Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
11 listopada 2015
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Niezwykła wystawa "Sharing. Smart Life” na Maison & Objet. Dosiądziesz się?

Scenariusze bycia razem

Przedmioty, które nas łączą, pomagają uczynić życie bardziej przyjazne, ciepłe i kolorowe. “Sharing. Smart Life” to jedna z ważniejszych wystaw na wrześniowej edycji MAISON & OBJET. Przestrzeń w hali nr7, zaprojektowana przez Vincenta Grégoire dla Nelly Rodi odzwierciedla najnowsze - zainspirowane kulturą cyfrową - trendy w projektowaniu i dekoracji. Grégoire, dyrektor kreatywny w dziale Lifestyle Department agencji NellyRodi, nieustannie poszukuje wykazując świadomość otaczającego go świata. Będąc miłośnikiem sztuki współczesnej odkodowuje i poddaje analizie najnowsze trendy w całej ich złożoności, by następnie przystąpić do związanych z nimi badań rynkowych. “Sharing. Smart Life” jest próbą  wizualnego zdefinowania wpływu kultury cyfrowej na nasze życie.


Wystawa “Sharing. Smart Life” Maison et Objet 2014, projekt: Vincent Grégoire dla Nelly Rodi, photo Alexis Narodetzky

Kultura cyfrowa to dzisiaj dominująca forma współistnienia z jej pomysłami na scenariusze bycia razem. Wszystko staje się informacją i przedmiotem wymiany i dzielenia się. Gry wideo, sztuka cyfrowa, muzyka, jedzenie i zabawy, tworzenie światów, które są interaktywne, modelowanie nowych wyrażeń twórczych. Tutaj można się zanurzyć w nowym trendach i dać się zainspirować.

Wystawa “Sharing. Smart Life” Maison et Objet 2014, projekt: Vincent Grégoire dla Nelly Rodi, photo Alexis Narodetzky

Nasza epoka jest zdominowana przez ikonę "Share", czyli kliknięcie. Informacje w sieci dostarczają nowych narzędzi, dzięki którym powstającą nowe formy współpracy, wymiany informacji, towarów, usług i doświadczeń. Obserwujemy dynamikę twórczego dzielenia się. Ekspozycja jest dość prowokacyjna. Naczynia i akcesoria stołu pomieszane z nagimi manekinami i rzeczami, które nigdy na stole nie powinny się znaleźć. Całość aranżacji dobrana jest tak, że poprzez skojarzenia kolorystyczne i produktowe tworzy doskonałą i apetyczną ekspozycje. Zapraszając do stołu!www.maison-objet.com

 

Vincent Grégoire

Ciekawość nie jest wadą, wręcz przeciwnie - jest zaletą. Można stwierdzić, że ciekawość była dla Vincenta Grégoire sposobem na życie. Vincent Grégoire studiował architekturę wnętrz i budynków. Jest autorem kolekcji akcesoriów i zestawów na pokazy mody, które tworzył jeszcze przed nawiązaniem współpracy z francuską projektantką Agnes Comar. W 1991 związał się z agencją NellyRodi zajmującą się prognozowaniem trendów i stylów, gdzie obecnie zajmuje stanowisko dyrektora kreatywnego w dziale Lifestyle Department. Pracując w tym charakterze zajmuje się doradztwem w zakresie rozwoju produktu na rzecz wielu firm o światowej renomie, reprezentujących rozmaite branże: dystrybucja (Auchan, Ikea, H&M, Vuitton), tekstylia domowe (Carré Blanc, Zorlu, DMC), artykuły użytku domowego (Arc International, Deshoulières), kosmetyki (L’Oréal, Pacific Co., Créations Aromatiques, Cosmopolitan Cosmetics), produkty żywnościowe (Danone, Lindt, Häagen-Dazs, Nestlé), targi  (Maison & Objet), sprzęt elektroniczny (LG, Samsung), usługi (Sofitel, TBWA), itp... Vincent Grégoire jest wydawcą książek NellyRodi na temat trendów w designie, décoru i stylistyce, które stały się prawdziwą biblią w branży. Wydawane w postaci rocznych publikacji są źródłem szczegółowej analizy zwyczajów klienta i dostarczają wskazówek w zakresie tworzenia i rozwijania produktu, przeznaczonych dla - specjalistów w "sztuce życia". Dla samego Vincenta, jego praca obejmuje trzy obszary działania - marketing, tworzenie i komunikację. Jej filozofia zakłada przenikanie się dyscyplin doprowadzając do zatarcia sztywnych granic pomiędzy sferą mody, piękna, kultury, architektury i badań rynkowych. via [www.roca.pl]

www.nellyrodi.com

wizytówki

Komentarze:

loading
bałagan nieziemski, ale efekt mi się podoba
skomentowany przez    Anka    01 październik 2016, 11:42 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.