Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
21 października 2015
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Czego możemy nauczyć się od gigantów motoryzacji. iSaloni 2015

Warto się uczyć od MISTRZÓW: Ty / Ja / My - jesteśmy najważniejsi.
BMW, Lexus,Hyundai, Mazda, Peugeot, Citroen, AeroMobil

Aranżacje działające na nasze zmysły - wydają się być najnowszym trendem w designie wystawiennicztm. Nigdy wcześniej kreowany świat nie był tak blisko człowieka. Tak najwieksze samochodwe marki świata: Lexus, BMW, Hyundai, Mazda, Peugeot, Citroena i AeroMobil - zaprezentowały sie na Milan Design Week. Osiągnięcia motoryzacyjne były w tle, lub w ogóle nie były prezentowane. Zastąpiły je powalające instlacje w tym Kinetyczna instalacja ‘HELIO CURVE’ Reuben'a Margolin'a dla Hyundai, najlepsza światowa kuchnia i kucharze, min Hajime Yoneda na stoisku Lexus International czy przepiękna rzeźba "Spheres. Perspectives in Precision & Poetry" zaprojektowana dla BMW przez Alfredo Häberli'ego.

BMW

Spheres. Perspectives in Precision & Poetry for BMW designed by Alfredo Häberli.

BMW w Mediolanie przy współpracy ze szwajcarko-argentyńskim projektantem Alfredo Häberlim odkrywali ideę luksusu, poruszania się i życia w niedalekiej przyszłości rzeźbą Spheres. Perspectives in Precision & Poetry. Projekt czerpał inspiracje z: limuzyn BMW, latających samochodów z filmu „Piąty element”, samochodów wyścigowych z przeszłości i teraźniejszości, latających obiektów, motocykli i łodzi. Przybrał aerodynamiczny kształt o długości 10 m. Miał wydłużoną maskę silnika i wysoką płetwę ogonową. Motto, jakim BMW kieruje się w rozwoju wizualnym firmy to ‘Poetry in Motion’.

 'Spheres. Perspectives in Precision & Poetry' for BMW designed by Alfredo Häberli.

'Spheres. Perspectives in Precision & Poetry' for BMW designed by Alfredo Häberli.

Spheres. Perspectives in Precision & Poetry for BMW designed by Alfredo Häberli.

[VIDO] alfredo häberli elaborates on his experience collaborating with BMW on 'spheres'

Lexus International

Dodatkowo aranżacja stoiska Lexus International zdobyło prestiżowe wyróżnienie “Best Entertaining” Award w konkursie Milan Design Award Competition za wyjątkową instalację 'LEXUS - A JOURNEY OF THE SENSES - A Closer Look'. Po raz pierwszy w historii nagrodę tą zdobyła firma z branży motoryzacyjnej. Instalacja została zaprojektowana przez międzynarodowej sławy projektanta Philippe Nigro oraz światowej sławy szefa kuchni Hajime Yoneda.

[VIDEO] LEXUS - A JOURNEY OF THE SENSES - A Closer Look

Hyundai

Hyundai zaprezentował drugą część projektu „FLUIDIC - Sculpture in Motion”. Kinetyczna instalacja ‘HELIO CURVE’ tworzy żywą falę, celebrującą ruch - ‘moment of motion’. Twórcą instalacji jest kalifornijski artysta Reuben Margolin. ‘HELIO CURVE’ odtwarza ruch oceanu - 400 zawieszonych, połączonych ze sobą drewnianych klocków – tworzy ogromną falę. Obok imponującej instalacji Hyundai pokazał samochód „Intrado”, który miał swoją premierę na Geneva Motor Show 2014.

Polecamy ➜ Hundai na Milan Design Week 2013 >>>

‘HELIO CURVE’ dla Hyundai, projekt Reuben Margolin

‘HELIO CURVE’ dla Hyundai, projekt Reuben Margolin

‘HELIO CURVE’ dla Hyundai, projekt Reuben Margolin

[VIDEO] [Sculpture in Motion 2.0] HELIO CURVE at Milan Design Week 2015

Mazda

Co na to wydarzenie przygotowali Japończycy? Styliści Mazdy postanowili przypomnieć nam o słynnym stylu Mazdy „KODO – soul of motion”, który tym razem został wykorzystany do stworzenia dwóch przedmiotów zupełnie niezwiązanych z branżą samochodową – minimalistyczny rower „Bike by KODO” zaprojektowany zgodnie z myślą „mniej znaczy więcej”, którego inspiracją była nowa Mazda MX-5, gdzie do minimum została ograniczona liczba elementów, z jakich został wykonany. Drugi projekt zaprezentowany w Mediolanie jest zupełnie z innego świata. Jest to sofa, kusząca również minimalistycznym stylem, zaprojektowana przez stylistów japońskiej marki przy współpracy z włoskimi projektantami mebli, a inspiracją był crossover CX-3.

Sofa by KODO Concept

Sofa by KODO Concept

Na Targach w Mediolanie Mazda obok przedmiotów użytkowych stanowiących odskocznię, zaprezentowała wystawę „Samochód to sztuka”. Pomysł wystawy zrodził się z procesu eksperymentowania i kreowania samochodów Mazdy, w szczególności nowych generacji, czyli popularnej CX-3 oraz Mazdy MX-5.

 [VIDEO] Mazda MX- 5 and CX-3 Kodo Design - 2015 Milan Design Week

 

Peugeot

Peugeot zaprezentował sie w niebanalny sposób. FoodTruck to wizja mobilnego bistro, które po rozłożeniu stanowi całkiem dużą przestrzeń, mogąc pełnić rolę np. kawiarni. Podczas targów w Mediolanie Peugeot FoodTruck wyruszył „w miasto” i służył, jako demonstracja tego, co miłośnicy designu mogą oczekiwać po francuskim gigancie.

Peugeot, to także pracownia Peugeot Design Lab – studio projektowe pracujące nad wszystkim, poza motoryzacją. W Mediolanie pokazali ciekawy żyrandol, marki Onyx, który jest połączeniem rzadkiego drewna Banyan z Indonezji z wydrukiem 3D.

Peugeot Foodtruck Concept

Peugeot Foodtruck Concept

Oświetlenie Onyx, projekt Peugeot Design Lab

[VIDEO] Peugeot Foodtruck Concept

Citroen

Citroen C4 Cactus zaledwie tydzień po zdobyciu tytułu pierwszego miejsca w konkursie „Word Car Design of the year 2014” został pokazany na Milan Design Week 2015 – jednocześnie na dwóch wystawach! Pierwszą z nich była ekspozycja w Design Museum for the Art of Living, druga – wystawa Talent & Economy na stoisku francuskiej szkoły projektowania. Obie wystawy podkreślały skłonności Citroëna do przełamywania schematów.

 

Milan Design Week 2015: Citroen C4 Cactus

Milan Design Week 2015: Citroen C4 Cactus

[VIDEO] Milan Design Week 2015: Citroen C4 Cactus


AeroMobil

Niemożliwe staje się możliwe, a być może już wkrótce będzie tak popularne, jak Volkswagen Golf na naszych ulicach. Słowacka firma Aeromobil zaprezentowała w mediolanie latający samochód - AeroMobil, czyli najbardziej zaawansowany prototyp latającego samochodu na świecie. Ten niesamowity wyczyn projektowania i inżynierii, przekształca samolot w samochód do latania. Za projekt modelu odpowiedzialny jest Stefan Klein, który już ponad 20 lat pracuje nad urzeczywistnieniem marzenia latającego auta. Już wkrótce marzenia te zostaną spełnione. Aeromobil 3.0 otrzymał zgodę Słowackiej Federacji Lotnictwa Ultralekkiego, dzięki czemu wszedł w ostatnią fazę testów w rzeczywistych warunkach. Więcej o AeroMobil http://www.aeromobil.com/

AeroMobil czyli najbardziej zaawansowany prototyp latającego samochodu na świecie.

AeroMobil czyli najbardziej zaawansowany prototyp latającego samochodu na świecie.

AeroMobil czyli najbardziej zaawansowany prototyp latającego samochodu na świecie.

___________ Magdalena Kaczmarek

żródło: materiały prasowe wystawców

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.