Reklama

wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
14 stycznia 2015
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

EXSPACE. „Projekt ZATRUDNIENIE” - Gala Finałowa na targach Meble Polska 2015

Konkurs 'Projekt ZATRUDNIENIE'

Miło nam poinformować, że forma konkursu, w której między projektantem a beneficjentem jest coach - okazała się bardzo trafna. Efekt: 30% projektów wykonanych przez finalistów jest zakontraktowanych przez biznes (bebficjenta: Chairconcept.com) Niektóre wręcz "Od razu można wdrażać do produkcji" - jak powiedziała Pan Andrzej Piątkowski, jeden z właścicieli firmy beneficjenta.

ZAPRASZAMY !!! na Gale Finałową, gdzie odbędzie się równiez Giełda projektów i finał Konkursu na najciekawsze stoisko targowe dla firmy Chairconcept.com:

miejsce: stoisko Chairconcept.com targach Meble Polska 2015 Poznań

data: 19.02.2015, godz. 14.00

Konkurs: Projekt ZATRUDNIENIE gwarantuje komercjalizację projektów uczestników. Beneficjentem są projektanci i producent – firma Chairconcept (www.chairconcept.com). Pomysłodawcą konkursu jest arch. Urszula Kałużna. Organizatorem wydarzenie jast Portal EXSPACE.pl (www.exspace.pl)

'Projekt ZATRUDNIENIE', to chyba jedyny w Polsce konkurs, który oferuje uczestnikom edukację i permanentne wsparcie technologiczne oraz konsultacje w procesie projektowania. W tym konkursie nie ma nagród pieniężnych i rzeczowych, ale jest współpraca i realizacja (wdrożenia) projektów przez polski przemysł meblarski. Dla beneficjenta - firma Chairconcept.com - ten konkurs również jest niecodziennym zjawiskiem, bo projektanci pracują wyłącznie ze COACHEM, a firma Chairconcept dostaje gotowe rowiązania. Pierwszy raz udało się oddzielić projektanta od zleceniodawcy. Dzięki temu unikamy wielu typowych konfliktów, a jednocześnie powstają nietuzinkowe projekty. Formuła konkursu, którego mam przyjemność być pomysłodawcą, wydaje się idealnie wpisywać w potrzeby 23 tysięcy polskich meblarzy !!

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie przestrzeni hotelowej pokoju dwuosobowego, z wykorzystaniem mebli własnego projektu lub mebli z oferty Chairconcept. Chcemy uświadomić uczestnikom jak ważne jest projektowanie ze świadomością kosztów i technologii produkcji, uwzględniając przy tym standardy akceptowalne przez przemysł. Dlatego też projektanci będą objęci coachingiem merytorycznym Zdzisława Sobierajskiego (www.sobierajski.pl) przez cały czas trwania konkursu.

Wybrane przez kapitułę konkursu projekty kupuje i wdraża do produkcji firma Chairconcept – producent mebli hotelowych.  Wyróżnione projekty znajdą się w rozprowadzanym na całym świecie sprzedażowym katalogu firmowym Chairconcept. Dodatkowo pięciu laureatów konkursu otrzyma płatny staż u producenta.

Kapituła konkursu wybierze najlepsze prace, które zarekomenduje firmie Chairconcept. Prace konkursowe będą prezentowane na wystawie pokonkursowej. Podczas wernisażu wystawy na targach Meble Polska 2015. Na wydarzeniu Arena Design 2015 w Poznaniu odbędzie się giełda na której przedsiębiorcy z branży będą mogli na zasadach rynkowych zakontraktować dowolną ilość projektów do realizacji w swoich firmach.

Kapituła Konkursu

Ryszard Balcerkiewicz - Właściciel marek NOTI i Balma. Człowiek który inwestuje w projektantów i produkcję przemysłową mebli - oceni czy warto wydać kasę na wdrożenia projektów konkursowych – www.noti.pl

więcej --- >

Robert Majkut - prekursor w projektowaniu wnętrz - oceni rozwiązania funkcjonalne projektów konkursowych - www.design.pl 

więcej --- >

Dorota Koziara - projektantka klasy Europejskiej - oceni kreatywność i innowacyjność projektów konkursowych. Czy są na poziomie "polskim" czy "światowym" www.dorotakoziara.com

więcej --- >

dr. Krystyna Łuczak-Surówka - jedyny dostępny na polskim rynku krytyk i historyk dizajnu - oceni czy projekty są dobrym świadectwem polskiego, współczesnego projektowania produktu, czy mają cechy charakterystyczne dla budowania  marki – www.designby.pl

więcej --- >

Andrzej Piątkowski - inwestor i nasz beneficjent, Współwłaściciel i Dyrektor Firmy Chairconcept.com - policzy czy te projekty mają dla niego wartość biznesową – www.chairconcept.com

więcej --- >

arch. Urszula Kałużna -  specjalistka komunikacji i wystawiennictwa - oceni, czy konkursowe projekty i prezentacje należycie komunikują swoje cechy użytkowe i funkcjonalne – www.exspace.pl  www.elipsadesign.pl

więcej --- >

Zdzisław Sobierajski – coach „PROJEKT ZATRUDNIENIE”, głos doradczy, jedyna osoba, która zna historie projektów i dwa miesiące pracowała ze wszystkimi uczestnikami konkursu. Od czterech lat prowadzi program stażowy dla młodych projektantów www.polyester-design.com.

więcej --- >

________________________________________

Konkurs „Projekt ZATRUDNIENIE” - III ETAP projektowanie (do 10 lutego 2015 roku)

Konkurs „Projekt ZATRUDNIENIE” - Lista uczestników II ETAP (17.12.2014r.)

Znamy listę uczestników II Etapu Konkursu „Projekt ZATRUDNIENIE”. Do udziału zgłosiły się 62 osoby w tym sześć zespołów projektowych. Po weryfikacji zgłoszeń, do II Etapu zakwalifikowaliśmy 33 osóby, w tym jedna osoba dostała tak zwaną "dziką kartę".

Okazało się, że projektowanie to bardzo sfeminizowana profesja. Wśród wszystkich zgłoszeń było tylko 7 aplikacji przysłanych przez panów. Przysłano bardzo różnorodne prace, które ocenialiśmy według kryteriów rozpisanych w regulaminie. Ocenialiśmy funkcję, użyteczność, konstrukcję, dobór technologii oraz wybór materiałów i ekonomię.

W drugim etapie będziemy pracowali na briefach przygotowanych specjalnie dla potrzeb konkursu. Zajmiemy się również promocją uczestników oraz prezentacją ich sylwetek.

Wszyscy uczestnicy II Etapu będą objęci coachingiem technologicznym oraz będą mogli korzystać z doradztwa w zakresie doboru materiałów, technologii i kalkulacji kosztów wdrożeń proponowanych przez siebie rozwiązań.

Lista uczestników, którzy zakwalifikowali się do II Etapu „Projekt ZATRUDNIENIE”

Martin Kinal | www.designklub.pl

Edyta Niewińska | www.endecoration.pl

Alicja Bąk | www.alicjabakdesign.com

Olga Fiedorowicz

Agnieszka Klimowicz

Karolina Janas

Konstanty Mikołajczak

Partycja Kryszczuk | www.patrycjakry.pl

Katarzyna Szafrańska

Agnieszka Markiewicz

Agata Szczygieł

Tomasz Ferczykowski

Alicja Prussakowska | www.alicjaprussakowska.com

Przemysław Słowik

Piotr Kuczkowski | https://www.behance.net/piotrekuczkowski

Joanna Polenz | www.joannaplnz.wordpress.com

Joanna Kochel-Puch

Anna Don

Joanna Lisiecka | www.exspace.pl/designers.pl

Ewelina Cis E&M

Zespoły:

NR 1. Dorota Pawłowska, Joanna Sulich

NR 2. Barbara Sługodzka, Julia Procka, Nina Woronecka

NR 3. Musk Collective Design | www.musk.pl - Józek Madej, Katarzyna Sąsiadek, Weronika  Kiersztejn

NR 4. Olga Mężyńska | www.exspace.pl/designers.pl, Julia Pawlikowska

NR 5. Sylwia Niegodzisz, Magdalena Pęska

"dzika karta":

Patryk Miętki

Uczestnikom II Etapu gratulujemy. Dziękujemy wszystkim za przesłanie zgłoszeń. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Projekt ZATRUDNIENIE, który ogłosimy w miesiącu lutym 2015 roku!

UWAGA: jeżeli Ktoś ;-) z w/w listy ma strone www. lub inne miejsce prezentujące prace i sylwetkę projektanta/studenta - prosimy o przesłanie adresu - uzupełnimy listę o tę informacje: projektanci@ www.exspace.pl

Przystępujemy do III Etapu: Prace projektowe i konsultacje 17.12.2014-10.02.2015

Projektanci dostaną do wyboru briefy do projektowania produktów konkursowych. Dodatkowo wszyscy uczestnicy będą objęci coachingiem technologicznym w całym procesie projektowym. Swoją pracę mogą konsultować w zależności od potrzeb, dowolną ilość razy: projektanci@ www.exspace.pl. Coach: Zdzisław Sobierajski www.sobierajski.pl

UWAGA: pamiętajcie o tym, by załączniki przez Was przesyłane nie przekraczały 400 kB /sztuka ;-)

W GALERII TEGO ARTYKUŁU MOŻECIE OBEJRZEĆ WSZYSTKIE PRACE UCZESTNIKÓW ZAKWILIKOWANYCH DO KOLEJNEGO ETAPU KONKURSU Projekt ZATRUDNIENIE >

Konkurs podzielony jest na 5 etapów.

I Etap:
Zgłoszenia do konkursu 15.11-10.12.2014

Zgłoś się do konkursu. Po zarejestrowaniu otrzymasz do wypełnienia formularz zgłoszeniowy. Pełni on rolę testu kompetencyjnego. Ma to na celu wstępną weryfikację umiejętności uczestników. Instrukcja zawarta jest w regulaminie.

II Etap: 16.12.2014 Ogłoszenie listy zakwalifikowanych uczestników.

III Etap: Prace projektowe i konsultacje 17.12.2014-10.02.2015

Projektanci dostaną do wyboru briefy do projektowania produktów konkursowych. Dodatkowo wszyscy uczestnicy będą objęci coachingiem technologicznym w całym procesie projektowym. Swoją pracę mogą konsultować w zależności od potrzeb, dowolną ilość razy.

IV Etap: Ogłoszenie wyników 18.02.2015 na Gali Finałowej na targach Meble Polska 2014.

V Etap: Płatne staże w firmie beneficjenta oraz komercjalizacja projektów konkursowych.


Zgłoszenie do konkursu. Formularz Zgłoszeniowy Nr 1. (pdf.)

Regulamin Konkursu Projekt ZATRUDNIENIE do pobrania (pdf)

Patronat Medialny: www.meblarstwo.pl, www.wnetrzarstwo.pl, Kwartalnik Mebel.News, www.BiznesMeblowy.pl, www.meble.pl, www.archiconnect.pl.

Urszula Kałużna

__________________________________________________________________________

Organizator: EXSPACE.pl                                  Beneficjent: Chairconcept.com

                                           

 

Patronat Medialny:

          

 

           

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Dziękujemy za komentarze. Zapraszamy bardzo serdecznie na Gale Finałową podczas targów Meble Polska 2015 i na wydarzenie Arena Design 2015. Projekty uczestników Konkursu "Projekt ZATRUDNIENIE" - zadziwią i zainteresują większość firm w Polsce. My to już wiemy !
skomentowany przez    redakcja Exspace.pl    04 grudzień 2014, 14:07 obserwuj post
Dokładnie tak. Mnóstwo ogólników i wiele szumu. Konkurs obliczony na relamę portalu i beneficjenta.
skomentowany przez    asco    03 grudzień 2014, 13:13 obserwuj post
a ja chętnie zapłacę tej firmie 400 złotych tylko za to, że umieści moje projekty w swoich katalogach ofertowych pokazywanych inwestorom w Europie.
skomentowany przez    eh    26 listopad 2014, 17:25 obserwuj post
Nazywacie projekt "zatrudnienie" nie pisząc w zasadzie nic na temat warunków - honorariów i warunków "płatnego stażu" (wypadałoby przynajmniej napisać za ile i jak długo). Termin z regulaminu "prawa autorskie będą zakupione przez beneficjenta na zasadach rynkowych" może oznaczać wszystko, łącznie z nieśmiertelną maksymą "będzie Pan/Pani miała do portfolio", ewentualnie czapkę gruszek tudzież miskę ryżu. A co do dzierżawy praw autorskich za 400 zł na 2 lata... no cóż...myślę że mieszkańcy Trzeciego Świata się rumienią. Na szczęście jestem za stary na projekt zatrudnienie.
skomentowany przez    hę?    25 listopad 2014, 20:45 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.