wszystkie artykuły z działu >> TARGI
08 stycznia 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Vodafone CeBIT 2014. WHITEvoid interactive art & design.

WHITE przekształca przestrzeń w trójwymiarowe obrazy.

Targi CeBIT w Hanowerze, CES w Las Vegas, IFA w Berlinie i MWC w Barcelonie to najważniejsze imprezy i prawdziwe festiwale prezentacji nowoczesnych technologii IT. Każda z tych imprez ma swoje cele. Targi CeBIT są nastawiony na biznes i w pewnym sensie bardziej prestiżowe od innych. Wystawcy pojawiający się w Hanowerze, bardzo mocno zorientowani na sektor B2B, są raczej zainteresowani budową powiązań biznesowych niż popisywaniem się przed Kowalskim ostatnią generacją swoich gadżetów.

Dlatego stoiska budowane w Hanowerze skupiają się na przestrzeniach do rozmów i miejscach kulminacyjnych, które onieśmielają odwiedzających. To jedna z imprez wystawienniczych, gdzie dominują niepowtarzalnych trendy projektowe.

Jedną z najciekawszych realizacji tegorocznego wydarzenia było stoisko Vodafone zaprojektowane i zrealizowane przez WHITEvoid interactive art & design z Berlina. I właśnie za realizacje za stoiska Vodafone na targach CeBIT 2014 WHITEvoid interactive art & design uhonorowana została nagrodą ICONIC Architecture award Best of Best.

stoisko Vodafone CeBIT 2014, proj. WHITEvoid interactive art & design, fot. WHITEvoid for Vodafone

WHITE to jedna z najbardziej znanych na świecie firm specjalizująca się w kinetycznych konstrukcjach świetlnych. Nic więc dziwnego w tym, że kulminacyjnym punktem prezentacji Vodafone na targach CeBIT było kinetyczne oświetlenie zamontowane nad minimalistyczną architekturą, która była tłem dla ekspozycji wystawy. Efekt trójwymiarowości, ruchome rzeźby i zmiany koloru światła dorównywały wrażeniem najnowszym technologiom  prezentowanym na CeBIT. Całości dopełniała unosząca się nad ziemią czerwona konstrukcja, która kierowała uwagę na kinetyczną rzeźbę świetlną. Zasadnicza część tej instalacji została zrealizowana w systemie Meroform Construction M12. Wyzwaniem było stworzenie około 400 specjalnych, opracowanych przez WHITEvoid, prętów światła ze złączami Mero. Zarówno ruchoma rzeźba jak i niezwykle intrygująca przestrzeń ekspozycji to było tylko preludium do właściwej przestrzeni spotkań.

stoisko Vodafone CeBIT 2014, proj. WHITEvoid interactive art & design, fot. WHITEvoid for Vodafone

Samo stoisko nie posiadało wielu elementów zabudowy. Główna bryła schowana została za wysoką popielatą ścianą, w której na parterze mieściły się pomieszczenia a na piętrze otwarte miejsce spotkań. Dzięki niezwykłej kinetycznej instalacji i minimalistycznej formie ekspozycji czuliśmy się na stoisku Vodafone nieco trochę jak podczas wycieczki do najnowocześniejszego centrum badawczego. A Wy?

WHITEvoid for Vodafone @ CeBIT 2014 - featuring a monumental light installation with DMX winches and LED lights

WHITEvoid is responsible for the design of this years Vodafone stand at the CeBIT computer fair. This includes the interior architecture and integrated light sculpture. All areas of the stand are connected through the monumental network-like light installation composed of 450 static and 250 moving light elements. This unexpected light experiences makes the Vodafone stand a particular adventure into the world of telecommunications.

___________________

WHITEvoid operates at the interface of art, design and technology. WHITEvoid is comprised of specialists in interaction design, media design, product design, interior architecture and electronic engineering. WHITEvoid creates interactive installations and products for museums, exhibitions, trade fairs, festivals, events, concerts and clubs.

http://www.kinetic-lights.com/
http://www.the-new-art-of-light.com/

____________________

Polecamy: "FLUIDIC - Sculpture in Motion. WHITEvoid". Za realizacje interaktywej instalacji, która została zaprezentowana przez samochodowego giganta Hundai na Milan Design Week 2013 WHITEvoid interactive art & design uhonorowana została: German Design Award, najwyższym wyróżnienie w dziedzinie projektowania w Niemczech.

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.