Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
17 stycznia 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Raport: Nowości Heimtextil 2016

W centrum zainteresowania: człowiek i jego zmysły.

Heimtextil, największe targi tekstylne na świecie - ponad 2700 wystawców z całego świata - odbywające się w dniach 12-15 stycznia 2016 we Frankfurcie na Menem, są prawdziwym barometrem trendów oraz punktem odniesienia dla branży tekstyliów wysokiej jakości, wyróżniających się zarówno pod względem wzornictwa, jak i innowacyjności.

Wędrówka po halach targowych to prawdziwa uczta dla oczu i duszy. Paleta kolorystyczna lawiruje między mocniejszymi i słabszymi kontrastami. Na wielu ekspozycjach spotykają się krajobrazy miejskie i dziewicze, tworząc nowy świat pełen równowagi. Obfitość i niezwykle bogate wzory, na wielu ekspozycjach łączą elementy z przeszłości i przyszłości. Oprócz uznania dla technologii nie zabrakło naturalnych materiałów oraz wyrobów rękodzielniczych.

W projektowaniu pojawiają się motywy, których istotą jest podejście holistyczne, w którym człowiek i jego zmysły znów są w centrum zainteresowania. Świat tekstyliów do wyposażenia wnętrz tworzy oazy spokoju i komfortu. Wiele materiałów ma przestrzenne faktury. Spokój jako cenne i coraz rzadsze dobro, pełni dzisiaj kluczową rolę w wytyczaniu trendów. To przeciwwaga dla świata, w którym jesteśmy zawsze online i coraz częściej pragniemy odciąć się od tego i zrobić dla siebie coś dobrego.

Decydującą rolę zaczyna odgrywać nauka i technologia, które są dziś wpisane w proces tworzenia materiałów tekstylnych. Chodzi o to, aby znaleźć sposób na połączenie tego, co naturalne, z tym, co sztuczne. Coraz więcej miejsca na halach zajmują stoiska z maszynami do drukowania. Na miejscu z maszyn wynurzają się bele materiałów czy rolki tapet. „Widzimy jak dynamicznie zmienia się wykorzystanie najnowszych technologii. Najwięcej zamówień na nasze maszyny mamy od firm, które inwestują w design. One się najbardziej rozwijają” – powiedział nam Tomasz Wojnarowski z belgijskiej firmy Xeikon.

Na wielu ekspozycjach spotykają się krajobrazy miejskie i dziewicze, tworząc nowy świat pełen równowagi. Uwagę przykuwa od razu wszechobecna zieleń. Paleta barw pełna jest więc pięknych odcieni zieleni, a także ciemnych brązów i szarości, harmonizujących z motywami ziemi i kamienia. Naturalne materiały łączy się tu z wyznaczającym trendy wzornictwem. Szczególną rolę zyskuje tu również rękodzieło, które pozwala wydobyć pierwotne piękno.Obfitość i niezwykle bogate wzory, na wielu ekspozycjach łączą elementy z przeszłości i przyszłości. Nie sposób nie zauważyć również wykorzystywanych tu ornamentów oraz lśniących, szlachetnych materiałów. Stylowe, intensywne barwy, takie jak śliwka czy karmazyn komponują się z metalicznymi akcentami złota, mosiądzu czy brązu. Powiew orientu stapia się z wzornictwem ikonicznym, w którym odradza się klasycyzm w całym swym przepychu i okazałości.

Targi Heimtextil to niezwykłe miejsce również jeżeli chodzi kreowanie przestrzeni wystawienniczych. Część stoisk jest tłem dla prezentowanych materiałów. Dominują w nich jasne, pastelowe kolory i szlachetne dodatki.

Jest też wiele stoisk zainspirowanych bogactwem materiałów. Ważnym materiałem staje się tu światło, które tworzy formy niematerialne i oświetla dynamiczne kontury. W tej ferii barw dominują mocne, niemal fluorescencyjne odcienie mieszające się z ciemnymi odcieniami. Estetykę tego niezwykle energetycznego trendu ożywiają kolorowe, kwiatowe czy kalejdoskopowe wzory oraz fantazyjne projekty.

Każdego roku, show stawia hipnotyzującą instalację, która skupia się na aktualnych trendach branży wyposażenia wnętrz. Tegoroczna wystawa Well-being 4.0 poświęcona jest dobremu samopoczuciu. O 'Well-being 4.0. - oazie spokoju i komfortu na Heimtextil 2016" czytajcie tutaj >>>

'Well-being 4.0. - Oaza spokoju i komfortu na Heimtextil 2016" czytajcie tutaj >>> fot.: materiały prasowe organizatora

______________ Urszula Kałużna

fot.: Urszula Kałużna

Będzie nam bardzo miło jak podzielicie się z nami Waszymi historiami, projektami, odkryciami: info@exspace.pl


 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.