Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
28 marca 2015
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Tęsknota i przytulność w łazience jutra. ISH 2015

Nowoczesny design bliski naturze

Targi ISH to jedno z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych z branży designu wyposażenia wnętrz na świecie, w trakcie którego firmy pokazują swoje najnowsze kolekcje, produkty i pomysły. Targi skupiają się przede wszystkim na projektowaniu mebli oraz wnętrz, ale prezentują także nowoczesne materiały i innowacyjne technologie, będące podstawą współczesnego wzornictwa.

ISH 2015 w liczbach: - 2400 wystawców - 260.000sqm - 198,000 odwiedzających.

Klasyczny koncept łazienki już przestał odzwierciedlać rzeczywistość życia ludzi. Nasze życie zmienia się bardzo szybko: zmiana pracy, zawodu, domów, a nawet struktur rodzinnych. Zmienia się nie tylko miejsce pracy. Zmieniają się modele organizacyjne w naszym prywatnym życiu. A w związku z tym wszystkim pojawia się pytanie: jaki dzisiaj jest tradycyjny obraz łazienki dostosowany do dzisiejszych modeli życia i zmieniających się oczekiwań?

Wydaje się, że źródłem inspiracji na nachodzący sezon jest uczucie tęsknoty. Marzenia, wyidealizowane obrazy, przedmioty osobiste i emocje – tęsknota odgrywa coraz większą rolę w wyborach, jakich dokonują konsumenci, decydując o swoim stylu życia. Rola tęsknoty jest tak duża, że wywiera ona wpływ nie tylko na formy i kolory produktów, ale również na materiały i technologie wykorzystywane do produkcji. Spośród wszystkich aranżacji prezentowanych na targach ISH przez 2400 wystawców wybraliśmy te najbardziej oddające dzisiejsze trendy.

Kaldewei, ISH 2015; Dzięki współpracy ze znanym designerem Arikiem Levy oferta Kaldewei wzbogaciła się o nowy model wanny oraz pierwsze w kolekcji Meisterstück umywalki. W wolnostojącej wannie Emerso rant unosi się i przykuwa wzrok niczym nić w misternie tkanym jedwabiu. Dzięki łagodnie opadającym do wewnątrz krawędziom umywalka stanowi stylistyczne przeciwieństwo wanny. Tegoroczne stoisko Kaldewei jest nie tylko największe w historii firmy, ale przede wszystkim wyróżnia się niecodzienną architekturą pozbawioną kątów prostych. Foto: Olaf Becker ©Schmidhuber

Rygory, surowość i chłód w projektowaniu wnętrza łazienki minęły. Powróciły komfort i przytulność. W tym roku modne są ciepłe kolory i urocze dodatki. Dominują naturalne materiały a we wnętrzach spotykamy mosiądz, drewno i zieleń. Nawet płytki podłogowe prezentowane na targach robią wrażenie ciepłych w dotyku. Wśród tegorocznych propozycji, przygotowanych z myślą  o licznych gościach i partnerach biznesowych z całego świata dominował nurt nowoczesnego designu bliskiego naturze. Różne kombinacje kolorów i materiałów mogą stworzyć atmosferę, która wykracza daleko poza potrzeby zwykłej funkcjonalności.

Gessi, ISH 2015; Najsilniejszą stroną włoskiej fabryki Gessi jest perfekcyjna umiejętność fuzji sztuki z funkcją. Wszyscy kochamy styl Gessi, a szczególnie innowacyjność jaką niesie za sobą wprowadzanie na rynek kolekcji takich jak Cono. Jedną z nowości marki Gessi jest kolekcja łazienkowa Cono. Włoskie łazienki z kolekcji Cono to wyjątkowy niespotykany styl oraz nowoczesne rozwiązania techniczne. Gessi i jej nowa kolekcja Cono, to w zgrabnym tłumaczeniu na język polski stożek. I rzeczywiście, jeżeli się przyjrzymy to migiem uznamy, iż włoski producent wiedział co robi. Pytanie tylko, co było pierwsze? Prototyp i praca nad nazwą, czy odwrotnie? Mniejsza o to. Przyjrzyjmy się bliżej jej kształtom. Fot. Urszula Kałużna

na rower czy do łóżeczka?

MyBath. Form and Function ISH 2015. Na powierzchni 150 mkw., w najbardziej prestiżowej hali targów ISH (3.1), zostały zaprezentowane wyselekcjonowane produkty 14 polskich firm i 28 projektantów. O 'Form and Function’ PRODUCTDESIGNFROMPOLAND opowiadają wystawcy i odwiedzający targi ISH >>>

"Spowolnienie i przytulność - jedne z głównych trendów dzisiejszego wzornictwa postrzegane mogą być jako reakcja na globalizację, terroryzm i szaloną utratę tożsamości." - powiedziała Ursula Geismann, niemiecki ekspert od projektowania wnętrz z Association of German Furniture Industry.

W wielu miejscach prezentowane są miękkie siedziska, meble typowe dla salonów i wiele naturalnych dodatków. "Ludzie chcą poczuć przytulność też w łazience. "Najnowsze propozycje mają działać na nasze zmysły, pozwalając odciąć się od zgiełku codziennego życia." - mówi dalej Ursula Geismann. Fot. Urszula Kałużna

Ceramica Cielo, ISH 2015.

Łazienki jutra to design w całej swej prostocie: jasność + światło, historia + elegancja, wytworny luksus i nutka beztroskiego optymizmu.

Urszula Kałużna

Więcej zdjęć w galerii!

Fot. Urszula Kałużna

Czytajcie też:

Trends 2015 – ISH 2015

Wzornictwo z Polski na ISH 2015. Jest się czym chwalić.

Sanitec KOŁO na Targach ISH 2015 

'Form and Function' PRODUCT DESIGN FROM POLAND ISH 2015

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.