Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
07 listopada 2014
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Wiązary Burkietowicz: 115 lat tradycji

Tartak w technologii XXI wieku

Historia firmy Wiązary Burkietowicz, funkcjonującej niegdyś jako Stolarnia Mebli i Budowli, sięga 1895 roku. Od samego początku działalności przedsiębiorstwo specjalizowało się w dostawie stolarki budowlanej, a także drewnianych elementów dekoracyjnych. Po przeszło 115 latach firma Wiązary Burkietowicz osiągnęła pozycję lidera w produkcji prefabrykowanych konstrukcji z litego drewna w Polsce, a zakładem wciąż zarządza rodzina Burkietowiczów.

Od momentu założenia firmy, czyli 1895 roku, jej przedstawiciele dbali o pozycję zaufanego dostawcy drewna. W swojej ofercie posiadali zarówno drewno budowlane, jak i drewniane elementy dekoracyjne. Zamiłowanie do stolarstwa połączone z przedsiębiorczością ówczesnych założycieli zaowocowało stworzeniem firmy o ugruntowanej pozycji na polskim rynku branży drzewnej.                                                                                                        
Historia firmy Wiązary Burkietowicz, funkcjonującej niegdyś jako Stolarnia Mebli i Budowli, sięga 1895 roku. Po przeszło 115 latach zakładem wciąż zarządza rodzina Burkietowiczów.

Sukces firmy zakorzeniony jest w wieloletniej tradycji, doświadczeniu przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Patrząc wstecz, ojcem-założycielem firmy był Stanisław Burkietowicz, który w 1932 roku z okazji 37-lecia pracy otrzymał od ówczesnego Ministra Przemysłu i Handlu odznakę za wybitne zasługi w rzemiośle polskim. Nie sposób pominąć Józefa Burkietowicza, który w 1946 roku uzyskał tytuł mistrza stolarskiego. To on cały czas rozwijał firmę, w której w 1969 roku rozpoczął pracę mój ojciec Marek Burkietowicz
- komentuje Marcin Burkietowicz z firmy Wiązary Burkietowicz. Zamiłowanie do zawodu, ciężka praca oraz doświadczenie kilku pokoleń - takie zestawienie musiało gwarantować sukces. - dodaje.W 2002 roku połączono wiedzę i wieloletnie doświadczenie w branży drzewnej z technologią Mitek. Pozwoliło to znacząco rozszerzyć działalność firmy, poprzez dostarczenie kompleksowej usługi projektowania, produkcji oraz montażu konstrukcji z drewna. Obecnie kreujemy rozwiązania nie tylko dla budownictwa jednorodzinnego, ale    i obiektów przemysłowych czy rolniczych. Wpłynęła na to automatyzacja procesu produkcji więźby prefabrykowanej, w oparciu o wprowadzenie zaawansowanych technologicznie, najnowocześniejszych maszyn. Wykwalifikowana kadra inżynierów, a także inwestycja w park maszynowy pozwala nam kompleksowo wypełnić potrzeby rynku, zredukować czas realizacji zamówienie i obniżyć jego koszty. - dodaje Marcin Burkietowicz.Wyłącznie w 2013 roku firma Wiązary Burkietowicz zrealizowała ponad 33 754 elementy konstrukcji drewnianych (wiązary), do których zużyto 856 479 płytek kolczastych. Pozwoliło  to zbudować ponad 550 dachów w całym kraju, skracając czas montażu dachu do 2 dni w przypadku domów jednorodzinnych lub 5 dni dla obiektów przemysłowych.

Dziś śmiało możemy powiedzieć, że udało nam się osiągnąć sukces. Jednym z najbardziej namacalnych dowodów jest jedna z najnowocześniejszych hal produkcyjnych. Jeżeli chodzi o przyszłość, to wciąż chcemy rozwijać naszą ofertę, by jak najcelniej trafiała w potrzeby klientów. Biorąc pod uwagę firmę jako miejsce pracy, zamierzamy uruchomić tartak w technologii XXI wieku. Uruchomienie planowane jest na 2015 rok. - kończy Marcin Burkietowicz.

 


www.wiazary.pl

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.