wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
17 marca 2016
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Premiery Noti 2015

Sosa - Piotra Kuchcińskiego, Tulli - Tomka Rygalika, Nordic - Krystiana Kowalskiego i Rollo - Katarzyny Okińczyc - to cztery premiery, jakie w roku 2015  wprowadziła marka Noti i cztery zupełnie odmienne projekty.

Rok 2015 dla mebli Noti - to też prestiżowe wyróżnienia. Krzesło Nordic zaprojektowane przez Krystiana Kowalskiego oraz kolekcja Easy autorstwa studia Wierszyłłowski i Projektanci zostały nagrodzone przez Jury konkursu Must Have organizowanego przez Festiwal Designu w Łodzi.

NORDIC, krzesło zaprojektowane przez Krystiana Kowalskiego, czerpie inspiracje ze wzornictwa skandynawskiego. Wyraziste detale nadają współczesny wyraz prostej drewnianej formie. Nordic wyróżnia się charakterystyczną konstrukcją łączącą nogi krzesła, a nowatorski sposób osadzenia oparcia powstał w wyniku zaawansowanego technologicznie procesie obróbki drewna. Mebel występuję w różnych wersjach kolorystycznych wykończeń drewna, także fornirze lakierowanym oraz z tapicerowanym siedziskiem.

Nordic, krzesło zaprojektowane przez Krystiana Kowalskiego, czerpie inspiracje ze wzornictwa skandynawskiego. fot. Materiały prasowe

Nowym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest możliwość „ubrania” Nordica w specjalnie zaprojektowany pokrowiec. Różnorodność użytych tkanin sprawia, że ten koncept sprawdzi się szczególnie w restauracjach i miejscach użyteczności publicznej, ale także daje możliwość na wprowadzanie zmian we wnętrzach mieszkalnych.

SOSA to modularny system miękkich sof wyróżniający się niezwykłymi, szlachetnymi proporcjami. Sosa może być naturalna, rustykalna, energetyczna, monochromatyczna, luksusowa… Mimo dużych gabarytów oraz zdecydowanych kształtów, SOSA sprawia wrażenie mebla bardzo lekkiego i delikatnego, wręcz lewitującego. Jest uniesiona wysoko na smukłych, wysokich nogach. Ten efekt osiągnięto dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii konstrukcji ramy nośnej, łączącej smukłość i delikatne przekroje z niezwykłą rozpiętością i stabilnością. Elementy siedziska i oparcia, mimo niewielkiej grubości, zaskakują niezwykłą miękkością i komfortem. Charakterystycznym detalem jest starannie wykończone połączenie nóg z tapicerowaną ramą mebla.

Naturalna, rustykalna, energetyczna, monochromatyczna, luksusowa… Sosa to modularny system miękkich sof wyróżniający się niezwykłymi, szlachetnymi proporcjami fot. Materiały prasowe

Sosa może być meblem o wielu obliczach. Sami decydujemy o jego estetyce - wybierając rodzaj wykończenia nóg (drewniane w 3 kolorach, stalowe lakierowane lub chromowane) oraz tkaninę. W skład rodziny wchodzą moduły sof 1, 2, 2.5 i 3-osobowych w rozmaitych konfiguracjach - bez podłokietników, asymetryczne - z jednym podłokietnikiem, tradycyjne z dwoma podłokietnikami oraz pufy gwarantujące nieograniczone możliwości aranżowania przestrzeni. Uzupełnieniem kolekcji są prostokątne stoliki o uniwersalnej estetyce, o drewnianych blatach i w 4 rozmiarach.

TULLI, zaprojektowany przez Tomka Rygalika, to nowoczesny fotel przeznaczony zarówno do użytku zewnętrznego jak i do wnętrz. Jest połączeniem tradycyjnej formy z innowacyjnym rozwiązaniem technologicznym. Charakterystycznym elementem projektu są subtelnie rozchylone podłokietniki w dyskretny sposób odnosząc się do fotela Tulipan projektu Teresy Kruszewskiej z 1973 roku. Innowacyjność TULLI polega na precyzyjnie wymodelowanej, ergonomicznej formie powstałej w technologii rotomouldingu (formowanie rotacyjne) z użyciem  polietylenu. Tulli wykonany w całości z tworzywa jest jednym z możliwych wariantów - podział formy na dwa moduły pozwala na wykorzystanie alternatywnych kombinacji - tapicerowanego siedziska, stalowych podstaw oraz drewnianych nóżek.

Tulli - siedziska zaprojektowane przez Tomka Rygalika wykorzystują technologię rotomouldingu (formowanie rotacyjne) z użyciem polietylenu. fot. Materiały prasowe

TULLI może być elementem wyposażenia przestrzeni publicznych, atrakcyjnym meblem eventowym, festiwalowym, targowym, restauracyjnym, ale także sprawdzi się w ogrodzie czy na tarasie. Z kolei w wersji tapicerowanej pasuje do nowocześnie urządzonego loftu, concept store, klubu, restauracji, biura, hotelu czy galerii handlowej.

ROLLO to niekonwencjonalne siedzisko - puf, spełniające także inne funkcje, które podpowie wyobraźnia jego właściciela. Projektantka Kasia Okińczyc zmienia podejście do konstrukcji mebla, kwestionuje tradycyjne myślenie o siedzisku stosując nieoczywiste materiały i poszerzając jego funkcjonalność. Rollo zostało stworzone z odpowiednio ustabilizowanej piłki gimnastycznej „ubranej” w specjalnie zaprojektowany pokrowiec, którego wzór to mozaika wyplatanych paneli układająca się w charakterystyczny, niekończący się uśmiech. To mebel wielopokoleniowy, atrakcyjny również dla dzieci. Dobry duch, przyjaciel domu, towarzysz.

ROLLO to niekonwencjonalne siedzisko - puf. To mebel wielopokoleniowy, atrakcyjny również dla dzieci. Dobry duch, przyjaciel domu, towarzysz. fot. Materiały prasowe

Rollo – „przyjacielem domu” - może służyć do siedzenia, do wygodnego opierania nóg, jak i robienia prostych ćwiczeń przed ekranem telewizora. To mebel na kreatywne warsztaty, do pracy w grupie, do salonu, pokoju dziecięcego, nowoczesnego biura. Dzięki obciążeniu w dolnej części, ustawia się on w stabilnej pozycji. Mebel jest lekki, mobilny i wygodny. Kolekcja utrzymana jest w świeżej, pastelowej kolorystyce. Dzięki niej puf komponuje się w stylowym mieszkaniu, nawet w minimalistycznym biurze, daje energię, a zarazem spokój i harmonię.

Nagrodzona Must Have 2015 kolekcja Easy autorstwa studia Wierszyłłowski i Projektanci miała swoją premierę w 2014 roku. To koncept dla ludzi młodych - idealny do pierwszego mieszkania - zaprojektowany w oparciu o wartości: modułowość, mobilność, indywidualizm, zmiana.

Easy łączy elementy tapicerowane i skrzyniowe dając możliwości aranżacji funkcjonalnych wnętrz o małej powierzchni. Występuje w kolekcji tkanin, które można ze sobą dowolnie zestawiać i łączyć.

fot. Weronika Trojanowska www.werqe.pl

------------------------------

Noti

Noti – to marka mebli wypoczynkowych projektowanych i produkowanych w Polsce. Współpracuje z najlepszymi polskimi projektantami m.in.: Piotrem Kuchcińskim, Mikołajem Wierszyłłowskim, Tomkiem Rygalikiem, Kacprem Kowalskim, Renatą Kalarus, Tomaszem Augustyniakiem, Dorotą Koziarą. Meble Noti charakteryzuje nowoczesna, prosta forma. Marka stawia na indywidualizację kolekcji, wysokiej jakości tkaniny, nowe możliwości technologiczne i konstrukcyjne. Kolekcje sprawdzają się w aranżacji przestrzeni mieszkalnych, biurowych i hotelowych. Noti jest zdobywcą licznych nagród w tym dwukrotnie Red Dot Design Awards.

www.noti.pl

Piotr Kuchciński

Piotr Kuchciński z NOTI współpracuje od 2005 roku. Współtworzy wizerunek marki, przygotowując projekty stoisk targowych i aranżacje salonów firmowych, a także dbając o oprawę graficzną materiałów promocyjnych i reklamowych. Produkty autorstwa Piotra Kuchcińskiego otrzymały wiele prestiżowych nagród, w tym aż dwukrotnie nagrodę RED DOT Design Award (w 2013 r. za stolik H2 dla marki BALMA i w 2014 r. za sofę Clapp dla marki NOTI). W 2012 roku został laureatem nagrody specjalnej Prezesa IWP dla najlepszego polskiego projektanta. Jest autorem wielu kolekcji mebli dla marki NOTI: Alter, Bloc, Clapp, King, Manta, Mishell, Mula, Origono, Queen, Rosco, Tritos.

Krystian Kowalski

Krystian Kowalski,ur. 1982. Ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie (MA 2010) oraz Wydział Wzornictwa Akademii  Sztuk Pięknych w Warszawie (BA 2006). Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w studiach projektowych w Warszawie, Łodzi i Mediolanie. W latach 2009 - 2013 współtworzył Kompott Studio, nominowane do FX International Interior Design Award (2010) w kategorii Breakthrough Talent of the Year. Od 2013 roku prowadzi w Warszawie pracownię projektową Krystian Kowalski Industrial Design. Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i za granicą. W projektowaniu dąży do inteligentnych rozwiązań nadających produktom wyrafinowany i nieoczywisty charakter. Proces twórczy opiera na obserwacjach zachowań, dogłębnej analizie trendów i technologii wybierając optymalne rozwiązania dla marki i procesu produkcji. Krystian wierzy w kompleksowe działanie. Stosuje zaawansowane technologie komputerowe uzupełnione pracą z materiałem. W wyposażonym w modelarnię studio powstają śmiałe idee materializowane w formie prototypów. Dla Noti zaprojektował krzesło PRISM.

www.krystiankowalski.com

Tomek Rygalik

Tomek Rygalik – projektant, wykładowca, kurator; urodził się w Łodzi w 1976. Przez dwa lata studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institite w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów jak Kodak, Polarioid, Mtv, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont. W 2003 roku rozpoczął studia magisterskie na Royal College of Art. Po ich ukończeniu w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi zajęcia na ASP, a w 2009 na stałe przeniósł się do Warszawy. Współpracuje m.in. z Moroso, Siemens, Comforty czy Ikea. Pełni funkcję dyrektora kreatywnego marki Paged.

www.studiorygalik.com

Wierszyłłowski i projektanci

Mikołaj Wierszyłłowski skończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu - Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Pracował jako asystent w pracowni designu poznańskiej ASP. W 2001 roku wspólnie z Robertem Nowakowskim założył studio projektowe Wierszyłłowski i projektanci. Dziś razem z Dorotą Jaśkiewicz, Anną Winną, Piotrem Banachem, Anną Kolesińską, Krzysztofem Posmykiem i Kingą Knajp projektuje wnętrza i produkty w pracowni Wierszyłłowski i Projektanci. Prace powstające w pracowni prezentowane były na wielu wystawach polskiego wzornictwa. Projekty wielokrotnie publikowały magazyny o architekturze i designie: Architektura, Elle Decoration, Dobre Wnętrze itp. Klientami pracowni są zarówno klienci indywidualni jak i znane polskie marki i korporacje. Autorstwa Wierszyłłowskiego i Projektantów są 2 kolekcje mebli dla NOTI – Teddy Bear z 2012 r. (nagrodzony Top Design 2013 oraz Interior Innovation Award Selection 2014) oraz meble miękkie i twarde EASY z 2014 r.

www: wierszyllowski.com 

Katarzyna Okińczyc

www.okinczyc-design.com

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.