wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
27 stycznia 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Opowieść o świetle i czasie! CITIZEN x DGT na Milan Design Week 2014

Gdyby nie było światła, nie byłoby czasu !

"LIGHT is TIME" - opowieść o świetle i czasie.

Podczas mediolańskiego Salone del Mobile 2014 marka CITIZEN zaprezentowała instalację stworzoną przez paryskie studio architektoniczne DGT. "LIGHT is TIME" to opowieść o świetle i czasie. W sali wystawowej Triennale di Milano, na przestrzeni 423 m², odwiedzający wędrują zagłębiając się w przestrzeń zbudowaną z 80 000 tarcz zegarków.

Projektanci inspiracji dla prezentacji marki i produktu CITIZEN szukali w najprostszym z pojęć: "LIGHT is TIME" i „TIME is LIGHT”. I tak o tym mówią: „Światło pojawiło się  w momencie Wielkiego Wybuchu, który był początkiem Wszechświata. Zza horyzontu, wschodzące słońce powoli okrywało ziemię światłem, cienie przekształcały wszystko co napotkały w różne kształty, zmieniały się kolory w przyrodzie. To był moment gdy możemy mówić o nieświadomym stworzeniu pojęcia czasu.”Instalacja zbudowana z 80 000 tarcz w Mediolanie - 2014 (z 65 000 tarcz zegarów w Tokio - listopad 2014 i z 50 000 tarcz w Bazylei - 2013) – tworzy monumentalną geometryczną kompozycję wyglądającą jak połyskujące złote krople deszczu. Wewnątrz instalacji prezentowane są nowe modele zegarków. Światło w Mediolanie zostało zbudowane ze 178 przyciemnianych żarówek LED zainstalowanych na suficie oraz 60 punktów świetlnych znajdujących się na poziomie podłogi. Razem tworzą unikalną przestrzeń gdzie odczuwanie czasu i światła podlega nieustannej przemianie.

Dzięki takiej formie możemy wyobrazić sobie czasoprzestrzeń wypełnioną światłem i czasem. Gdyby nie było światła, nie byłoby czasu. Instalacja „LIGHT is TIME” ma nam przypominać istotę światła: bez światła nigdy nie mielibyśmy cudu wszechświata, bogactwa naszej planety, radości i przyjemności naszego życia.

"LIGHT is TIME" / fot. Takuji Shimmura

"LIGHT is TIME" / fot. Takuji Shimmura

"LIGHT is TIME" / fot. Takuji Shimmura

"LIGHT is TIME" / fot. Takuji Shimmura

"LIGHT is TIME" / fot. Takuji Shimmura

"LIGHT is TIME" / fot. Takuji Shimmura

MILAN DESIGN WEEK 2014 VIRTUAL TOUR
video: Hiroba, Tokyo

Photos IKEA

Project Information:

Status:

Completed

Location:

La Triennale Design Museum, Milan, Italie

Dates:

2014

Area:

423 m²

Commission Type:

Private

Client:

CITIZEN WATCH Co., LTD

Program:

Installation for CITIZEN

Project Team:

Installation:

DGT, Paris

Technical direction:

Luftzug, Amsterdam

Project coordination:

IXI Co., Ltd. Tokyo

Producer:

ADK, Tokyo

Construction:

Xilografia, Milan

Więcej informacji: dgtarchitects.com | spiral.co.jp | citizenwatch-global.com

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.