Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
19 lutego 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Dobre życie: Paola Navone prezentuje "Dolce Vita" na Ambiente 2016 Frankfurt

Włochy piątym krajem partnerskim targów Ambiente 2016

Po Danii, Francji, Japonii i USA to Włochy zostały piątym krajem partnerskim największych na świecie targów dóbr konsumpcyjnych Ambiente 2016 we Frankfurcie.

To wspaniale, że udało nam się pozyskać Włochy jako kraj partnerski targów Ambiente. Niemcy i Włochy łączy wiele czynników kulturowych i ekonomicznych, które są niezwykle ważne dla obu krajów, ale Włosi to także naród, który wytwarza niezwykłe dzieła wzornicze, z których wybrane zaprezentowaliśmy w trakcie Ambiente – mówi Thomas Kastl, dyrektor działu Dining targów Ambiente.

"Dolce Vita" design by Paola Navone / fot. Urszula Kałużna

Kuratorem i projektantem wystawy "Dolce Vita" prezentującej Włochy na Ambiente była włoska projektantka Paola Navone. Na co dzień mieszka w Mediolanie, gdzie wyróżniła się na włoskiej scenie designu dzięki wypracowaniu własnego stylu, który już w latach 80. ubiegłego wieku zyskał sobie międzynarodowe uznanie. Navone była już kuratorem i projektantem kilku prezentacji przedstawianych na targach we Frankfurcie, a jej udział w Ambiente to wydarzenie niemal historyczne. Jej poprzednie prezentacje produktów odbywały się pod hasłami „extra-soft touch” (1997) oraz „extra-remix” (2001). Zaprojektowała również kawiarnię „waterbar H20” (2005). 

"Dolce Vita" design by Paola Navone / fot. Urszula Kałużna

"Dolce Vita" design by Paola Navone / fot. Urszula Kałużna

"Dolce Vita" design by Paola Navone / fot. Urszula Kałużna

Specjalna wystawa "Dolce Vita", w foyer hali 4.1, prezentowała szeroki wybór produktów, z których Włochy są znane na całym świecie: zastawy stołowe, kieliszki, dekoracje stołów, garnki, patelnie i wszelkiego rodzaju asortyment wyposażenia kuchni. Wszystko dobrane w kolorach włoskiej flagi narodowej -  zieleń, biel i czerwień. "Chciałam uchwycić duszę Włoch - składając hołd długiej tradycji włoskiego wzornictwa – tak po prostu siedząc wokół stołu z przyjaciółmi i ciesząc się dobrym posiłkiem w miłej atmosfery " - mówi Navone.

Ale powiew Włoch na Ambiente to nie tylko wystawa "Dolce Vita". Odwiedzających targi czekało jeszcze kilka niespodzianek: Cafe 'Milano', również zaprojektowany przez Paola Navone w Hall 4.1 i Cafe 'Rimini' w Hall 8,0, którą zaprojektował projektant przemysłowy Giulio Iacchetti.

Café "Milano" design by Paola Navone  / Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Thomas Fedra

Café 'Rimini' design by Giulio Iacchetti  / Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Thomas Fedra

Leżaki i parasole w czerwone i białe paski w Cafe 'Rimini' – tak Giulio Iacchetti przenosi odwiedzających do włoskich kąpielisk z roku 1920 roku. "Włoska Riviera była ulubionym celem dla wielu podróżnych. Dzięki tej koncepcji, chciałem stworzyć zakątek radosnej włoskiej kultury na Ambiente, by odwiedzający targi mogli doświadczyć trochę atmosfery takiego szczególnego miejsca jaki kiedyś była Włoska Riviera " - mówi projektant.

Oprócz specjalnej wystawy i specjalnie zaprojektowanych kawiarni, koncepcja kraju partnerskiego obejmowała również bogaty program wydarzeń.

W przyszłym roku targi Ambiente odbędą się w dniach 10 do 14 lutego 2017 roku , a krajem partnerskim będzie Wielka Brytania.

źródło: Ambiente - Messe Frankfurt


Kolejna edycja tragów Ambiente: 10-14.02.2017 rok

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.