wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
05 listopada 2015
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Sosa. Piotr Kuchciński dla NOTI

naturalna, energetyczna, luksusowa…

Projekt: Sosa
Projektant: Piotr Kuchciński
Producent: Noti

SOSA to modularny system miękkich sof wyróżniający się niezwykłymi, szlachetnymi proporcjami. Sosa może być naturalna, rustykalna, energetyczna, monochromatyczna, luksusowa…

Mimo dużych gabarytów oraz zdecydowanych kształtów, SOSA sprawia wrażenie mebla bardzo lekkiego i delikatnego, wręcz lewitującego. Jest uniesiona wysoko na smukłych, wysokich nogach. Ten efekt osiągnięto dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii konstrukcji ramy nośnej, łączącej smukłość i delikatne przekroje z niezwykłą rozpiętością i stabilnością. Elementy siedziska i oparcia, mimo niewielkiej grubości, zaskakują niezwykłą miękkością i komfortem. Charakterystycznym detalem jest starannie wykończone połączenie nóg z tapicerowaną ramą mebla.

SOSA może być meblem o wielu obliczach. Sami decydujemy o jego estetyce - wybierając rodzaj wykończenia nóg (drewniane w 3 kolorach, stalowe lakierowane lub chromowane) oraz tkaninę.

W skład rodziny wchodzą moduły sof 1, 2, 2.5 i 3-osobowych w rozmaitych konfiguracjach - bez podłokietników, asymetryczne - z jednym podłokietnikiem, tradycyjne z dwoma podłokietnikami oraz pufy gwarantujące nieograniczone możliwości aranżowania przestrzeni. Uzupełnieniem kolekcji są prostokątne stoliki o uniwersalnej estetyce, o drewnianych blatach i w 4 rozmiarach.

PIOTR KUCHCIŃSKI, ur. 1968. Po ukończeniu studiów IAPP Politechniki Poznańskiej współpracował z jednym z poznańskich biur architektonicznych przygotowując projekty urbanistyczne, koncepcje osiedli mieszkaniowych oraz budynków użyteczności publicznej. Indywidualnie projektuje domy jednorodzinne i wnętrza. Zajmował się również projektowaniem graficznym oraz ilustracją książkową. Jednak głównym przedmiotem jego działalności jest projektowanie mebli. Od wielu lat intensywnie współpracuje z polskimi producentami mebli, głównie z Fabryką Mebli BALMA oraz NOTI.

Z NOTI współpracuje od 2005 roku. Współtworzy wizerunek marki, przygotowując projekty stoisk targowych i aranżacje salonów firmowych, a także dbając o oprawę graficzną mate-riałów promocyjnych i reklamowych.

„Tritos”, kanapa, prod. Noti, 2005

„Bloc”, kanapa, c

Clapp - 2014

System stołów i stolików H2  producent Balma

Produkty autorstwa Piotra Kuchcińskiego otrzymały wiele prestiżowych nagród, w tym aż dwukrotnie nagrodę RED DOT Design Award (w 2013 r. za stolik H2 dla marki BALMA i w 2014 r. za sofę Clapp dla marki NOTI). W 2012 roku został laureatem nagrody specjalnej Prezesa IWP dla najlepszego polskiego projektanta. Jest autorem wielu kolekcji mebli dla marki NOTI: Alter, Bloc, Clapp, King, Manta, Mishell, Mula, Origono, Queen, Rosco, Tritos.

źródło: Noti

fot. Weronika Trojanowska

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.