Reklama

wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
28 stycznia 2016
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

iF DESIGN AWARD 2016: DWIE NAGRODY DLA NOWEJ POLSKIEJ MARKI VANK

iF Design Awards - dobry design to dobry biznes

VANK to nowa polska marka meblowa, która premierę miała w maju 2015r. Uznanie na międzynarodowym rynku teraz potwierdza nagrodami iF Design Award dla dwóch produktów: stołu z elektryczną regulacją wysokości VANK_move i parawanu akustycznego VANK_wall.  Nic dziwnego, gdyż marka udowadnia, że potrafimy w Polsce projektować i produkować innowacyjne technicznie produkty.

iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów designu. Przez ponad 60 lat, nagroda została uznana na całym świecie jako znak doskonałości projektowej. Co roku bierze w nim udział kilka tysięcy firm z całego świata. W tej edycji produkty zostały wybrane spośród 5295 zgłoszeń z 53 krajów. Nagrody są przyznawane w kilkunastu kategoriach, a doceniane produkty wyróżniają innowacje techniczne na najwyższym poziomie.

- Nagrody iF Design Award dla dwóch projektów, o których właśnie się dowiedzieliśmy do dla nas potwierdzenie, że wprowadzając w zeszłym roku polską markę VANK wybraliśmy właściwą drogę. Marką VANK i technicznie dopracowanymi produktami, które doceniło 58-osobowe międzynarodowe jury, udowadniamy, że mamy w Polsce szerokie zaplecze produkcyjne i dobrze wykształconą kadrę inżynierską. Za sukcesem produktów VANK nie stoi jeden projektant, a zespół architektów i inżynierów. Zwracamy uwagę na zapomniany w Polsce wymiar designu: obok zaradnego, rzemieślniczego czy społecznie zaangażowanego, przypominamy, że design jest również przemysłowy  – mówi Anna Vonhausen, architekt i pomysłodawczyni nowej marki VANK.

Nagrodzone produkty to stół z elektryczną regulacją wysokości VANK_move, który wychodzi naprzeciw potrzebom naszych czasów: zapotrzebowaniu na miejsca pracy typu „sit/stand”, czystym formom i szlachetnym, ekologicznym materiałom.  

Stół z elektryczną regulacją wysokości VANK_move

Stół z elektryczną regulacją wysokości VANK_move

Drugi nagrodzony produkt to ścianka mobilna VANK_wall , która pozwala na synergię pomiędzy osobistą przestrzenią pracy a ekologią. Diamentowa  forma ma właściwości akustyczne i stymuluje kreatywne myślenie.

ścianka mobilna VANK_wall

ścianka mobilna VANK_wall

Za sukcesem nowej marki VANK stoi ten sam zespół SITAG Formy Siedzenia, który sprawił, że fotel WOODI zdobył jako pierwszy polski produkt meblowy nagrodę RED DOT Design Award w 2012r. i wypromował ten konkurs na polskim rynku.

Wstawa nagrodzonych produktów odbędzie się w terminie od 6 października 2016 do 19 lutego 2017 w samym centrum miasta Hamburg – Hafencity. iF Hamburg to miejsce dla miłośników najlepszych światowych projektów architektury i designu.

+ www.vank.pl

+ www.sitag.pl

------------------------

+ Trzy firmy z Polski z prestiżową iF Design Awards 2014 >>>

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.