wszystkie artykuły z działu >> TARGI
15 października 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Migliore+Servetto Architects dla Pedrali

Niezwykłe scenografie dla prezentacji produktu

LIGHT FRAMES, FLYING BOXES, PEDRALI MIRROR czy A WHEEL - to nie kalki - to projekty, które za każdym razem od nowa definiuują scenografię dla produktu. Projektowane przez turyńską firmę fantazyjne stoiska PEDRALI tworzą dynamiczne i sugestywne krajobrazy, stanowiące tło dla prezentacji najnowszych kolekcji mebli.

REKLAMA


Marka Pedrali, powstała w 1965 roku, oferuje artykuły zaprojektowane pod znakiem funkcjonalności i designu. Dla Pedrali podstawą są ciągłe badania, testy i eksperymenty. Wykorzystanie nowych technologii oraz stała współpraca z projektantami wnętrz i z końcowym użytkownikiem stają się źródłem, z którego marka czerpie pomysły na tworzenie nowych produktów.

LIGHT FRAMES /// Salone Internazionale del Mobile 2015

 

Na Milan Design Week 2015  Pedrali zaprezentował się instalacją ‘LIGHT FRAMES’. ‘Light Frames’ to dziesięć ram, w których prezentowano kolekcje produktów. W tle wyświetlane były subtelne grafiki i kolorowe znaki geometryczne, przedstawiające charakterystyczne i kultowe sceny z prezentowanymi produktami. Przed każda ramą zamieszczone były "obszary testowe", gdzie można było dotknąć i wypróbować kilka wystawianych produktów. Ukośne powierzcnie ekspozycji tworzyły dynamiczny i sugestywny krajobraz.

FLYING BOXES /// Salone Internazionale del Mobile 2014

Chociaż forma stoiska ‘Flying Boxes’ jest niezwykle minimalistyczna – to dominuje nad całością ekspozycji. Jak to się dzieje, że „nic” to jest tak wiele - stając się przestrzenią, która działa na naszą wyobraźnię stanowiąc niezwykłą scenografię dla produktów? ‘Flying Boxes’ znalazło się wśród 150 finalistów konkursu ADI Design Index 2015 prezentującego potencjał włoskich projektów wzornictwa z każdego sektora projektów powstałych w ostatnim roku. Począwszy od mebli do samochodów i od budowania komponentów do książek – po produkty będące przykładem najlepszego włoskiego stylu. W 2016 roku obiekty te będą konkurować o prestiżową nagrodę Compasso d'Oro.

Zobaczcie video 'Flying Boxes' zaprezentowane na wystawach: ADI Design Index 2015 na EXPO w Mediolanie w dniach od 5-9 października 2015 i Compasso d’Oro 2016  w dniach 16-25 października.

Pedrali at Salone del Mobile 2014PEDRALI MIRROR /// Salone Internazionale del Mobile 2013

'PEDRALI MIRROR' zaprezentowane na Design Week 2013 w Mediolanie to kolejne niezwykłe miejsce spotkań i prezentacji nowości Pedrali. Elementy ekspozycyjne, wyglądające jak origami, zbudowane są ze ścianek łączących się pod nietypowymi kątami. Lustrzane odbicia nadają przestrzeni nowy wymiar. Głęboka żółć podłogi pomaga stworzyć większe poczucie kontrastu pomiędzy tym co wewnątrz, a tym co na zewnątrz. Uzupełnieniem ekspozycji były multimedialne prezentacje.

A WHEEL /// Salone Internazionale del Mobile 2012

A WHEEL to dynamiczny i alegoryczny krajobraz zaprojektowany przez Ico Migliore i Mara Servetto na Design Week 2012. Kolekcje produktów były prezentowane w 10 scenograficznych, dużych kołach, każde o średnicy 5 metrów. Seria i szeroki zakres oferty podkreślone były narracją graficzną w formie dynamicznych projekcji wideo. Zewnętrzne ściany wykonane z metalowej siatki i półprzezroczyste tkaniny pozwalały zaglądać w głąb Instalacji z każdej perspektywy.

+ Migliore+Servetto Architects
+ pedrali.it

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.