Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
08 grudnia 2015
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

D'art Design Gruppe: Rummel na IMM Cologne 2015

„Dream Sceneries” - odwołanie do marzeń sennych

D'art Design Gruppe, tegoroczny laureat prestiżowej międzynarodowej nagrody IF Gold zaprezentował nowy zaskakujący projekt stoiska - tym razem na Imm Cologne 2015, największych targach wyposażenia wnętrz. Kreatywna Agencja  z Neuss zaproponowała intrygującą koncepcję wystwienniczą dla Rummel Mattresses – największego niemieckiego producenta materacy. Premiera nowego wizerunku marki pod hasłem „Dream Sceneries” została uchwycona w trzech wymiarach, przenosząc w genialny sposób wizualny i przestrzenny język komunikacji Rummel, na poziom emocjonalny.

Stoisko zaprojektowane przez D'art Design Gruppe odwołuje się do marzeń sennych. Wybór barwy nie był przypadkowy: czarny kolor jako dominujący z akcentami czerwieni -to barwy wystawcy. Przestrzeń wystawiennicza została oddzielona od zgiełku targowego lekkimi, płynącymi, półprzeźroczystycmi tkaninami. Ciekawym pomysłem było wykorzystanie różnego rodzaju powierzchni podłoża co też pozwalało rozbudzać emocjonalnie zwiedzających. Dopełnieniem stanowiły zwisające z sufitu żagle zawierające część informacyjną. Agencja z Neuss pomyślała również o bezpośrednich doznaniach odwiedzających i wykorzystując strumienie powietrza, wprawiła wszystkie podwieszone elementy sufitowe w ruch, wywołując doznania wręcz "atmosferyczne".

Rummel, imm cologne 2015 / projekt: D'art Design Gruppe / Fot. Philip Kistner

Główną atrakcją zaproponowaną przez Dart na stoisku w myśl motta “Dream Sceneries” był projekt salonu z magicznym drzewem z liśćmi o geometrycznych kształtach, wywołującymi skojarzenia z Tangum (chińską układanką). Światło rzucone na abstrakcyjne formy liści załamywało się oraz odbijało w różne strony, tworząc ekscytujące efekty świetlne.

Rummel, imm cologne 2015 / projekt: D'art Design Gruppe / Fot. Philip Kistner

Dart Design Gruppe przedstawia obraz świata rozpalający wyobraźnię klientów. Stworzyli głębię przestrzenną oddającą doskonale atmosferę “Dream Sceneries”. Kolejny raz pokazali, że projekty ich stoisk są perfekcyjnie przemyśłane i na najwyższym poziomie.

Rummel, imm cologne 2015 / projekt: D'art Design Gruppe / Fot. Philip Kistner

Klaus Neudecker, członek zespołu zarządzającego Rummel Mattresse podsumował współpracę z D'Art Design Gruppe następująco: „Nasza decyzja, aby nawiązać współpracę z Dart na kolejne lata, wynika z faktu, że komunikacja wizerunku naszej marki została spójnie zaprojektowana w trzech wymiarach. Z projektem Dart jesteśmy perfekcyjnie przygotowani na kolejne trzy sezony targowe”.

____________ Magdalena Kaczmarek

Projekt i realizacja / D'art Design Gruppe www.d-art-design.de
Wystawca / Rummel, imm cologne 2015
Location / Kölnmesse
Kategorie / Fair
Fotografie / Philip Kistner 

wizytówki

Komentarze:

loading
Posiadam kilka set prac o podobnej tematyce. Pozdrawiam Marcin Fabisiak Edsd.pl
skomentowany przez    Marcin    06 wrzesień 2015, 08:52 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.