wszystkie artykuły z działu >> TARGI
04 lutego 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Hanczar Studio projektuje dla Defra IMM Cologne 2016

Udany debiut marki Defra na LivingInterior

Międzynarodowe Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz w Kolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie designu. Równolegle z targami na terenach wystawienniczych odbywały się Living Interiors - wystawa łazienek, podłóg, ścian i oświetlenia i wystawy w strefie PURE TALENTS.


W tegorocznej edycji IMM Cologne Derfa była jedną z nielicznych polskich firm biorących udział w tym wydarzeniu. Debiut firmy spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Na targach IMM Cologne 2016 wystawialiśmy się z jasno określonym celem. Chcieliśmy zaprezentować się międzynarodowej publiczności jako prężna, nowoczesna firma z 20-letnią historią, stawiająca na najnowsze technologie oraz modne i funkcjonalne wzornictwo.” – mówi Katarzyna Świętek, Kierownik Działu Marketingu.

Ukłonem w stronę historii była prezentacja najstarszej kolekcji - Armando - w kompletnie nowej odsłonie kolorystycznej, w odcieniach butelkowej zieleni, z modułami szafek do samodzielnej aranżacji przestrzeni łazienkowej. 20 letnią historię fabryki Deftrans, właściciela marki Defra, przedstawiono na konstrukcji świetlnej umieszczonej bezpośrednio nad stołami w strefie spotkań. Nowa aranżacja stoiska powstała dzięki współpracy z projektantami z Hanczar Studio, Magdaleną Garncarz i Szymonem Hanczarem.

20 letnią historię fabryki Deftrans, właściciela marki Defra, przedstawiono na konstrukcji świetlnej umieszczonej bezpośrednio nad stołami w strefie spotkań, fot. Urszula Kałużna

„Projektując stoisko na targi w Kolonii kierowaliśmy się potrzebą maksymalnego zagospodarowania powierzchni, przy jednoczesnym zachowaniu otwartości i przestrzenności ekspozycji. Rozwiązaniem okazały się kolorowe boksy, które zbudowały klarowny, symetryczny podział z widocznymi ciągami komunikacyjnymi, natomiast w centrum, w naturalny sposób wytworzyła się strefa spotkań biznesowych. Ważnym elementem projektu stoiska był dla nas kolor, który jest rzadkością w meblach łazienkowych i wyróżnia ofertę Defry. W tym celu zestawiliśmy cztery barwy boksów ekspozycyjnych (musztardę, granat, pastelowy róż , czerń) z różnorodną, wyselekcjonowaną paletą kolorystyczną mebli łazienkowych.” – powiedziała Magdalena Garncarz

„Projektując stoisko na targi w Kolonii kierowaliśmy się potrzebą maksymalnego zagospodarowania powierzchni, przy jednoczesnym zachowaniu otwartości i przestrzenności ekspozycji (...)" - powiedziała Magdalena Garncarz z Hanczar Studio

Na 110 metrowym stoisku zaprezentowano łącznie 13 kolekcji mebli do łazienki sygnowanych marką Defra oraz 1 kolekcję mebli kuchennych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się: oryginalna kolekcja IMMU, wzbogacona taflami Oskara Zięty, granatowo – białe ZIRCO z efektownymi frontami 3D, pastelowe i delikatne ZOLO. Bardzo ważną role w aranżacji kolekcji łazienkowych tworzyło światło i dobrane wspólnie z wrocławską firmą CHORS lampy. Ale i tak największe zainteresowanie wzbudził niezwykły drewniany rower SOWA, wykonany przez technologa firmy Deftrans, Mikołaja Sowackiego. Rower podkreślał nomadyczny charakter kolekcji kuchennej CONCEPT, czyli jej prostotę, funkcjonalność, łatwość montażu i demontażu.

Drewniany rower SOWA, wykonany przez technologa firmy Deftrans, Mikołaja Sowackiego, fot. Urszula Kałużna

Wszystkie kolekcje mebli na IMM Cologne 2016 zostały dobrane tak, by nie tylko atrakcyjnie wyglądały i wzbudzały zainteresowanie zwiedzających, ale również prezentowały dotychczasowy dorobek i przede wszystkim ogromny potencjał firmy Deftrans.

-----------------

O marce DEFRA

Nasza historia. Defra to marka wysokiej jakości mebli łazienkowych stworzona przez lidera branży na polskim rynku – firmę Deftrans. Fabryka powstała 20 lat temu nieopodal znanych w Polsce obszarów „Natura 2000” oraz Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Obecnie zespół Deftrans tworzy ponad 500 specjalistów oraz wykwalifikowanych pracowników zarządzanych według najlepszych europejskich standardów. Produkujemy 100 tysięcy sztuk mebli w skali miesiąca dla obiorców z ponad 30 krajów świata.

Technologia. Inwestycje w nowoczesny park maszynowy, najnowsze technologie produkcji, dbałość o najwyższy standard w zakresie ochrony środowiska to nasze priorytety. Jako jedyna polska firma w branży sanitarnej posiadamy ultranowoczesny reduktor CEFLA TIF-40, który pozwala skutecznie ograniczyć emisję lotnych związków organicznych, powstających w procesie lakierowania.

Wzornictwo. W meblach Defra znajdziemy innowacje konstrukcyjne i techniczne, komponenty renomowanych producentów oraz wiele autorskich rozwiązań. Styl mebli Defra opiera się na połączeniu szlachetnej prostoty z subtelnymi, eleganckimi detalami. Bogactwo wzorów pozwala dopasować je do indywidualnych oczekiwań i stworzyć oryginalne wnętrza zgodnie ze światowymi trendami.

www.defra.pl


wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.