Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ART
21 listopada 2014
wszystkie artykuły z działu >> ART

Awangarda w Luwrze.

Street Stone. Leo Caillard + Persani Alexis

Zazwyczaj słowa "kobiece" i "sexy " raczej nie przychodzą nam na myśl kiedy widzimy marmurowe i kamienne posągi w Luwrze. Ale dwaj artyści z Francji: grafik Persani Alexis i fotograf Leo Caillard swoim humorystycznm projektem wprowadzili Awangarde do Luwru. Z wykorzystaniemiem możliwości photoshopa i fotografii ubrali rzeźby w Luwrze we współczesne stroje, a efekty są zdumiewające.

Klasyczne fryzury - brody i wąsy; cute, loki a nawet wianki - nagle wyglądają zupełnie współczesny. Pozy antycznych modeli zdają zupełnie z dzisiejszych czasów, ubrane w kurtki jeansowe, okulary w żółtych oprawkach zcy flanelowych koszulach w kratę. Obrazy w serii Street Stone, wyglądają jakby zeszły do nas prosto z katalogu Brooklyn Industries.
Aby stworzyć ten projekt najpierw Caillard fotografował posągi, a następnie fotografował swych przyjaciół w podobnych pozach, ale już ubranych we współczesne stroje. Oba zdjęcia poddawał obróbce cyfrowej przy której pomagał Alexis Persani. I to własnie połączenie efektów dwóch różnych zdjęć stworzyły iluzję klasycznych figur ubranych w współczesnego stroju.

Persani i Caillard w humorystyczny sposób opowiadają o ogromnej przemianie społeczeństwa od czasów historycznych do dzisiaj.

Polecamy fim o fotomanipulacji przy projektcie Street Stone  >>>

 

MAKING OF "Street stone" PHOTO MANIPULATION With PHOTOSHOP By ALEXIS PERSANI

via [mythirdeye] [Leo Caillard] [Persani Alexis]

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.