Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
05 listopada 2015
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

StandOUT. POL-ECO-SYSTEM 2015

Czy mniej znaczy więcej…

Do stoisk dobrze zaprojektowanych przyzwyczajamy się szybko. Dziś: zaprojektowane żeby wyróżnić firmę … StandOUT. POL-ECO-SYSTEM 2015. O tym jak w pomysłach na zaprezentowanie firmy na targach można już przebierać…

23 Edycja Konkursu StandOUT. POL-ECO-SYSTEM 2015
24 wyróżniające się kreacje wystawiennicze.Zapraszamy! do głosowania!

Zwracamy uwagę na architekturę, która działa na nasze zmysły, na podświadomość… Która potrafi wzbudzić zainteresowanie, zachęcić do zwrócenia uwagi. Miejsca, w których czujemy się dobrze, bo ktoś je zaprojektował z myślą o nas – odwiedzających targi.

Pracując w branży wystawienniczej na co dzień staramy się odpowiadać na pytania: Jak zwiększyć atrakcyjność naszego wystąpienia? Jak z sukcesem prezentować się na targach? Czy warto inwestować w dobry projekt stoiska? Czy dobrze zaprojektowane stoisko musi kosztować krocie? Czy wystarczająco doceniamy siłę wyrafinowanego i czytelnego designu wystawienniczego? Czy mniej znaczy więcej…

Abyście nie zostali z tymi i wieloma innymi pytaniami sami, staramy się prezentować kreacje wystawiennicze, które mają w sobie „to coś”. Kilkanaście rozwiązań, które pozwalają spojrzeć na nudną czasami formułę stoiska.

Doskonałym przykładem realizacji z pomysłem na całość i zasady: „mniej znaczy więcej…” są stoiska LS PLUS i Aventek. Tutaj czytelne, zdecydowane formy dominują nad całością. Muszę przyznać, że bardzo przyjemnie się czułam na stoisku LS PLUS. Czarne, wysokie ściany wykończone banerem z logo bardzo dobrze współgrały z żywymi kolorami kwiatów i mebli. Nic więcej nie potrzeba. Wokół stoiska cały czas widać było tłum ludzi i „brak wolnych miejsc”. Pani Monika Pąpka, właścicielka firmy LS PLUS, z dumą opowiadała mi jak ze swoim pomysłem na stoisko pojechała do zaprzyjaźnionej firmy InExpo i z Panem Darkiem dyskutowała sposób wykonania. Budżet stoiska: 5000,00 PLN. Można? Można…

projektant: Monika Pąpka - LS PLus, Dariusz Frankowski - InExpo
wykonanie: InExpo www.inexpo.pl

Aventek co roku zaskakuje - myślę - że nie tylko mnie. Firma buduje swój wizerunek wystawienniczy niezwykle konsekwentnie. Tegoroczna koncepcja stoiska była krokiem dalej, od tego co widziałam w roku 2014. Dlaczego? Formy zostały uproszczone. Stoisko było lżejsze i prawdopodobnie tańsze w wykonaniu. Efekt? Taki sam jak w roku 2014: zaskakująca i przyjazna forma. Zdecydowanie na korzyść 2015 roku przemawiał - nowy - dominujący elementem stoiska: bardzo długi bar i bardzo atrakcyjnie wyglądające kanapeczki. Uważam, że to jest jeden z kierunków, w którym powinny przesuwać się budżety wystawców.

Ekspozycje uwzgledniające działanie na nasze zmysły. Świadome budowanie relacji międzyludzkich na targach, dzięki różnym zabiegom angażującym emocje odwiedzających.

Tutaj innym przykładem – dla mnie doskonałym – jest stoisko ATLAS Poland. Zamurowało mnie jak zobaczyłam te ciepłe drewniane ściany, w połączeniu z błękitem wydruku. Piękne, delikatne kwiaty w szklanych wazonach i … domowe lampy. I tutaj też kusili cateringiem… Na moment zgłupiałam: „Gdzie ja jestem? W domu czy na targach…”. Do dzisiaj pamiętam to przemiłe wrażenie niezwykłej elegancji i klasy. Chyba pierwszy raz widziałam takie stoisko, a odwiedzam targi w Polsce i w Europie od ponad 20 lat.

Przyjazna i kameralna atmosfera miejsc do rozmów jest niemożliwa na targach? To zobaczcie kolejną  realizacje. Abrys. Każdy, kto podchodził do lady miał uśmiech na twarzy. To jest sztuka – zbudować taką radosną i przyjazną atmosferę - architekturą. Nie uważacie? Stoisko podobało się uczestnikom targów i zwiedzającym. „Część elementów była robiona własnoręcznie przez nas – pracowników”- mówi Małgorzata Góral, Kierownik Działu Marketingu Abrys.

projektant: Katarzyna Łobożewicz - Dębniak, Bartosz Dębniak, według pomysłu Abrys Sp. z o.o.
wykonanie: Stretch The Sky Scenografia Bartosz Dębniak (Warszawa) www.stretchthesky.com

Wolicie bardziej klasyczne rozwiązania? Bardzo proszę. Sutco Polska. Dominującą forma baru podkreślona kameralnymi lampami, a cała przestrzeń wystawiennicza przeznaczona jest dla gości. Dla mnie idealnie wyważone proporcje. Bez epatowania wielkimi … zaokrąglonymi ścianami, czy innymi elementami wciskanymi na siłę, które są bardzo często zbyteczne.

I jeszcze dwa stoiska. Kastell i Spektor. Widziałam jak się budowały. Trwało to mniej niż pół dnia. Gotowe systemy wystawiennicze – to też może być dobra podpowiedź. Grafikę ścian można zmieniać w zależności o charakteru wydarzenia.

Na koniec TOMRA Sorting. To jest doskonały przykład na wykorzystanie gotowego systemu wystawienniczego. W zeszłym roku stoisko zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie. W tym roku forma była identyczna - a ja stałam znowu długo przy nim - podziwiając każdy element. Takie stoisko chyba nie może się znudzić… Co o tym sądzicie?

Macie ciekawe realizacje? A może zwróciliście uwagę na inne stoiska podczas targów POL-ECO-SYSTEM?
Piszcie: info@exspace.pl lub w komentarzach poniżej. Chętnie podyskutuję...

Urszula Kałużna

Polecam:

StandOUT. POL-ECO-SYSTEM 2015
Złote Medale targów POL-ECO-SYSTEM 2015
Na Podium. Acanthus Aureus Pol-Eco-System 2015

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.