Reklama

wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
17 września 2015
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

Lampa Equilibra BALANS z Red Dot Design Awards 2015.

AQUAFORM na gali Red Dot Design Awards

Dnia 29 czerwca 2015 roku w Essen odbyła się wielka Gala wręczenia najważniejszych nagród w dziedzinie designu - RED DOT oraz została otwarta wystawa prezentująca najlepiej zaprojektowane produkty 2015 roku. 

Red Dot Design Award to nagoda uważana za najbardziej prestiżowe wyróznienie w dziedzinie wzornictwa, zwana również Oscarem Designu, przyznawane od 1954 roku. Nagrody przyznawane są przez międzynarodowe jury, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie designu, innowacyjność i kreowanie nowych trendów w trzech głównych kategoriach: product design, communication design, design concept. Na tegorocznej, 60-tej już, edycji konkursu 1 994 uczestników z 56 krajów zgłosiło 4 928 projektów. Prace konkursowe oceniało 38 członków jury.

Jury, w skład którego wchodziły osobistości ze świata projektowania i gospodarki, wyróżniło najlepsze produkty, projektantów i producentów. Wśród nagrodzonych znaleźli się twórcy lampy equilibra BALANS, polski producent - firma AQUAFORM oraz projektant - Piotr Jagiełłowicz, którzy wzięli udział w uroczystej Gali Red Dot Design Awards. AQUAFORM znalazł się w prestiżowym gronie takich marek jak.: Apple, BMW, Hilti, Grohe, Lenovo, LG, Porsche, Sony czy Bosch.

Gala Red Dot 2015

Warto zwrócić uwagę, że pierwsza nagroda Red Dot dla Polaków została przyznana dopiero w 2008 roku. W tym roku zwycięskich projektów było już 12. Pokazuje to, że Polacy coraz śmielej pojawiają się wśród elity światowego designu. 

Lampa Equilibra BALANS - nagrodzona nagrodą Red Dot 2015, Aquaform, design: Piotr Jagiełłowicz.

Piotr Jagiełłowicz, projektant nagrodzonej lampy: „Stworzyliśmy produkt, który miał być wyważony, dosłownie i w przenośni, w formie i konstrukcji. Zastosowaliśmy innowacyjną metodę asymetrycznego zawieszenia, która była możliwa dzięki wykorzystaniu włókna węglowego. Chcieliśmy, aby miał nowoczesny i przyjazny charakter, nadający wnętrzu styl”. Ideę tę doceniło jury konkursu następująco uzasadniając wyróżnienie dla lampy equilibra BALANS: "Innowacyjne zwieszenie lamp Equilibra BALANS jest zaskakujące, a oprawy prezentują elegancję w czystej formie".

Wszystkie nagrodzone w tym roku projekty można oglądać od 29 czerwca 2015 w Red Dot Design Museum, a także w wirtualnym muzeum oraz w albumach Red Dot Design Yearbook 2015/2016. Wystawa będzie otwarta przez cały rok.

______________ AQUAFORM to polska firma produkująca oświetlenie. Istnieje na rynku od ponad dwudziestu lat, jej współzałożycielem jest Wojciech Starowieyski. Zakład produkcyjny i siedziba firmy znajdują się w Czernichowie nieopodal Krakowa. AQUAFORM oferuje nowoczesne oświetlenie architektoniczne i lampy dekoracyjne. Firma oferuje produkty o najwyższej  jakości, , bazując na najnowocześniejszych technologiach LED i OLED. Nie tylko podąża za aktualnymi trendami ale wyznacza nowe kierunki wzornicze oferując unikatowe rozwiązania i nowoczesne wzornictwo.

Opracowała: M.K.

Źródło: materiały prasowe Aquaform

Polecamy: Wyrafinowane piękno lamp AQUAFORM

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.