Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
16 czerwca 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

IF GROUP: Armstrong BAU 2013

Bajkowe stoisko Armstrong

Stoisko Armstrong DLW, zaprojektowane i zrealizowane przez IF GROUP na targach BAU 2013 będzie zachwycać bardzo długo. Nie tylko dlatego, ze zostało laureatem Red Dot 2013.Armstrong zaprezentował na BAU 2013, największych na świecie targach architektury, materiałów i systemów, uderzająco kolorowe stoisko. Elementy graficzne i geometryczne zostały skomponowane w abstrakcyjnych kompozycjach podkreślających niezwykle efektownie ofertę… linoleum. Różnorodność materiałów wystawcy została tak zaprojektowana przez Ippolito Fleitz Group, aby podkreślić subtelność podłogowych, sufitowych i ściennych produktów Armstrong. Uzupełnieniem koncepcji była grafika stoiska i podwieszony element sufitu, które oferowały abstrakcyjne odwróconenie uwagi od powagi targów i dawały uczucie ulgi. Kontrastem do wybujałej kolorystycznie formy stoiska była cicha strefa komunikacji, której symbolem były wielokątne schody - siedzenia, pozwalające spojrzeć na próbki wyrobów wystawcy w kameralnej atmosferze.

Stoisko Armstrong DLW na BAU 2013 projekt: IF GROUP, żródło: IF GROUP

Stoisko Armstrong DLW na BAU 2013 projekt: IF GROUP, żródło: IF GROUP

Czytelne bryły i rozpoznawalne formy były doskonałym tłem dla palety produktów: linoleum i podłóg z winylu Armstrong DLW. Takim plastycznym podejściem osiągnięto dwa bardzo ważne cele: zaprezentowano nową kolekcje Armstrong równolegle uczulając na nią młodszą i bardziej eksperymentalną grupę docelową, którą mieli być docelowo architekci. Odwołując się do materiałów z oferty.

Każda powierzchnia stoiska była pokryta geometrycznymi wzorami składającymi się z różnych kawałków materiałów Armstrong. Duża tylna ściana, za którą mieściło się kilka pokoi do spotkań, była abstrakcyjną grą kolorów i kształtów, które tworzyły wrażenie głębi i perspektywy. Takie podejście do projektowania sprawiło, że grafika przestrzennie rozciągała się na całej powierzchni stoisko od podłogi przez ściany i brył aż po stoły konferencyjne.

Stoisko Armstrong DLW na BAU 2013 projekt: IF GROUP, żródło: IF GROUP

Ippolito Fleitz Grupa z siedzibą w Stuttgarcie to multidyscyplinarne studio, działająca na arenie międzynarodowej. Ippolito Fleitz Grupa  to Architekciw współpracujący z klientami w celu opracowania najlepszych rozwiązań z dziedziny: architektury, projektowania produktu i komunikacji.

FACTS

Projekt:

Armstrong Messestand BAU 2013

Gestaltung:

Ippolito Fleitz Group  www.ifgroup.org

Auftraggeber:

Armstrong DLW GmbH, www.armstrong.de

Standort:

BAU 2013, München

Polecamy również:
Hanczar Studio projektuje dla Barlinka >>>
BAU wyznaczają trendy na przyszłość >>> 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.