Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
02 lutego 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Czy klasyczny koncept łazienki przechodzi do przeszłości. Relacja z ISH 2015

Freedom for the Bathroom: a “Freibad” for Every Home

Klasyczny koncept łazienki już przestał odzwierciedlać rzeczywistość życia ludzi. Nasze życie zmienia się bardzo szybko: zmiana pracy, zawodu, domów, a nawet struktur rodzinnych. Potrzebujemy więcej mieszkań dla osób mieszkających samotnie, dla osób niepełnosprawnych, dla współdzielonych jednostek i domów dla seniorów. Zmienia się nie tylko miejsce pracy. Zmieniają się modele organizacyjne w naszym prywatnym życiu. A w związku z tym wszystkim pojawia się pytanie: jaki dzisiaj jest tradycyjny obraz łazienki? Jaki jest nowoczesny design łazienki dostosowany do przyszłych modeli życia i zmieniających się oczekiwań?

Różne kombinacje kolorów i materiałów mogą stworzyć atmosferę, która wykracza daleko poza potrzeby zwykłej funkcjonalności.

Kolejny temat to - oświetlenie, które będzie odgrywać ważną rolę w łazience przyszłości. Bo tu zmiany są podyktowane szybkim postępem branży.

Targi ISH to największe wydarzenie tego typu w Europie, skupiające przedstawicieli branży instalacyjnej, łazienkowej budowlanej i energetycznej. Co 2 lata, przez 5 dni targowych producenci w trzech filarach: wodnym, energetycznym i instalacyjnym prezentują dziesiątki tysięcy najnowszych rozwiązań, produktów i technologii.

Frankfurckie targi są jednocześnie platformą wymiany wiedzy i miejscem nawiązywania międzynarodowych relacji biznesowych z partnerami z ponad 50 krajów. W tym roku organizatorzy przygotowali serię 84 paneli i wykładów, związanych z tematyką wodną, instalacjami grzewczymi, technologią i energią.

Wśród ponad 2400 firm obecnych na tegorocznych targach we Frankfurcie 91 pochodziło z Polski.. Lista naszych wystawców w tym roku powiększyła się prawie o 40%, m.in. za sprawą przywilejów jakimi cieszyła się Polska jaki kraj partnerski.

W związku z tym niezwykle prestiżowym faktem Messe Frankfurt wraz z portalem exspace.pl | beyond fair design zorganizowało Wystawę Polskiego Wzornictwa Produktowego 'Form and Function’ ISH 2015. Na powierzchni 150 mkw. (Hall 3.1, stoisko NR A06) zaprezentowano wyselekcjonowane produkty 14 polskich firm i 28 projektantów, w większości – laureaci najbardziej prestiżowych nagród designu w Polsce i na Świecie: Red Dot, iF czy Dobry Wzór. Pomysłodawcą i kuratorem wystawy była arch. Urszula Kałużna. Mecenasem wystawy było Messe Frankfurt.

Form and Fuction ISH 2015. Piotr Łukaszewicz, właściciel Przedstawicielstwa Messe Frankfurt, Urszula Kałużna, Martha Mulawa

Form and Fuction ISH 2015

Form and Fuction ISH 2015. Projektanci, których produktu proezentowane były na wystawie: Joanna Lisiecka, Martha Mukawa, Katarzyna Jakubowska, Tomasz Orzechowski (TO DO Product Design) Urszula Kałużna - kurator i Agata Giętka Enix - na tle ekspozycji Marmorin i Meble 21.

W XXI wieku każdy produkt można wypromować i pokazać w wirtualnym świecie w najbardziej innowacyjny sposób. Targi, zwłaszcza te wiodące, do których bezdyskusyjnie zaliczają się ISH we Frankfurcie nad Menem, są imprezą kosztowną. Jednak ilość wystawców i ciągły wzrost powierzchni wystawienniczej dowodzą, że impreza ta ma się bardzo dobrze. Premierowo zaproponowano na ISH pokazanie kraju partnerskiego. Historycznym jest fakt, że ze 160 krajów współpracujących z targami to właśnie Polska, jako pierwsze państwo, stała się partnerem ISH 2015. Za naszego życia to się już nie powtórzy.

© Exspace

Photos © Exspace

 więcej o wystawie Form and Fuction ISH 2015 >>

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.