wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
12 maja 2016
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

rAndom International: "Tower, Instant Structure for Schacht XII " w Essen

Gigantyczny miejski prysznic

Ponad 30.000 litrów wody na minutę przelewało się przez gigantyczny, miejski prysznic Tower, Instant Structure for Schacht XII. Instalacja została zrealizowana i zaprojektowana przez firmę rAndom international, która od lat eksperymentuje z ludzkimi zachowaniami - wykorzystując nowe technologie w radykalny, często nieoczekiwany sposobów.

Monumentalna konstrukcja „Tower, Instant Structure for Schacht XII” została postawiona w miejskiej strukturze światowego dziedzictwa kopalni Zollverein, kompleksie przemysłowym w Essen w październiku 2013 roku. Społecznym celem wydarzenie było zwrócenie uwagi na tereny przemysłowe w mieście i możliwość ich wykorzystania w celach bliskich człowiekowi. Efemeryczna wieża do której zamontowany był prysznic pojawiała się i znikała natychmiast, gdy zaczynała lać się woda. Dźwięk padających kropel i fakt - że ten olbrzymi prysznic stworzony został przez człowieka - sprawiały, że architektura i przestrzeń pozostawały animowane.

fot.: Thorsten Arendt, zdjęcie dzięki uprzejmości Urbane Künste Ruhr

fot.: Thorsten Arendt, zdjęcie dzięki uprzejmości Urbane Künste Ruhr

fot.: Thorsten Arendt, zdjęcie dzięki uprzejmości Urbane Künste Ruhr

Potok wody przypomina poprzednią instalacje “Rain Room” (którą można zobaczyć tutaj na EXSPACE.pl). Tower, Instant Structure for Schacht XII była to pierwszaą, zewnętrznaą realizacją londyńskiego kolektywu rAndom internationa.

Tower, Instant Structure for Schacht XII


via
[rAndom International]

polecamy również: Instalacja “Rain Room” rAndom International

__masz ciekawe realizacje - odezwij sie do nas: info@exspace.pl

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.