Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
06 grudnia 2015
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

100-letni kościół przekształcony w raj dla deskorolkarzy.

'Kaos Temple' Okudy w Llanera

Hipnotyzujący Skate Park. Hiszpański artysta Okuda San Miguel (Okudart) przekształcił zabytkowy kościół w Llanera (Hiszpania) w kolorowy raj dla deskorolkarzy. Energetyczne malowidła pokrywają wszystkie ściany sanktuarium żywymi kolorami i wzorami pasującymi do charakteru sportu. Projekt zatytułowany jest Kaos Temple i stworzony został we współpracy z La Iglesia Skate Park i Red Bull.

Malowanie kościoła Okuda zaczął od przestrzeni wokół okien i nad sklepieniami. Nasz wzrok na każdym kroku natyka się na żywiołowe sceny: geometryczne portrety zwierząt patrzące na nas z góry, tęcze, pejzaże, twarze czy rośliny. Do wnętrza kościoła zostały wstawione rampy. Powstało niezwykłe i bardzo przyjemne lokum, gdzie skaterzy mogą szlifować swoje ulubione sztuczki. A obserwatorzy siedząc na wygodnych kanapach mają do wyboru: mogą podziwiać malowidła artysty lub przyglądanie się akrobatycznym sztuczkom skaterów.

Prace Okudy można zobaczyć na ulicach i w galeriach na całym świecie: Indie , Mali, Mozambik, Stany Zjednoczone, Japonia , Chile, Brazylia , Peru, RPA , Meksyk i oczywiście ;-) w Europie.

Photo Lucho Vidales

Photo Red Bull Media

Photo Eduardo Rivas 

Photo Iglesia Skate

Przed i Po

Okuda San Miguel (1980). Ten 35-cio letni artysta ma swoim koncie imponującą listę realizacji, wystaw i klientów. Warto zajrzeć do jego BIO.

____Urszula Kałużna

+ Okudart www.okudart.es

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.