Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
19 stycznia 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Najciekawsze stoiska Heimtextil 2016

Zaprojektowane żeby wyróżnić firmę…

Na frankfurckich targach widzieliśmy wiele stoisk wzbudzających zainteresowanie, działających na nasze zmysły i podświadomość. Heimtextil, odbywające sie w tym roku w dniach 12-15 stycznia 2016 we Frankfurcie, to nie tylko prwadziwy barometrem światowych trendów oraz punkt odniesienia dla branży tekstyliów. To dobre miejsce dla dobrze zaprojektowanych stoisk.

Do stoisk dobrze zaprojektowanych przyzwyczajamy się szybko. Dziś: zaprojektowane żeby wyróżnić firmę … Zwracamy uwagę na architekturę, która działa na nasze zmysły, na podświadomość. Która potrafi wzbudzić zainteresowanie, zachęcić do zwrócenia uwagi. Miejsca, w których czujemy się dobrze, bo ktoś je zaprojektował z myślą o nas – odwiedzających targi.

Orac Decor (Wielka Brytania) projekt ekspozycji: Orio Tonini‬, fot. materiały prasowe Orac Decor

Pracując w branży wystawienniczej na co dzień staramy się odpowiadać na pytania: Jak zwiększyć atrakcyjność naszego wystąpienia? Jak z sukcesem prezentować się na targach? Czy warto inwestować w dobry projekt stoiska? Czy dobrze zaprojektowane stoisko musi kosztować krocie? Czy wystarczająco doceniamy siłę wyrafinowanego i czytelnego designu wystawienniczego? Czy mniej znaczy więcej…

Abyście nie zostali z tymi i wieloma innymi pytaniami sami, staramy się prezentować kreacje wystawiennicze, które mają w sobie „to coś”. Kilkanaście rozwiązań, które pozwalają spojrzeć na nudną czasami formułę stoiska.

Na targach swoją ofertę zaprezentowało 35 firm z Polski (lista wystawców na dole Artykułu). Wiekszość polskich wystawców pokazała się w bardzo ciekawy sposób. Najwieksze wrażenie zrobiły na nas stoiska Akanat (Polska) i Mardom Decor (Polska). Koronkowe ściany Akant, biel i czysty wyrafinowany design sprawiały, że stoisko zdecydowanie wyróżniało się na tle innych realizacji.

Bardzo elegancka była natomiast ekspozycja Mardom Decor (Polska): wysoka jakość wykończenia, wyrafinowana grafika, biel i czerń dopełnione kameralnym oświetleniem. Firma zaprezentowała najnowsze wzory elementów do wyposażenia wnętrz, a wśród nich kolekcję zaprojektowaną przez Tomka Rygalika.

W ofercie firm prezentujących się na targach Heimtextil są głównie materiały do wykończenia wnetrz: czy to tekstylia, czy tapety czy inne. Wiele stoisk zainspirowanych jest bogactwem własnych produktów. Świat tekstyliów do wyposażenia wnętrz tworzy oazy spokoju i komfortu. Wiele materiałów ma przestrzenne faktury. Spokój jako cenne i coraz rzadsze dobro, pełni dzisiaj kluczową rolę w wytyczaniu trendów, wystawienniczych też. To przeciwwaga dla świata, w którym jesteśmy zawsze online i coraz częściej pragniemy odciąć się od tego i zrobić dla siebie coś dobrego.


Hookedownwalls (Belgia)

Reymakers (Royal Dutch Textile Mills J.A. Raymakers & Co BV.) Rok założenia firmy: 1779

Texdecor (Francja)

Esta Home (Holandia)

Casamance (Wielka Brytania)

Na wielu ekspozycjach spotykają się krajobrazy miejskie i dziewicze, tworząc nowy świat pełen równowagi. Uwagę przykuwa od razu wszechobecna zieleń. Paleta barw pełna jest więc pięknych odcieni zieleni, a także ciemnych brązów i szarości, harmonizujących z motywami ziemi i kamienia. Naturalne materiały łączy się tu z wyznaczającym trendy wzornictwem.

Athenea (Hiszpania) Firma z ponad 30 - letnim doświadczeniem w branży tekstylnej, przoduje w dziedzinie technologii druku cyfrowego. Drukuje 150.000 metrów tygodniowo.

 Eijffinger (Holandia)

 Eijffinger (Holandia)

Obfitość i niezwykle bogate wzory, na wielu ekspozycjach łączą elementy z przeszłości i przyszłości. Nie sposób nie zauważyć również wykorzystywanych tu ornamentów oraz lśniących, szlachetnych materiałów. Stylowe, intensywne barwy, takie jak śliwka czy karmazyn komponują się z metalicznymi akcentami złota, mosiądzu czy brązu. Powiew orientu stapia się z wzornictwem ikonicznym, w którym odradza się klasycyzm w całym swym przepychu i okazałości.

 Albatros International (Holandia)

Pongs (Niemcy)

Główną wizytówką targów Heimtextil we Frankfurcie jest jego coroczna prezentacja trendów. Każdego roku, show stawia hipnotyzującą instalację, która skupia się na aktualnych trendach branży wyposażenia wnętrz na sezon 2016/2017. W tym roku, Heimtextil Theme Park jest poświęcona Well-being 4.0 – czyli dobremu samopoczuciu. Za pomysł i realizację oraz opracowanie towarzyszącego „Theme Park” katalogu i nowej strony internetowej w roku 2016 odpowiedzialna jest amerykańska grupa WGSN, zajmująca się opracowaniem nadchodzących trendów.

Przekonaliśmy Was, że warto wybrać się do Frankfurtu w przyszłym roku?Bo Heimtextil to też ogromne targi, gdzie ponad 2500 wystawców z całego świata przedstawia niezwykle bogatą ofertę: tkaniny dekoracyjne i obiciowe, zasłony, firany, rolety, karnisze, tapety, tekstylne wykładziny ścian, bieliznę pościelową, kołdry, poduszki, tekstylia do kuchni i łazienki, obrusy, serwety, dywany i materace.

_____________Urszula Kałużna

fot. Urszula Kałużna

_____________Wystawcy z Polski

AKANT Monika i Zbigniew Harasym, AMW Nawrot, ArtGeist, Baroco, CALVARO, CHEMEKS, Colourama, Drukarnia Tkanin MICHALSKI, F.H. DAVIS Kazimierz Hanusiak, Fabryka Firanek WISAN S.A., Fabryka Firanek i Koronek Haft SA, Fargotex, Faro S. Zieliński K. Putanowicz, Franc Gardiner, HALANTEX, Home Invest INC, HUG THE STUFF, INTER WIDEX Wiesław Mierzejewski, JACKMEISTER Jacek Kończal, KBM, KORA Adam Żebrowski, MAGNETIX GORSZWA, MARDOM, PARTNER Krzysztof Knap, PIK Sp.J. HURT-DETAL K. i B. Nartowicz, POLONTEX S.A., PPUH LECH Lech Świątek, RAD-POL, Tkaniny J.A. Dankowski, TNN, TOPTEXTIL, UNIGLOB, WAMATEX, ZAWISZA Jan Sienkiewicz

Będzie nam bardzo miło jak podzielicie się z nami Waszymi historiami, projektami, odkryciami: info@exspace.pl


 

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
a Maskownica karnisza
skomentowany przez    Polecam    27 grudzień 2018, 15:37 obserwuj post
Polecam [url=https://www.decorbook.pl/maskownica-karnisza-sufitowego/]Maskownica karnisza[/url]
skomentowany przez    Adam    27 grudzień 2018, 15:37 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.