wszystkie artykuły z działu >> TARGI
18 lutego 2015
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Joanna Piaścik na Furniture & Light Fair 2015 Stockholm

Polska projektantka wśród najlepszych...

Targi Furniture & Light Fair 2015 Stockholm to największa impreza wystawiennicza w Skandynawii prezentująca najnowsze propozycje producentów i projektantów meblii oraz oświetlenia. Targi są uznawane za jedne z najciekawszych targów meblowych w Europie, gdzie można znaleźć ciekawe propozycje meblowe i oświetleniowe zarówno dla domu, jak i dla przestrzeni publicznych.

Gościem honorowym tegorocznej edycji Targów Furniture & Light Fair 2015 Stockholm była znana londyńska projektantka i guru stylu Ilse Crawford, która przygotowała ekspozycję - South London, przed wejściem do głównej halii wystawienniczej. Ta wyjątkowa wystawa dawała możliwość odwiedzającym odkryć pozytywny wpływ, jaki ma design na nas każdego dnia. Na nową kolekcję Crowford składa się pełna oferta mebli, oświetlenia oraz mniejszych elementów, w tym między innymi stoły korkowe, wiszące lampy, akcesoria, czy wersalki. Clawford rozpoczęła również swoją pierwszą współpracę z IKEA, która zachwycająco została przedstawiona w projekcie, w którym to przekształciła 100-letni dom w Sztokholmie - w butikowy hotel Ett Hem wypełniony bogato kolorami drewna, skóry i aksamitu.

Wyróżniającym się nowicjuszem podczas tegorocznych targów była tajwańska marka NAKNAK. Mając doświadczenie w produkcji elementów metalowych dla innych marek, w Sztokholmie zaprezentowała własną kolekcję współpracując z międzynarodowymi nazwiskami, takimi jak Kyuhyung Cho i Erik Olovsson. Duże wrażenie na odwiedzających zrobił zaprezentowany przez Cho i Erik, zestaw numerów domów wykonanych z metalowych drutów lakierowanych.

Debiutująca na Targach tajwańska marka NAKNAK zaprezentowała zestaw numerów domów wykonanych z drutu metalowego  zaprojektowanych przez Kyuhyung Cho i Erik Olovsson. Źródło: www.wallpaper.com

Co roku odbywa się róweniż wystawa „Greenhouse”, czyli przestrzeń zadedykowana wschodzącym talentom, która w tym roku została stworzona przez studio projektowe ze Szwecji - Note Design Studio. Prace obiecujących nowych projektantów zostały zaprezentowane w niezwykle intrygującym, pod względem architektury, pawilonie lustrzanym. Jest to miejsce, gdzie artyści mają możliwość zaprezentować swoje prace potencjalnym klientom i rozpocząć współpracę z partnerami handlowymi. W wystawie udział biorą indywidualni projektanci, przedstawiciele szkół oraz grup projektowych z całego świata.

W tegorocznej „Greenhouse” udział wzięła polska projektantka Joanna Piaścik. Joanna ukończyła studia Industrial Design na Universität der Künste w Berlinie. W Warszawie otworzyła pracownie projektową Dingflux. Swoje zainteresowania kieruje na przedmiot i związane z nim relacje: przedmiot – użytkownik. W wyniku takiego podejścia powstają prace, które nie są jednosezonowe, a mają służyć przez długie lata.

Asia Piaścik zaprezentowała na wystawie niezwykle intrygujący system oświetlenia. Modular Wall Light to system złożony z pojedyńczych elementów, które połączone ze sobą na ścianie tworzą świetlne wzory. Poprzez zastosowanie w każdym elemencie ledowych taśm, całość może występować w dowolnie dopasowanych kolorach, a dodatkowo jest to energooszczędny system oświetlenia.

 

Modular Wall Light, design by Joanna Piaścik. Źródło: www.dingflux.com

Młodzi projektanci, pokazujący swoje kolekcje w poprzednich edycjach targów dzisiaj prezentowali dzieła dojrzałe, co najlepiej pokazuje jak dzięki udziałowi w targach można z sukcesem budować własną markę. Dobrym przykładem jest Baux, który wystawił się w tym roku po raz pierwszy w hali głównej, gdzie zadebiutował z nowym systemem paneli akustycznych, przy współpracy ze sztokholmskim studiem projektowym Form Us With Love.

Ściany akustyczne zaprojektowane przez Boux zzachwycają niezwykłymi barwami oraz ciekawym wzornictwem. Źródło: www.dezeen.com

W tym roku Wallpaper* Design Award wygrał Carl Hansen & Son, którzy wprowadzili na rynek dwustronny stół-tacę, który można złożyć – z pewnością będzie hitem wśród wielu odbiorców. Pracując razem na większą, arhitektoniczną skalę, hiszpańska potęga Casentino, wprowadził ich niezwykle zwartą pracę do Munich-based – projektanta Steffena Kehrle.

 

Zwycięski projekt Carl Hansen & Søn w tegorocznym konkursie Wallpaper* Design Award. Stół - taca ma nogi iskłądane i chowane, bardzo praktyczny i przemyślany projekt. Źródło: www.wallpaper.com

Szwedzcy architekci Claesson, Koivisto, Rune wraz ze zwycięzcami Wallpaper* Design Award, zaprezentowali swoją nową kolekcję artykułów gospodarstwa domowego – od kamiennej podstawki chłodzącej, do inteligentnych garnków.

Wspaniałym pomysłem organizatorów Targów było stworzenie nieformalnego miejsca spotkań, zwane 'House of Dekton', które służyło jako przestrzeń wolną od ruchliwych korytarzy targowych.

Opracowała: Magdalena Kaczmarek

Źródło: www.wallpaper.com  autor Sujata Burman

 

wizytówki

Komentarze:

loading
tumany jesteśmy czasami, ale to z pośpiechu, że dokonaliśmy tak wspaniałego odkrycia ;-) poprawione !!! pozdrawiam i dziękuję za czujność.
skomentowany przez    Urszula Kałuzna    18 luty 2015, 19:51 obserwuj post
To jak się nazywa ta polska projektantka ? Bo piszecie Państwo Joanna Piosik, a w linkach jest Asia PIAŚCIK ?
skomentowany przez    Amfla    18 luty 2015, 17:03 obserwuj post

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.