył Central Saint Martins w Londynie w 2001 roku. Od tego czasu zaprojektował ponad 20 kolekcji, by stać się jednym z najważniejszych na scenie międzynarodowej skandynawskich projektantów mody. Dzisiaj Henrik Vibskov to marka, która jest sprzedawana na całym świecieA SWAN LAKE AT THE NORWEGIAN NATIONAL OPERA & BALLETT, COSTUMES BY HENRIK VIBSKOV, żródło: Henrik Vibskov

 

żródło: www.henrikvibskov.com, www.designmuseum.fi

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.