Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
11 października 2015
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Łódź 2015

Light.Move.Festival.Łódź 2015

W tym roku ulice Śródmieścia Łodzi już po raz piąty zostaną zawładnięte przez Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła – Light.Move.Festival.Łódź, który odbędzie się w drugi weekend października (09-11.10.2015r).

To wyjątkowa edycja ponieważ Festiwal otrzymał odznakę EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe. Dzięki decyzji międzynarodowego jury nasze wydarzenie wraz z innymi wyróżnionymi festiwalami z 31 europejskich krajów, będzie stanowić pierwszą generację ambasadorów
tej inicjatywy w latach 2015–2016.

Tegoroczny LMF to ponad 3000 m2 elewacji na których zostaną wyświetlone spektakularne, barwne mappingi i projekcje, 10 km tras zwiedzania w Śródmieściu Łodzi, ponad 40 punktów w których podziwiać będzie można świetlne działania, a przede wszystkim pozytywna energia która zawładnie Łodzią w trzy październikowe wieczory. Tradycyjnie dzięki artystycznej iluminacji architektonicznej rozbłyśnie ulica Piotrkowska oraz dawny Pasaż Meyera – ulica Moniuszki. Zupełnie nowego charakteru nabiorą przestrzenie, które „debiutują” w festiwalowym programie m.in. ulica Tuwima, Sienkiewicza, Traugutta czy Park Sienkiewicza. Ekranem dla wyjątkowego mappingu stanie się także jeden z najstarszych kościołów w centrum Łodzi – neoromańska świątynia pw. Podwyższenia Świętego Krzyża u zbiegu ulic Tuwima i Sienkiewicza.

 

Organizator Festiwalu Fundacja Lux Pro Monumentis na jubileuszową piątą edycję postawiła w dużej mierze na działania interaktywne, angażujące mocno gości festiwalowych – każdy z nim będzie mógł m.in. dowolnie sterować projekcją i bawić się detalami fasady jednego z najpiękniejszych łódzkich pałaców. Nie zabraknie także muzycznych wrażeń, dla których sceną kolejny raz staną się okna Kamienicy pod Gutenbergiem – siedziby Organizatora.

Festiwal to jednak nie  tylko sztuki wizualne. W ramach Light.Move.Festiwal.Łódź 2015 zostanie zorganizowana konferencja naukowa  „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta”, podczas której omawiana będzie rola światła i koloru w kreowaniu marki miasta. Wydarzenie to nawiązuje do faktu, że rok 2015 został proklamowany przez UNESCO Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło, tym samym podkreślając znaczenie technologii wykorzystujących światło dla promocji zrównoważonego rozwoju.

Zapraszamy na Light.Move.Festival.2015!

www.lightmovefestival.pl

fot. Robert Zapędowski | Dark Frame / fot. Adrian Górski | Fotografiatomojezycie

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.