Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
30 listopada 2015
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Ariostea na Cersaie 2015 w Bolonii

“UP Pawilon” Marco Porpora- malownicza gra form

“UP Pawilon” to pomysł na prezentację Ariostea na targach Cersaie 2015 w Bolonii. Ariostea instalacją “UP” - “unexpected perspectives” -  podsumowuje swój dotychczasowy dorobek. Bolońskie targi Cersaie to najważniejsze w roku wydarzenie europejskiej branży łazienkowej. Co roku pokazuje się tu prawie tysiąc wystawców, a ich produkty ogląda oponad 100 tysięcy zwiedzających.

Polecamy rówież: Zaskakujący projekt Marco Porpora dla Ariostea na Cersaie 2013 >>

Projektantem ekspozycji jest Marco Porpora. Włoski projektant łączy pojęcia lekkości i wielkości tak, by były jednoznacznie czytelne dla odwiedzających stoisko. “Unexpected perspectives” to malownicza gra form architektonicznych, która prezentuje produkty Ariostea w tym płyty wielkoformatowe Ultra jako element do „budowania i meblowania” świata.

Wewnętrzna przestrzeń – główna oś stoiska - otoczona jest "pływającymi” pod różnymi kątami płaszczyznami. Wszystkie obiekty są oderwane od głównej konstrukcji nośnej. Wyglądają jak rozciągnięte i rozszerzone wstążki. Mamy wrażenie jakby były w ruchu. Wewnątrz - w różnych miejscach w całej przestrzeni stoiska - umieszczone są: stoły, ławy, recepcje i inne formy. Wszystkie elementy wyposażenia wykonane są z płyt Ultra, demonstrując wszechstronność technologii Ariostea.

Właściwą perspektywę na założenie całości możemy odbierać dzięki zamknięciu stoiska na jednym, krótszym boku. Masywna ściana z małymi kwadratowymi lustrami pozwala znaleźć z jednej strony właściwą harmonię, a z drugiej odpowiednią perspektywę dla monumentalnego założenia ekspozycji.

Design: Marco Porpora Architetti
Photography: MAMAphoto

Polecamy róweniż: Zaskakujący projekt Marco Porpora dla Ariostea na Cersaie 2013 >>

___masz ciekawe realizacje - odezwij sie do nas: info@exspace.pl

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.