Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
05 maja 2015
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Kolekcje Marcina Jędrzaka na targach ISH 2015

Przełamywanie zasad projektowania wanien

Projekty Marcina Jędrzaka zaprezentowane na targach ISH 2015 we Frankfurcie – największych na świecie targach instalacyjnych - przełamują stare zasady projektowania wanien. Oba produkty, wanna Balia pokazana na stoisku promującym polskie wzornictwo produktowe „Form and Function ISH 2015’ i kolekcja Tebe, zostały wdrożone przez  firmę Marmorin.

Przestrzeń łazienki cały czas się zmienia. Mijają czasy, kiedy łazienka była tylko miejscem, gdzie człowiek wchodził rano i szybko wychodził. To jest miejsce, gdzie spędza się coraz więcej czasu i to jak jest ona urządzona - ma wpływ na nasze samopoczucie, na nasz komfort. Przywiązujemy coraz większą wagę do tej przestrzeni. Balia to wanna, która idealnie wpisuje się w nowe pojęcie przestrzeni łazienki. Jest inna. Jej nazwa i nietypowy kształt, kojarzą się z tym, że się ją napełnia i do niej wchodzi. To jest wanna, która nie musi stać w łazience, może być dekoracją każdej przestrzeni, wewnętrznej i zewnetrznej. Może stać np.: w ogrodzie.

Polecamy: Jak budować markę "Projektant". Marcin Jędrzak w rozmowie z Urszulą Kałużną >>>

"Balia chodziła mi po głowie przynajmniej od 2 lat zanim ją pokazałem. Była jakaś inspiracja, gdzieś znaleziona i to po prostu sobie leżało, czekało na swój czas. To nie jest tak, że się pokazuje klientowi tylko jeden produkt i mówi się, że rozwinie coś dalej, że coś będzie stanowiło serię. Od razu pokazuje się cały koncept. Jak to będzie grało z meblami, jak to będzie występować w przestrzeni, jakie są opcje ustawienia elementów kolekcji w łazience. Balia była taką zaproponowaną serią." - mówi projektant Marcin Jędrzak

Balia, projekt: Marcin Jędrzak

Tebe Marmorin Prestige Collection to z kolei zaproszenie do kubistycznej zabawy z symetrią i przestrzenią. Produkty utrzymane są w klimacie szlachetnej prostoty i minimalizmu. Czyste, klasyczne linie i  doskonale wyważone proporcje łączą ciekawy design z komfortem użytkowania. Kolekcję tworzą cztery typy wanien, trzy stojące umywalki oraz kwadratowy brodzik. Tebe przełamuje stare zasady projektowania wanien. Wnosi innowację w sferze konstrukcji. Kąt nachylenia oparcia wynika wprost z analizy potrzeb klienta, oscyluje wokół przyjemności kąpieli i relaksu w zaciszu łazienki. Osoba leżąca w wannie ma możliwość przyjęcia optymalnie wygodnej pozycji. Komfort użytkowania dodatkowo podnosi zastosowany materiał, którego gładka powierzchnia nabiera temperatury otoczenia. Kolekcja Tebe to prawdziwy popis możliwości tworzywa, które pozwala kształtować się zgodnie z koncepcją i ideą projektanta. Daje swobodę w kreowaniu innowacyjnych kształtów, dotychczas niedostępnych dla kolekcji wyposażenia łazienek.

Kolekcja Tebe Marmorin Prestige Collection, projekt: Marcin Jędrzak

O funkcjonalności kolekcji świadczy również jej uniwersalizm. Wyważony, czysty design świetnie sprawdza się w różnych typach wnętrz, zarówno tych hołdujących  duchowi modernizmu i szlachetnego minimalizmu, jak w łazienkach o ciepłym designie, bliższym wzornictwu skandynawskiemu.

Marcin Jędrzak i Marmorin to wystawcy Form and Function ISH 2015

***

"JĘDRZAK DESIGN" Marcin Jędrzak

JĘDRZAK DESIGN świadczy usługi w zakresie wzornictwa przemysłowego. Realizuje zlecenia ściśle związane z projektowaniem przedmiotów stanowiących wyposażenie domu oraz miejsca pracy. Wdrożone projekty do produkcji dla: Amica, Deante, Ferro, Instal Projekt, HydroKan Winkiel, Krofam, Lokas, Laminex, Lecico, Marmorin, Sanitec Koło.

Nagrody:

Z+S+Z - 2012

wyróżnienie "Łazienka Wybór Roku" - 2011

TOP design awards 2010

certyfikat polski produkt światowy "Eksport & Import.pl" - 2008

złote VILLE - wyróżnienie - 2008

wyróżnienie "Łazienka Wybór Roku" - 2007

wyróżnienie "Łazienka Wybór Roku" - 2007

finalista Dobry Wzór - 2006

"Łazienka Wybór Roku" - 2005

finalista Prodeco - 2004

Dobry Wzór - 2004

wyróżnienie "Łazienka Wybór Roku" - 2003

wyróżnienie "Łazienka Wybór Roku" - 2002

www.jedrzak-design.com

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.