Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
05 maja 2015
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Ross Lovegrove dla Lasvit

LiquidKristal Pavilion inspirowany logiką i pięknem natury

Brytyjski projektant Ross Lovegrove tym razem zachwyca swoimi projektami dla firmy Lasvit, czeskiego wytwórcy kryształów i szkła. 'Nodules' i ‘Liquidkristal’ to wyjatkowe instalacje zaprezentowane na Milan Design Week w roku 2012 i 2013.

Na Milan Design Week 2014 Lasvit oddało się w ręce Pha - czeskiego studio projektowego z Pragi. Architekci stworzyli niesamowicie piękne tło dla 'Emotion' - wystawy prezentującej dziewięć unikalnych instalacji oświetleniowych, z których każda miała wywołyać: "specyficzne emocje, przez ruch, światło lub statyczne piękno." (Lasvit). Tutaj czytajcie więcej >>

Ale wracamy do projektów Rossa Lovegrove. 'Nodules', zaprezentowana na wystawie ‘Lasvit constellation’ podczas Milan Design Week 2013, składała się z ręcznie robionych sferycznych soczewek, które zostały ze sobą połączone podczas formowania. Lovegrove wykorzystał ostre białe światło, które  padając na szklane formy sprawiało, że konstrukcja podtrzymująca soczewki nikneła w mroku - zaś konstelacja szklanych światów wydawała się unosić w powietrzu. Warto obejrzeć VIDEO 'Lasvit at Salone del Mobile 2013'
'Nodules', proj. Ross Lovegrove, Milan Design Week 2013, image © designboom

'Ice' by Daniel Libeskind, Instalacja 'Emotion' na Milan Design Week 2014, projekt ekspozycji Pha image © designboom

Z kolei instalacja 'LiquidKristal Pavilion', zaprezentowana na Milan Design Week w 2012 roku, w typowy dla Rossa Lovegrove sposób łączyła aspekty rzeźby, sztuki, architektury, światła i inżynierii materiałowej. Przestrzeń pawilonu, o powierzchni 60mkw, została podzielona na trzy części. Całość składała się z 24 samonośnych płyt szklanych. Falista szklana struktura pokazywała, że formowanie przestrzeni architektonicznej ze szkła wyprodukowanego przez firmę Lasvit jest właściwie nieograniczone. Koncepcja pawilonu Lovegrova dodatkowo przekazywała komunikat, że szkło Lasvit może być stosowane we wszystkich wnętrzach, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych.
LiquidKristal Pavilion, proj. Ross Lovegrove, Milan Design Week 2012, [via] rosslovegrove

LiquidKristal Pavilion, proj. Ross Lovegrove, Milan Design Week 2012, [via] rosslovegrove

LiquidKristal Pavilion, proj. Ross Lovegrove, Milan Design Week 2012, [via] rosslovegrove

[via] www.rosslovegrove.com

[via] www.designboom.com

-------------------------

Ross Lovegrove (ur. 1958 w Cardiff, w Walii) to projektant i wizjoner, działający na wielupłaszczyznach. Jego prace, inspirowane logiką i pięknem natury, łączą technologie, poszanowanie materii i inteligentne formy organiczne, tworząc nowy wymiar designu.Współpracuje z największymi markami i projektantami Świata: Sony, Apple Computers Cacharel, Louis Vuitton, Hermes i Dupont Airbus Industries, Kartell, Ceccotti, Cappellini, Idee, Moroso, Luceplan, Driade, Peugeot, Apple Computers, Issey Miyake, Vitra, Motorola, Biomega, LVMH, Yamagiwa Corporation, Tag Heuer , Hackman, Alias, Herman Miller, Artemide, Japan Airlines czy Tokyo Ito Architects w Japonii. Lovegrove jest laureat wielu międzynarodowych nagród, jego prace były szeroko publikowane i wystawiane na całym świecie, min: w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, Muzeum Guggenheima w NY, Axis Centre Japonii, Centrum Pompidou, Paryż i Design Museum w Londynie. Praca Lovegrova goszczą na stałe w kolekcjach wielu muzeów na całym Świecie, w tym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MOMA), Design Museum w Londynie i Vitra Design Museum w Weil am Rhein, Bazylea.

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.