Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
15 grudnia 2014
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Najzdolniejsi absolwenci światowych uczelni artystycznych 2014 *Wallpaper

D E S I G N - gorące talenty

Tegoroczni, najzdolniejsi absolwenci światowych uczelni artystycznych i ich wyrafinowane, gotowe do wdrożenia projekty. Bez wątpienia w przyszłości mają wielkie szanse na pracę dla gigantów przemysłu.

Dora Schroeder
Anáhuac University, Mexico

Nowe, atrakcyjne kształty dla form z dmuchanego szkła, produkowane w różnych kolorach. Dora Schroeder w "Ladrillos" (po hiszpańsku cegły) zaciera granice między sztuką i rzemiosłem.

Ying Chang
Royal College of Art, UK

Niezależnie od tego, czy w biurze czy w domu - ‘Grid System’ Ying Chang ma na celu przedefiniowania przedmiotu codziennego użytku poprzez zabawę w kompozycje. Elementy siatkowe i barwne dodatki są zainstalowane w prosty sposób na metalowej ramie i mogą być rozmieszczone w różny sposób. Photography: Ian Bartlett

Luc Beaussart
ECAL, Switzerland

Skromna rakietka ping- pongowa w luksusowej oprawie. "Le Beau Jeu" Luca Beaussarta łączy elegancki wystrój z subtelną aluminiową obudową pokrytą skórą i zamszem. Projektant zastosował techniki wykorzystywane przy wykonywaniu butów.

Rebekka Joachmisen
Oslo and Akershus University College of Applied Sciences, Norway

Sofa ‘Braathen' Rebekki Joachimsen jest eksploracją zrównoważonych metod produkcji, w nostalgicznych kolorach. Z jej elementów można komponować różne konfiguracje kolorystyczne. Photography: Geir Foshaug

Wael Seaiby
University of Edinburgh, UK

Łącząc w sobie design i troskę o środowisko Wael Seaiby stworzył szereg re-cyklingowych naczyń wykorzystując do ich produkcji plastikowe torby.

Pieteke Korte
Design Academy Eindhoven, The Netherlands

Stoliki Pieteke Korteka to fragment jego szerszego projektu, w którym zastanawia się nad interakcją między miękkimi i twardymi materiałami. ‘Stone & Foam’, (po lewej) - czerwona poduszka, wciśnięta pomiędzy kostki pianki i płytę marmuru na wierzchu - intryguje grą sprzeczności i kontrastów.

Oliver Staiano
Nottingham Trent University, UK

Lampa ‘Project Play’ Olivera Staiano – ta prosta, geometryczna forma z gumową magnetyczną podstawą skrywa skomplikowany system umożliwiający  działanie w każdej pozycji. Photography: Daantje Bon

Tove Greitz
Beckmans College of Design, Sweden

W lusterkach ‘Expectations’ Tove Greitza obraz odbicia zostaje przerwany przez mgliste pionowe linie, tworząc miejsca do refleksji. Projekt jest wynikiem badań Greitz nad tym, jaki wpływ na nasze zachowania i postrzeganie siebie moją nasze oczekiwania.

Daniil Tanygin
Kunsthochschule Kassel, Germany

‘Ninety Fourteen’ - kolekcja dywanów Daniila Tanygina opierająca się na geometrycznych wzorach, których przecinające się linie tworzą złudzenia "pseudo – trójwymiarowośc”.

Gemma Kay Waggett
Royal College of Art, UK

Gemma Kay Waggett ma zamiłowanie do koloru, kształtu i haftu. Jej stołek ‘Beyond Woven’ (po lewej) jest częścią kolekcji mebli, która łączy w sobie abstrakcyjne wzory geometryczne w eklektycznych kompozycjach.

Mathilde Vello
ENSAND, France

Mathilde Vello stworzyła lampę, w której intensywność światła steruje się  obracaniem okrągłego elementu.

Jasmina Grase & Nils Chudy
Design Academy Eindhoven, The Netherlands

Pracują z rzemieślnikami z Łotwy duet projektantów - Jasmina Grase & Nils Chudy - wykorzystując tradycyjny materiał: wiklinę, stworzył nowoczesną formę mebli łącząc tradycję: wiklina z nowoczesnością: metalowe ramy. Ich ‘Cabinet’ jest częścią trzy-częściej kolekcji.

Tove Jeppsson-Bohlin
HDK School of Design and Crafts, University of Gothenburg, Sweden

Tove Jeppsson Bohlin zainteresowany "packaging and graphics" stworzył serię akcesoriów na biurko. Przezroczyste, białe, plastikowe ksztłąty są uzupełnione kolorowymi, geometrycznymi kształtami.

Peng You
Royal College of Art, UK

Popyt na cenione za trwałość i piękno meble z palisandru w Południowej Azji w ostatnich latach przewyższył podaż. Peng You z Benwu Studio zdecydował się wymyślić rozwiązanie. wykorzystując tańsze alternatywny gatunków drewna i badają setki mozliwości ich wykorzystania znaleazł trzy najsilniejsze i najbardziej wszechstronne. Wynikiem porocesu jest niedrogi i trwały fotel " Sumo", o którym mówi, że jest tak samo trwały, jak jego tradycyjny odpowiednik wykonanay zdrzewa różanego.

Fran Buss
Chelsea College of Arts, UK

Wykorzystując materiały, które są powszechnie postrzegane jako tanie i zwykłe, Fran Buss przygotował zbiór sitodrukowych tkanin min. z wzorami z płyt wiórowych na powierzchni. Inspirowana paletą jasnych, pastelowych koloraów, kolekcja Bussa została zaprojektowana z post-nowoczesnym podejściem, gdzie powierzchnia jest ceniona w dekoracji nade wszystko.

Miyuki Fushitani
Musashino Art University, Japan

Miyuki Fushitani stworzył fotel, w którym można przechowywać kosztowności i torby. Do oparcia, które jest równocześnie bezpiecznym schowkiem, można dotrzeć tylko od przodu. Siedząc na takim krześle możemy poczuć się bezpiecznie. Photography: Sanbonmatsu Jun

Roee Magdassi
Bezalel Academy of Arts and Design, Israel

Stojąca lampa ‘Tre’ Roee Magdassi łączy prostotę z humorem. Zachwyca minimalistycznym kształtem nawiązujący do ptaka i regulowaną drewnianą podstawę, dzięki, której możemy zmieniać kierunek światła.

Maud Van Deursen
Design Academy Eindhoven, The Netherlands

Projektem karafki 'Chateau d'eau' Maud Van Deursen postanowił zmienić sposób myślenia o wodzie z kranu. Holenderski projektant zainspirował się Water Tower.

Gina Anderson
Oslo and Akershus University College of Applied Sciences, Norway

Wisząca półka Giny Heltorp Andersen daje mozliwośc umieszczania przedmiotów w różnych kompozycjach graficznych nakładających się kształtów geometrycznych. Swoją prace nazwało "Pablo" nawiązując do Picassa, którego zniekształcone obrazy były inspiracją dla koncepcji. Photography: Geir Foshaug

Hannah Quinn
California College of the Arts, US

Kształt stołków ‘Type A’ Hannah Quinn jest inspirowany wzorami mebli Charlotte Perriand i Alvara Aalto. Materiały: orzech i stal i ich połączenie odzwierciedla doświadczenia Quinn zkolorem, materiałem i czystymi liniami

via [www.wallpaper.com] Writers: Rosa Bertoli and Ali Morris

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.