wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
16 września 2015
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

rAndom International: “Rain Room” w Barbican w Londynie

Tysiące spadających na nas kropel to tylko złudzenie...

“Rain Room” interaktywna zaprojektowana przez  rAndom International dla Barbican w Londynie w 2013 roku, oferowała odwiedzającym - spacer w deszcz - bez zamoczenia się. Słyszymy szum wody, czujemy wilgoć w powietrzu i nagle odkrywamy, że tysiące spadających kropli, które odpowiadają na naszą obecności i ruch nie dotyka naszego ciała.


Rain Room”, rAndom International, Barbican w Londynie w 2013 roku, Fot. Felix Clay.

“Rain Room” to deszczowy prysznic, który nikogo nie moczy. Kamery zainstalowane w pokoju wykrywały ruchy człowieka i wysłały instrukcje do „centrum sterowania”, które z kolei uruchamiało interaktywny obraz kropli deszczu "padających" na odwiedzającego. Częścią integralna projektu było obserwowanie zachowania spacerowiczów w deszczu: przepychanie się ludzi, szukanie dla siebie stref komfortu i inne intuicyjne odruchy. Wydarzenie miało równiez zachęcać do odkrywania roli nauki, technologii i ludzkiej pomysłowości. Ale tak naparwdę to ta monumentalna instalacja (100mkw powierzchni) dzięki starannej choreografii ulewy, tworzyła intymną atmosferę kontemplacji.


“Rain Room”, rAndom International, Barbican w Londynie w 2013 roku, Fot. Felix Clay.

“Rain Room”, rAndom International, Barbican w Londynie w 2013 roku, Fot. Felix Clay.

Założony w 2005 roku, przez absolwentów Royal College of Art.: Hannesa Kocha, Floriana Ortkrassa i Stuarta Wooda - rAndom International - stworzył szereg instalacji wchodzących w interakcje z człowiekiem. “Rain Room” to największa i najbardziej ambitna z realizacji studia. Eksperymentując z ludzkimi zachowaniami i interakcją - wykorzystują nowe technologie w radykalny, często nieoczekiwany sposobów - tworząca prac, które wywodzą się z techniki op, kinetyki i post-minimalizmu.Tysiące spadających na nas kropel - to tylko złudzenie

via [rAndom International]wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.