wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
14 stycznia 2016
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Hanczar Studio projektuje dla Barlinka

BAU wyznaczają trendy na przyszłość

Marka Barlinek, producent warstwowych podłóg drewnianych zaprosiła do współpracy Szymona Hanczara. Jeden z czołowych polskich projektantów wraz z zespołem stworzył dla Barlinka projekt stoiska na targi BAU, które odbyły się w styczniu br. w Monachium.

„Barlinek konsekwentnie rozwija współpracę z architektami. Po dedykowanych szkoleniach, autorskich konkursach, współpracy przy tworzeniu naszych produktów oraz wspólnym zaangażowaniu w wydarzenia związane z designem i projektowaniem, przyszedł czas na zacieśnienie tej współpracy na kolejnym polu. Dlatego stworzenie koncepcji naszego stoiska na BAU w tym roku powierzyliśmy pracowni projektowej Szymona Hanczara i jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych rezultatów”. – podsumowuje Dorota Karbowska-Zawadzka, Dyrektor Marketingu Barlinek S.A.

Inspiracje do stworzenia koncepcji stoiska specjaliści ze Studia Projektowego Hanczar odnaleźli w cechach i wartościach Barlinka: dbałości o środowisko, naturalnym pochodzeniu produktu, rzemieślniczej obróbce drewna stosowanej w produkcji, a także znajomości trendów współczesnego designu.

Stoisko składało się z dwóch poziomów: parteru, który był miejscem pierwszego kontaktu z klientem oraz prezentacji oferty oraz antresoli, zaaranżowanej do komfortowych rozmów indywidualnych oraz serwowania poczęstunku.

Frontowa ściana ozdobiona została kolażem wykonanym z różnych wzorów Deski Barlineckiej, co stanowiło odniesienie do popularnych w aranżacji wnętrz rozwiązań patchworkowych. Ustawione wewnątrz stoiska meble z surowego drewna nawiązywały do naturalnego pochodzenia surowca, który Barlinek wykorzystuje w produkcji.

BARLINEK S.A, BAU 2015, projekt i realizacja: Hanczar Studio Projektowe, fot. Alexei Sidelnikov

„Zależało nam na podkreśleniu naturalnego pochodzenia produktów marki Barlinek. Z tego powodu na stoisku znalazł się blisko pięciometrowy stół ze stuletniego dębu, czy też prawdziwy naturalny mech jako alternatywna forma naturalnej zieleni. Wszystko skąpane w bieli, podkreślającej dziewiczość naturalnych materiałów. Duże znaczenie miało też dla nas odwołanie do rzemieślniczej obróbki jednej z serii podłóg, konkretnie Jean Marc Artisan. Obecnie powrót do rzemiosła jest nie tylko trendem ale również dla wielu firm celem w samym sobie. W końcu w rzemiośle tkwią korzenie wszystkich producentów. Bardzo nas ucieszyło, że pomysł zaangażowania rzemieślnika prezentującego sposoby obróbki podłóg spotkał się z aprobatą”. – mówi Szymon Hanczar, właściciel biura projektowego Hanczar Studio.

BARLINEK S.A, BAU 2015, projekt i realizacja: Hanczar Studio Projektowe, fot. Alexei Sidelnikov

Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU w Monachium w ciągu 7 dni odwiedziło ponad 250 000 zwiedzających. Targi BAU München to jedna z największych i najważniejszych imprez branży budowlanej. W dniach 19 -24 stycznia 2015 na powierzchni 180.000 m2 swoje produkty i usługi prezentowało prawie 2 tysiące przedstawicieli i producentów materiałów i systemów budowlanych, w tym 43 renomowanych wystawców z Polski. Wiodącymi tematami BAU 2015 były: inteligentny rozwój miasta, wykorzystywanie w sposób efektywny zasobów naturalnych i energii oraz człowiek i budynek.

***

Biuro projektowe Hanczar Studio powstało ponad 5 lat temu w 2010 roku we Wrocławiu. To dość młoda pracowania realizująca projekty zarówno z zakresu architektury wnętrz, aranżacji wystaw i ekspozycji oraz projekty mebli. Na swoim koncie ma chociażby tak słynne realizacje jak: lampa stolikowa Symbol, wieszak wolnostojący MD, sanki na bezśnieżną zimę/We never give up! czy przestrzenie biurowe dla firm Axel Springer Ideas Polska oraz Clearcode.

BARLINEK S.A. to największy i najbardziej znany polski producent podłóg drewnianych. Firma odnosi znaczące sukcesy na całym świecie - podłogi Barlinka można kupić w 55 krajach na 5 kontynentach. Każda kolekcja łączy w sobie wieloletnie doświadczenie ekspertów firmy, najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz znajomość aktualnych trendów. Najważniejszym oferowanym produktem jest deska barlinecka - warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. Barlinek wytwarza także certyfikowane podłogi do obiektów sportowych, listwy podłogowe oraz paliwa energetyczne: pelet drzewny i brykiet kominkowy. Spółka jest inicjatorem wielu programów dotyczących ochrony środowiska.

Źródło: szymon hanczar studio projektowe

Więcej informacji: www.barlinek.com.pl, www.hanczar.com, www.bau-muenchen.com

Polecamy również: BAU wyznaczają trendy na przyszłość >>>

 

wizytówki

Komentarze:

loading
niech zgadnę... ma Pani myśli za dużo płyty stolarskiej? Bo to z kolei mi bardzo zawsze przeszkadza w naszych, polskich realizacjach ;-)
skomentowany przez    Urszula Kałużna    30 październik 2015, 16:59 obserwuj post
widać, że ktoś miał pomysł na to stoisko, ale kształt bryły go psuje
skomentowany przez    ilona    30 październik 2015, 16:55 obserwuj post

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.