Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
15 grudnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Wzornicze osobowości w strefie Talents - Ambiente 2015

Wystawa Talents - Raport z Ambiente 2015

Targi Ambiente to barometr trendów w branży dóbr konsumpcyjnych. W dniach 12-16 lutego 2016 roku we Frankfurcie nad Menem, po raz kolejny spotkali się, przedstawiciele globalnego sektora dóbr konsumpcyjnych. Jednym z najważniejszych wydarzeń targów Ambiente jest Wystawa Talents.

A w roku 2015 (4,700 wystawców i 135,000 odwiedzających) w strefie Talents na targach Ambiente 2015, swoje pomysły, projekty i gotowe produkty prezentowało: 33 projektantów z 15 krajów. Polskę reprezentowały dwie projektantki, mieszkające w Londynie: Ewelina Wiśniowska i Alicja Patanowska.

Wystawa Talents to wybitna inicjatywa Messe Frankfurt, która została zapoczątkowana w 2001 roku. Staranna selekcja kandydatów/projektantów, których wybiera Nicolette Naumann, Vice President Ambiente - połączona jest z permanentnym wsparciem medialnym podczas trwania imprezy targowej. Celem prezentacji i promocji jest wsparcie młodych projektantów w nawiązywaniu kontaktów z biznesem na przyszłość.

Usytuowanie stoisk młodych projektantów w towarzystwie światowych marek dodatkowo daje możliwość przenikania się nowych, świeżych idei z tym co jest na rynku. Taka formuła – włączenie Talents do stref biznesowych promocji firm i marek – daje odwiedzającym targi we Frankfurcie (135,000), wystawcom (4,700) i prasie branżowej niepowtarzalną okazje spotkania się z projektantami i ich pomysłami. A młodym zdolnym ludziom możliwość nawiązania kontaktów biznesowym.

Raport z Ambiente 2015: Wystawa Talents 2015

Talents Loft – Hall 11.0

Alicja Patanowska, UK
www.patanowska.pl

Alicja Patanowska, Polka mieszkająca w Londynie, prezentująca swoje prace w strefie Talents, to kolejne odkrycie targów Ambiente 2015. W swojej pracy, ta niezwykle uzdolniona polska projektantka ceramiki, łączy sztukę z designem. Jej projekt/performance PLANTATION okazał się wielkim HIT’em. Można go znaleźć w kolekcjach muzeów, min w Szanghaju (a za chwilę w Huston czy San Francisco) i u prywatnych kolekcjonerów. Mieszka i pracuje w Londynie, absolwentka Royal Collage of Art. WOW ! Naprawdę ! Niemożliwe nie istnieje!

 Talents Dining – Hall 4.0

Ewelina Wisniowska, UK
www.ewelina-ceramics.co.uk

Ewelina Wiśniowska to jeden z dowodów na to, że - 'NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE"! Ewelina Wiśniowska, mieszka i pracuje w Londynie. Jest projektantem, ceramikiem. Licencjat z ceramiki uzyskała na Camberwell College of Art (Londyn) oraz ukończyła Royal College of Art osiągając dyplom Master of Arts in Ceramics and Glass. Na Ambiente zaprezentowała współczesne, funkcjonalne formy użytkowe przeznaczone dla młodego pokolenia.

Martin Binder, Germany
www.bindermartin.de

Absolwent Universität der Künste {2013} ‘Kontast’ to niezwykle mądre i intuicyjne kuchenne akcesoria dla niewidomych i ludzi słabo widzących. Łyżki z przestrzennym elementem dekoracyjnym, w różnych kształtach, każdy przypisany do innej pojemności.

Eduard Herrmann, Czech Republic
www.eduardherrmann.com

Lamp Ignis. Ignis została zaprojektowana dla Bohemian glass manufactory Bomma. Eduard jest niezwykle zdolnym studentem 5 roku ‘ASP’ w Brnie (nauka trwa 6 lat). Jego profesor - Olgoj Chorchoj - który prowadził projekt, jest dyrektorem artystycznym w Bomma. Firma Bomma była wystawcą Ambiente 2015 – na jej stoisku (też w Hali nr 4.0) są z kolei prezentowane lampy Ignis. Stoisko zaprojektował Olgoj Chorchoj. Jak to wszystko pięknie zamyka się w klamrę, nie uważacie?

Martin Hirth, Germany
www.martinhirth.com

Robin Hohn, Germany
www.robinhohn.com

‘Diversity of massproduction’ - różnorodne możliwości kreowania form w procesach produkcji porcelany. Uczestnik rezydencji – Art Food. 'Art Food to projekt międzynarodowy, w którym integrowaliśmy wiele obszarów: świat projektowania z przemysłem ceramicznym, edukację z realiami zawodowymi, a także metody pracy i doświadczenia konkretnych kultur. "Wyjęliśmy" rzeczywistość szkolną i wprowadziliśmy ją w "prawdziwe" życie' – mówi Marek Cecuła Modus Design | Studio Marka Cecuły, lider projektu Art Food.

Bodin Hon, Italy
www.bodinhon.com

Solari - Portable Solar Cooker. Móc gotować wszędzie gdzie świeci słońce z Solari! Przenośna kuchenka wykorzystująca energię słoneczną do - gotowania pysznych i pożywnych posiłków - pozwala na więcej wolnego czasu i nie zanieczyszcza środowiska. Naprawdę fajny pomysł. Aż się nie chce wierzyć, że to pomysł przyszłości. Jak twierdzi Bodin. Czeka zarówno on jak i wielu wspaniałych, młodych projektantów (i nie tylko młodych) na ... co? Na kogoś - kto wypromuje ich świetne IDEE ? Bo chyba tylko o to tu chodzi - o modę ! Na coś... np na Solari - Portable Solar Cooker ;-) Bardzo podobał mi się ten produkt! Facet jest uznanym już na świecie projektantem produktowym. Bodin Hon to amerykański projektant i inżynier, który dorastał podróżując między Hongkongiem, Nową Zelandią, Teksasem i Włochami. Niedawno przeniósł się z Houston do Mediolanu, aby studiować wzornictwo przemysłowe. Aktualnie projektuje urządzenia medyczne i tworzy własne projekty. Nagrody: Winner James Dyson Award 2014 – Italy. VIDEO: https://vimeo.com/102397183

Jihyun David, Italy
www.jihyundavid.com

Jihyun David is a turin/amsterdam/seoul based design studio by JIHYUN RYOU (Korea) and DAVID ARTUFFO (Italy). ‘No Fridge Needed’ to genialny projekt prezentujący sposób przechowywania warzyw ‘bez lodówki’. Piękny element dekoracyjny kuchni. Płaskie misy, które można ustawiać obok siebie w nieskończoność z miejscem na wodę - warzywa są, jak kwiaty, dekoracją !

Kim Hyunjoo Studio, South Korea
www.kimhyunjoo.com

moij design GbR
Angelina Erhorn & Stine Paeper, Germany
www.moijdesign.de

‘Origami tableware” to inspirowane japońską sztuka papieru talerze. LustZone Moij design to Stine Paeper (27) i Angelina Erhorn (26) - absolwentki wzornictwa przemysłowego na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Hamburgu (dyplomy 2013). Pracują jako freelancerki.

Tadeáš Podracký, Czech Republic
www.tadeaspodracky.com

Cecilie Elisabeth Rudolph, UK
www.cecilierudolph.com

Alexander Spenst, Germany
www.alexanderspenst.com

‘8grischenKNABEN’ kolekcja pięciu Tea caddies

Yulia Tsukerman Ceramics, Israel
www.yuliatsukerman.com

Yulia pierwszy raz odwiedziłą Frankfurt. Wyemigrowała do Izraela w 2005 roku z Moskwy. Absolwentka Jerusalem’s Bezalel Academy of Fine Art and Design (2011). Obecnie mieszka i pracuje w Tel Awiwie.

 Alt Design Works, Japan
Oka Shunsuke
www.alt-designworks.com

Genialny 'Pen’ ペンを耳にかける仕草からデザインしたボールペン – ten długopis jest zaprojektowany jak uchwyt od okularów. I ...można go zatknąć za ucho. Shunsuke Oka to mega znany projektant w Japonii. Concept wydał mi bardzo zabawny i piękny! Co o tym myślicie?

Calembour Design
Emanuela Stocco, Marta Garaventa, Alessandra Falconi, Italy
www.calembourdesign.com

Chudy and Grase
Jasmina Grase & Nils Chudy, Latvia
www.chudyandgrase.com

Cobalt Designs, India
Valay Gada
www.cobaltdesigns.in

Samuel Cordeiro, Portugal
www.behance.net/samuelcordeiro

Jessica Herrera, USA
jessica-herrera.com

‘Lilla’ - tworzy klimat przytulności małego domu wykorzystując skutecznie przestrzeń zabudowaną minimalistycznymi i wielofunkcyjnymi elementami, które są łatwe w użyciu. Biurko ma kilka zastosowań. W kolekcji są jeszcze pufa i metalowy taboret, które można złożyć w jeden mebel. Jessica, pochodzi z Gwatemali, jest studentką roku dyplomowego Academy of Art University w San Francisco.

Home Ideas Supply
Oleg & Vadim Klymenko, Ukraine
www.hi-supply.com

Marlene Huissoud, UK
www.marlene-huissoud.com

ILOREE
Loredana Gabriela Pascaru, Romania
www.iloree.com

Studio Hanna Krüger, Germany
www.hannakrueger.de

Ludovico Design Studio
Carlos André Correira Alves, Portugal
www.ludovicodesignstudio.com

Meguminto DesigN
Megumi Ito, Japan
www.megumintodesign.com

Porigami
Tereza Hradilkova, Czech Republic
www.porigami.com

Visibility
Sina Sohrab, Joseph Guerra, USA
www.vsby.co

Xinyu Weng, Germany
www.wengxinyu.com

Jeho Yoon, Germany
www.jehoyoon.com

“The Pond” – lustro, które można obracać i przesuwać pod różnymi kątami, dzięki wbudowanym do wnętrza magnesom ! Świetny pomysł. Można używać zarówno jak jest zawieszone na ścianie jak i gdy leży na stole. Jeho pochodzi z Korei. Mieszka i pracuje w Berlinie. Nagrody: Red Dot Award Concept 2013, Silver Prize, Student Category, IDEA 2013, iF Concept Design Award 2013

YOY
Naoki Ono, Yuki Yamamoto, Japan
yoy-idea.jp

Pamiętacie tą lampę? Miałam niezwykłą przyjemność dzisiaj rozmawiać z jednym z projektantów - Naoki Ono z Tokio - współzałożycielem studio projektowego YOY. YOY to laureat ELLE DECO International Design Awards 2014 !

ZZ Design Studio
Mario Tsai, China
www.zzdesignstudio.com

'Use less. Create better'. Mario skupia się na projektowaniu mebli i wnętrz. Absolwent Uniwersytetu w Pekinie. W swoich projektach zwraca szczególna uwagę na rozwiązania detali. Po studiach 2 lata pracował w wielkiej fabryce mebli w Pekinie, obecnie pod własną marką, ZZ Design, współpracuje z wieloma firmami w Europie, Ameryce i Chinach. Mario (o sobie mówi SUPER Mario Emotikon wink ) opowiedział mi zabawną historię: W zeszłym roku prezentował swoje concepty na designerskich targach. Na jego stoisku pojawił się przedstawiciel jednej z większych fabryk chińskich i … zamówił u niego 20 nowych projektów mebli na najbliższą edycję China Intenational Furniture Fair. Mówi, że nie spał kilkanaście nocy, ale sobie poradził.

Zapraszam do Galerii, gdzie obejrzycie Państwo większość z promowanych projektantów i ich prace.

Urszula Kałużna

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.