Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
29 lutego 2016
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Program PE-P - projekty autorstwa najmłodszych poznańskich projektantów

15. PE-P adaptuj/przystosuj to wystawa, której nie wolno przegapić podczas arena DESIGN w Poznaniu. Prezentuje ona kolekcje mebli łazienkowych i wypoczynkowych oraz cyfrowych dekorów autorstwa najmłodszych poznańskich projektantów. Jeszcze nie zrobili dyplomów na uczelni, a już mają w portfolio prototypy swoich projektów.

"Program PE-P stale ewoluuje, jest otwarty na zmiany i kontynuuje współpracę ze sprawdzonymi, profesjonalnymi partnerami. Nieustannie od pierwszej edycji w 2001 roku pracujemy ze stałym partnerem PE-P firmą Schattdecor. Jednak podczas 15. edycji PE-P firma po raz pierwszy umożliwiła naszym studentom realizację projektów wzorów cyfrowych. Już po raz trzeci współpracujemy z producentem mebli Noti. Dwa projekty realizowane były w partnerstwie z producentem materiałów tapicerowanych - firmą Ridex. To również nasza trzecia udana współpraca. Także trzeci raz współpracujemy z producentem materiałów drewno-pochodnych Egger. Wyselekcjonowane dwie grupy materiałów zostały zaproponowane autorom projektów mebli łazienkowych, które realizujemy z fabryką mebli Defra. Nasza ponowna współpraca z Defrą obejmuje trzy projekty. Dzięki programowi PE-P przez ostatnie 15 lat doprowadziliśmy wspólnie do wdrożenia ponad 20 projektów, które są w ciągłej produkcji. Kilka szczególnie docenianych i nagradzanych, wypracowanych wspólnie z naszymi partnerami Noti, Marmorin i Defra, prezentowanych było wielokrotnie na międzynarodowych targach branżowych (m.in. arena DESIGN – wszystkie edycje, Salone Internazionale del Mobile – Mediolan 2011, ICFF –Nowy Jork 2014, ISH –Frankfurt 2015). 15. edycja PE-P to po raz pierwszy trzy niezależne grupy projektów, które się dopełniają. Mnogość form i materiałów zainspirowały nas do zaprojektowania gry „adaptuj–przystosuj”. Zapraszamy do zabawy." - prof. Katarzyna Laskowska

Zespół 15PE-P z NAPPI

PROJEKTY MEBLI ŁAZIENKOWYCH

Współpracę z producentem mebli łazienkowych Defra podjęliśmy po raz drugi. Efektem 13. edycji PE-P są dwie wprowadzone do produkcji kolekcje Op_arty i Intro oraz trzy inne wyprototypowane i zakupione przez firmę Defra. Wyposażenie małych łazienek po raz kolejny jest tematem badań i obszarem poszukiwań optymalnych rozwiązań przez nową grupę studentów. Wymagania i ograniczenia technologiczne oraz duża konkurencja na rynku sprawiają, że meble łazienkowe są trudnym zadaniem projektowym dla młodych adeptów. Dodatkowym ograniczeniem były dwie grupy materiałów wybranych przez firmy Egger, Schattdecor i Defra. Cztery grupy projektowe studentów zaproponowały 15 konceptów, z których trzy Jury oceniło najwyżej jako rozwiązania nowe, spełniające wymagania technologiczne i rynkowe. Są to kolekcje mebli łazienkowych Gaja, Green i Funky, każda w dwóch wersjach materiałowych o zdecydowanie odmiennym charakterze. Jedna wersja jest ekonomiczna, w drugiej natomiast zastosowano nowości materiałowe, w tym płyty ze strukturą synchroniczną firmy Egger, z wzorami Schattdecor na powierzchni. Kolekcja ta, uzupełniona dekorami cyfrowymi autorstwa studentów, jest nową propozycją wyposażenia łazienek.

OPISY PROJEKTÓW

GAJA

Projekt: Filip Kaczmarek i Wiktoria Lewicka

Projekt Gaja jest zestawem mebli przeznaczonych do małych przestrzeni łazienkowych. Główną inspiracją dla zaprojektowania kolekcji był motyw drabinki. Cechą charakterystyczną jest detal w postaci drewnianych drążków, pozwalających użytkownikowi na personalizacje wnętrza i ułatwiających organizację w łazience. Dzięki pojemnym strefom przechowywania użytkownik ma możliwość optymalnego wykorzystania przestrzeni. Ponadto może dowolnie operować drążkami wysuwając je na długości odpowiednie do odwieszania lub umieszczania półek. Słupek łazienkowy można zamknąć trzema frontami w dowolnym układzie, co zwiększa możliwość dopasowania przestrzeni łazienkowej do indywidualnych potrzeb.

WYPROTOTYPOWANY PRZEZ: Defra, Schattdecor, Egger

MATERIAŁY:

Wersja ekonomiczna:
Płyta wiórowa melaminowana EGGER: Pinia Avola brązowa H1484 ST22,
Pinia Avola biała H1474 ST22; w kolekcji SCHATTDECOR
Sosna Avola excl.
Dopasowane obrzeża ABS fimy EGGER
Wersja nowości:
Płyta wiórowa melaminowana EGGER: Sosna Jackson H1486 ST36
w kolekcji SCHATTDECOR Sosna Ponderosa
Dopasowane obrzeża ABS fimy EGGER

GREEN

PROJEKT: Agnieszka Wlaź, Julia Turowska

Green powstał z poszukiwań nowych możliwości zaaranżowania małych łazienek.

Jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników i problemy, jakie stwarzają tak trudne przestrzenie. Inspiracją dla autorek były gałęzie drzew, które przełożone na język projektowy stały się modułem spajającym całą kolekcje. Wszystkie elementy kolekcji dają możliwość zestawiania ich w dowolnym porządku i tworzenia indywidualnej przestrzeni. To projekt dla osób, które pragną nadać oryginalny i niepowtarzalny charakter wnętrzu swojej łazienki, ceniących pomysłowe rozwiązania.

WYPROTOTYPOWANY PRZEZ: Defra, Schattdecor, Egger

MATERIAŁY:

Wersja ekonomiczna:
Płyta wiórowa melaminowana EGGER: Pinia Avola brązowa H1484 ST22,
Pinia Avola biała H1474 ST22; w kolekcji SCHATTDECOR
Sosna Avola excl.
Dopasowane obrzeża ABS fimy EGGER
Wersja nowości:
Płyta wiórowa melaminowana EGGER: Sosna Jackson H1486 ST36,
w kolekcji SCHATTDECOR Sosna Ponderosa
Dopasowane obrzeża ABS firmy EGGER

FUNKY

PROJEKT: MARTA ORSZT I XENIA PIETRZYK

Rodzinny, kolorowy i pełny radości –  zestaw mebli łazienkowych FUNKY codzienne czynności zamienia w niezapomniane rytuały. Kolekcja wyposażenia wypełnia przestrzeń łazienki pozytywną  energią, a połączenie wyrazistych kolorów z naturalnym dekorem zapewnia poranne orzeźwienie.

Drewniany detal i żywe barwy nadają kolekcji FUNKY oryginalny i ponadczasowy charakter,  jednocześnie wpisując się w najnowsze trendy. Poszczególne elementy zostały zaprojektowane z

myślą o ergonomii i wygodzie korzystania z mebli. W szafkach z kolorowymi uchwytami jest dość miejsca na wszystkie łazienkowe akcesoria.

WYPROTOTYPOWANY PRZEZ: Defra, Schattdecor, Egger

MATERIAŁY:

Wersja ekonomiczna:
płyta wiórowa melaminowana Egger: H3332 st10 Dąb Nebraska szary;
w kolekcji SCHATTDECOR Dąb Nebrasca excl.
obrzeża ABS fimy EGGER:
Fuksja U337 ST9, Turkus U633 ST15, Mandarynka U329 ST15
Wersja nowości:
płyta wiórowa melaminowana EGGER: H3309 st28 Dąb Gladstone piaskowy;
w kolekcji SCHATTDECOR Dąb Gladstone excl.
obrzeża ABS fimy EGGER:
Żółty słoneczny U129 ST15, Laguna U536 ST15, Limetka U630 ST15

PROJEKTY MEBLI

WYPOCZYNKOWYCH

Po raz trzeci współpracujemy z producentem mebli Noti. Każda z wcześniejszych wspólnych edycji PE-P (6., 10.) zakończyły się wdrożeniem studenckich projektów, które do dziś są w ofercie Noti: Comfee, Flai, Cubber i Bouli. Te ważne doświadczenia zespołu Noti i PE-P są dobrą podstawą do dalszych poszukiwań nowych rozwiązań proponowanych przez studentów. Zadanie postawione w ramach 15. edycji PE-P – sofa z okazjonalną funkcją spania – okazało się dla jednych trudne, dla innych wyzywaniem. Pięć grup projektowych opracowało 20 konceptów. Badanie preferencji grup odbiorców i poszukiwanie ważnych inspiracji doprowadziło zespoły do zróżnicowanych rozwiązań. Praca nad pięcioma projektami koncepcyjnymi, stale pod profesjonalnym okiem Piotra Kuchcińskiego i zespołu Noti, zaowocowała projektami dwóch kolekcji mebli tapicerowanych: Tippi i Nappi. W kwestii doboru materiałów obiciowych współpracujemy z firmą Ridex, która po raz trzeci szkoli i wprowadza w świat tkanin studentów PE-P.

OPISY PROJEKTÓW

NAPPI

PROJEKT: ZOFIA ŻADAN

Nappi to rodzina mebli, do przestrzeni publicznych, o prostej, kojarzącej się ze stylem skandynawskim, formie.

Projekt wykorzystuje właściwości sklejki, materiału, który w meblach tapicerowanych zwykle jest ukrywany pod warstwami pianek i tkanin. Tu stanowi idealne, jasne tło dla intensywnych kolorów tapicerki pokrywającej lekkie poduszki zawieszone na oparciu na przeskalowanych guzikach i ułożone na siedzisku.

Poduchy możemy w każdej chwili zdjąć i robiąc miejsce dla laptopa, do którego kabel zasilający możemy przeciągnąć przez ukryte w oparciu nacięcie. Możemy też usunąć tapicerkę całkowicie, zostawiając same bazy mebli, przypominając ławki lub krzesła.

PROJEKT WYPROTOTYPOWANY PRZEZ: Noti, Ridex

MATERIAŁY:

I wersja: Sklejka bukowa / Tkanina: Ridex, kolekcja Pixel, wzór: Bold, kolor: 70 Pewter

II wersja: Sklejka bukowa / Tkanina: Ridex, kolekcja Pixel, wzór: Sign; kolor: 55 Spruce

TIPPI

Projekt: Paulina Dera, Aleksandra Zdrodowska

Tipi w języku sioux oznacza „miejsce, w którym się żyje". Projekt multifunkcyjnej sofy powstał z myślą o dużych przestrzeniach.

Geometryczna podstawa, modułowość, system mocowania akcesoriów oraz dostępność oparć i stolików w różnych wersjach gabarytowych dają możliwość dostosowania mebla do potrzeb użytkownika. Dzięki temu mebel może zostać wykorzystany zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej do stworzenia przyjaznego miejsca do wypoczynku. Zastosowanie tkanin o różnej kolorystyce lub fakturze podkreśla indywidualny charakter sofy.

PROJEKT WYPROTOTYPOWANY PRZEZ: Noti, Ridex

MATERIAŁY:

I wersja: Tkaniny Ridex: kolekcja: Pixel wzór: SCALE kolor: 78-Cobalt / kolekcja: Delly kolor: 40, 41, 43

II wersja: Tkaniny Ridex: Kolekcja: Pixel wzór: Diagonal kolor: 08-Cameo / Kolekcja: Pixel wzór: Spot kolor: 31-Petal / Kolekcja: Woolen kolor: 35-Raisin

PROJEKTY

WZORÓW CYFROWYCH

Jedynym stałym partnerem PE-P od 2001 roku jest firma Schattdecor. Kolejne grupy studentów były szkolone i uwrażliwiane w materii dekorów – materiałów uszlachetniających powierzchnie płyt, zmieniającej się technologii w tym obszarze oraz trendów rynkowych. Jednak po raz pierwszy podczas 15. edycji PE-P studenci zaproszeni zostali do stworzenia wzorów cyfrowych. Kontekstem dla nowych dekorów były projekty studentów z pierwszego etapu 15. PE-P, czyli wybrane meble łazienkowe i wypoczynkowe prototypowane przez Defrę i Noti. Dwudziestu studentów zaprojektowało ponad 200 wzorów cyfrowych. Każdy przeprowadził badania związane z oddziaływaniem koloru, faktur i wzorów we wnętrzu na dedykowanych odbiorców. Każdy student wybrał własną drogę projektową. Konieczna była pierwsza selekcja projektów. Sześć studentek zaproszono do finalnego zaprezentowania swoich 13 projektów w kilku wariantach, z których Jury wybrało 8; wszystkie prezentowane w katalogu i na wystawie. Wyróżniają się wysokim potencjałem zastosowania – jako materiały dekoracyjne we wnętrzach, fronty mebli oraz na blatach stolików H2 firmy Balma, które prezentujemy na wystawie.

OPISY PROJEKTÓW

VIEWPORT

Projekt: Magdalena Kozłowska

Wzór przeznaczony jest dla grupy ludzi, którzy dom traktują jako azyl i przez niego wyrażają siebie. Interesują się designem, nowościami technologicznymi, jednak pozostają tradycjonalistami.
Minimalistyczna forma znajdzie zastosowanie w wielu miejscach. Viewport jest monochromatyczny, stanowi atrakcyjne uzupełnienie wnętrza. Ważna jest relacja wzoru z kreacją otoczenia. Dolna część dekoru jest spokojniejsza, dlatego w tej części możliwa jest ekspozycja mebli i dekoracji. Wzór znajdzie zastosowanie na płaszczyznach pionowych oraz poziomych.

WYPROTOTYPOWANY PRZEZ: Schattdecor

NOA

Autor: Kornelia Pawlik

Dekor cyfrowy NOA jest grafiką, która ożywia wnętrze układem barwnych płaszczyzn. Wzór dostępny jest w dwóch wersjach kolorystyczych. NOA I to stonowane odcienie brązu i szarości idealnie współgrające z naturalnymi materiałami. NOA II charakteryzuje kontrastujący z brązami błękit, który

przyciąga wzrok i eksponuje diagonalne linie wzoru. Dekor może stanowić dominantę w przestronnym salonie bądź tło dla mebli w małym wnętrzu - optycznie je powiększając.

Zaletą wzoru jest możliwość jego multiplikacji. Znajduje zastosowanie na ścianach, frontach i blatach meblowych oraz panelach podłogowych.

WYPROTOTYPOWANY PRZEZ: Schattdecor

BLENDED

Projekt: Olga Marcinkowska

Blended jest dynamicznym, energetyzującym wzorem. Stanowi odpowiedź na poranną potrzebę pobudzenia i zmotywowania do działania - dostarcza użytkownikom łazienki energii każdego poranka.

Dekor dominuje we wnętrzu, ale nie przytłacza. Co więcej, sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe. Optycznie je podwyższa lub poszerza w zależności od orientacji wzoru (pion lub poziom).

Blended może być używany zarówno w prywatnych, jak i publicznych przestrzeniach, stosowany na dużym formacie jako panel ścienny lub na meblach np. blacie stołu.

WYPROTOTYPOWANY PRZEZ: Schattdecor

CONST

Projekt: Dorota Balewicz

CONST. to projekt, który powstał z myślą o dojrzałej parze, która wiedzie stabilne, spokojne życie i czasem czuje się zmęczona codzienną rutyną. Letnimi wieczorami zdarza im się podziwiać gwiazdy przy filiżance dobrej herbaty. Dekor CONST. to  podkreślone konstelacje gwiezdne połączone siatką. Ciemnoszare tło z przejaśnieniami działa na wnętrze uspokajająco. Projekt nadaje wnętrzu delikatny marzycielski charakter, wycisza i pomaga się zrelaksować. Najlepiej komponuje się z różnymi odcieniami szarości, współgra z meblami i akcesoriami z drewna, metalu, kamienia.

WYPROTOTYPOWANY PRZEZ: Schattdecor

MOZAIC

Projekt: Dorota Balewicz

MOZAIC to projekt dedykowany młodej parze, która wprowadza się do swojego pierwszego mieszkania. Są to ludzie zafascynowani naturą, interesują się fotografią makro. Dekor MOZAIC nawiązuje do pajęczych nici i do światła odbijającego się w przejrzystej wodzie, nastraja pozytywnie do nadchodzącego dnia. W pastelowych i pełnych światła wnętrzach dodaje lekkości i subtelności. Sprawdza się również w połączeniach z czernią i bielą - wyeksponowana jest wtedy nieregularna struktura siatki, która w tym wypadku ożywia przestrzeń. Dekor współgra z formami metalowymi, tworzywowymi, z drewna i ceramiki.

WYPROTOTYPOWANY PRZEZ: Schattdecor

NEBULA

Projekt: Iwona Rosada

Nebula jest dekorem w trzech wariantach kolorystycznych, inspirowanym muzyką i sztuką glitch art, stworzonym dla młodych ludzi, ceniących sobie indywidualność i niezależność. Głównym założeniem dekoru jest tworzenie jasnych, energetycznych połączeń. Został przeznaczony głównie do pomieszczeń, w których przebywamy w ciągu dnia; wlewa w nie dużo światła i motywuje do działania. Przemyślana skala wzoru, pozwala na jego szerokie zastosowanie: zarówno na dużych przestrzeniach ścian, jak i mniejszych płytach meblowych.

PARTNERZY

Defra to polska marka wysokiej jakości mebli łazienkowych stworzona przez lidera branży na
polskim rynku – firmę Deftrans. Fabryka powstała 20 lat temu nieopodal znanych w Polsce obszarów „Natura 2000” oraz Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Obecnie zespół Deftrans tworzy ponad 500 specjalistów oraz wykwalifikowanych pracowników zarządzanych według najlepszych europejskich standardów. Produkujemy 100 tysięcy sztuk mebli w skali
miesiąca dla obiorców z ponad 30 krajów świata.Wzornictwo: W meblach Defra znajdziemy innowacje konstrukcyjne i techniczne, komponenty renomowanych producentów oraz wiele autorskich rozwiązań. Styl mebli Defra opiera się na połą-czeniu szlachetnej prostoty z subtelnymi, eleganckimi detalami. Bogactwo wzorów pozwala dopasować je do indywidualnych oczekiwań i stworzyć oryginalne wnętrza zgodnie ze światowymi trendami.

Grupa EGGER z siedzibą w St. Johann w austriackim Tyrolu jest wiodącym producentem materiałów drewnopochodnych. Założona w roku 1961 rodzinna firma posiada 17 zakładów produkcyjnych w Europie i zatrudnia 7.300 pracowników. Firma EGGER to dostawca kompletnej oferty dla przemysłu meblowego i wyposażenia wnętrz, konstrukcji drewnianych i podłóg laminowanych. Zgodnie z hasłem „More from wood” („więcej z drewna”) tyrolski producent oferuje pełen zakres produktów na nośnikach drewnopochodnych pod wspólną marką EGGER. Przez dziesięciolecia EGGER wypracował sobie opinię przedsiębiorstwa innowacyjnego i dynamicznego. Dotyczy ona materiałów podstawowych, realizacji nowatorskich pomysłów, a także wyznaczających trendy dekorów i powierzchni.

Schattdecor - producent  zadrukowanych papierów dekoracyjnych oraz folii preimpregnat (Smartfoil) działa na rynku polskim w Tarnowie Podgórnym oraz w Głuchołazach. Firma należy do grupy Schattdecor, w skład której wchodzą zakłady produkcyjne w Niemczech, w Polsce, we Włoszech, w Rosji, w Szwajcarii, w Chinach, w Brazylii, w Turcji oraz w USA. Produkty firmy, powstające w zakładach w Polsce, to zadrukowany papier dekoracyjny oraz folie preimpregnat (Smartfoil) zadrukowane wzorami drewno - i kamieniopochodnymi oraz fantazyjnymi. Znajdują one zastosowanie w przemyśle uszlachetniania powierzchni płyt drewnopochodnych, wykorzystywanych w przemyśle meblarskim, w produkcji paneli  podłogowych, paneli ściennych, drzwi, obrzeży i innych elementów wyposażenia wnętrz. Poprzez kreatywną pracę Schattdecor kształtuje otoczenie, wprowadzając do mieszkań i miejsc pracy koloryt i wzornictwo. Firma wyprodukowała na rynek w Polsce wiele hitów wzorniczych, wśród których należy wymienić Buk Bawaria, Jabłoń Locarno, Wiśnię Oxford, Olchę Górską, Orzech Virginia, Oliwkę Sewillę, Śliwę Wallis,  Coimbrę, Orzecha Columbię czy Dąb Sonoma. Dekory z kolekcji Schattdecor były wielokrotne nagradzane branżowymi nagrodami takimi jak Top Design Award, Hit Produkcji Mebli, Diament Meblarstwa, Złoty medal MTP. W ofercie firmy znajdują się również wzory cyfrowe zebrane w ramach kolekcji digital VISIONS. Kierując się mottem „Sukces osiąga ten, kto się wyróżnia” Schattdecor tworzy  wydruki cyfrowe dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorców. Kolekcja digital VISIONS by Schattdecor znajduje zastosowanie w architekturze, przy aranżacji wnętrz mieszkalnych, powierzchni sklepowych i targowych. Nowoczesny design, kreatywność w rozwoju dekorów, najwyższa jakość zadruku, kompetencja w sprzedaży oraz fachowa obsługa klienta to elementy stanowiące podstawę bogatej palety usług „Made by Schattdecor”, którą Schattdecor proponuje swoim partnerom biznesowym.

NOTI to polska marka mebli wypoczynkowych, która powstała w 2005 dzięki 30-letniemu doświadczeniu w branży jej właściciela Ryszarda Balcerkiewicza, jego znakomitej znajomości światowego wzornictwa oraz designerskiej pasji. „Po pierwsze design” to hasło, które wyznacza działania podczas tworzenia każdej kolekcji – od procesu projektowego przez proces produkcyjny po sprzedaż. Marka współpracuje z najlepszymi rodzimymi projektantami m.in.: Piotrem Kuchcińskim, Mikołajem Wierszyłłowskim, Tomkiem Rygalikiem, Tomaszem Augustyniakiem, Renatą Kalarus, Dorotą Koziarą, Jerzym Porębskim, Jerzym Langierem, Grzegorzem Niwińskim, Krystianem Kowalskim. Po raz pierwszy stworzyła też projekt z włoskim projektantem – Leonardo Talarico. Stale współpracuje z uczelniami artystycznymi – fotele Comfee oraz siedziska Bouli zostały stworzone i wdrożone z sukcesem do produkcji ze studentami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Firma Ridex od 25 lat związana jest z dystrybucją tkanin dekoracyjnych na rynku polskim. Od początku naszego istnienia stawiamy na jakość i wzornictwo i widzimy, że ten kierunek przysparza nam coraz większe grono partnerów handlowych. Taka polityka doprowadziła nas do pozycji lidera na rynku polskim w branży materiałów dekoracyjnych i obiciowych. Ostatnie dziesięciolecie związane było z wprowadzeniem do firmy światowej czołówki brandów na rynek polski. Z dumą reprezentujemy znane na całym świecie marki takie jak Mulberry Home, GP&J Baker, Threads, Kravet, Today Interiors, Alhambra. Jesteśmy również wyłącznym dystrybutorem marki Fabricology. Poprzez nasze tkaniny zmieniamy wnętrza, stwarzamy w nich klimat zgodnie z życzeniem naszych klientów, podpowiadamy rozwiązania i projektujemy. Ridex to miejsce, w którym powstają projekty i realizacje tekstyliów domowych: dekoracje okienne oraz meble tapicerowane. Na życzenie w naszej pracowni realizujemy nawet najbardziej wyszukane „wizje”. Do naszego showroomu zapraszamy wszystkich, którzy lubią zmiany w swoim otoczeniu.

MELIŃSKI MINUTH to profesjonalista w kreacji stoisk targowych oraz aranżacji przestrzeni komercyjnych. Od ponad 20 lat wraz ze swoimi klientami tworzy spójny wizerunek reprezentowanych przez nich marek. Nowoczesność, funkcjonalność, gra kolorem i formą oraz wyczucie estetyczne to główny wyróżnik tworzonych przez firmę projektów. Wysoką jakość usług oferowanych przez firmę potwierdzają certyfikaty: Zarządzania Jakością ISO 9001 oraz unikatowy na rynku światowym ISO 20121 poświęcony Zrównoważonemu Zarządzaniu Eventami.

BIZNES meble.plto najchętniej czytane czasopismo branżowe, skierowane do profesjonalistów związanych z przemysłem meblarskim. „BIZNES meble.pl” daje świeże spojrzenie na branżę meblarską: bez tematów tabu, bez konformizmu – fakty i opinie, zawsze w profesjonalnym wydaniu. Analizy zjawisk zachodzących w branży meblarskiej i w świecie biznesu, informacje o rynkach zagranicznych, ciekawe wywiady to źródła inspirującej wiedzy, która pomaga osiągać zawodowe cele. A ponadto… nowości, trendy, światowej klasy design, kulisy branży i pytania do znanych osób o to, o co inne czasopisma boją się zapytać. O charakterze czasopisma świadczą efektowne fotografie, grafika na najwyższym poziomie, nieszablonowe projekty oraz rzetelne i odważne dziennikarstwo branżowe. „BIZNES meble.pl” jako jedyne pismo na rynku wypełnia lukę pomiędzy fachowymi pozycjami o technologiach i produktach przemysłu meblarskiego a czasopismami wnętrzarskimi. Doświadczony i otwarty na wyzwania zespół gwarantuje najwyższy poziom i satysfakcję czytelników.

Fabryka Mebli Biurowych BALMA SA przez ponad 37 lat doświadczeń na polskim rynku wypracowała pozycję lidera. Balma od zawsze dążyła do tego, by oferować więcej niż meble. Dziś jest pionierem wzornictwa biurowego, wyznacza nowe standardy. Łącząc najwyższej klasy design z osiągnięciami współczesnej nauki, oferuje kompleksowe rozwiązania dla dużych i małych biur. Dobre pomysły, przełomowe idee, udane strategie biznesowe nie powstają w głowie jednego człowieka. Tworzymy je wspólnie – wymieniamy informacje, inspiracje. Nieważne, czy jest to mała firma, czy ogromna korporacja – wszystko zaczyna się w biurze, które jest przestrzenią współpracy i spotkań. Wymiana wiedzy i doświadczenia jest także podstawą strategii Think Pro, według której działamy. Wiemy, że dobrze zaprojektowane biuro zwiększa efektywność pracy i szanse na sukces firmy. Jak je stworzyć? My stawiamy na komunikację i pomagamy nie tylko w wyborze mebli, ale wspieramy w projektowaniu „biura na miarę” potrzeb, wyobrażeń i aspiracji. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w dziedzinie designu potrafimy myśleć wielowymiarowo o estetyce, funkcjonalności, ergonomii i trwałości produktu. W ten sposób projektujemy rzeczy przemyślane i ponadczasowe. W naszej ofercie znajduje się pełna gama rozwiązań meblowych dla pracowników, systemy lad recepcyjnych, szaf i regałów oraz ekskluzywne meble gabinetowe. Z myślą o naszych klientach gwarantujemy ciągłość dostaw oraz niezmienność asortymentu przez 10 lat od wprowadzenia danego produktu do oferty i 3 lata gwarancji.

 

 

Kontakt

15. edycja Programu Edukacyjno-Projektowego
Pracownia Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem
Wydział Architektury i Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu

prof. Katarzyna Laskowska
katarzyna.laskowska@uap.edu.pl
Kierownik pracowni
Katedra Mebla. Wydział Architektury
i Wzornictwa UAP w Poznaniu.

Joanna Lisiecka
pep@uap.edu.pl
Asystent pracowni

Dorota Balewicz
ta.balewicz@gmail.com

 Alicja Cichosz
alicja.joanna.cichosz@gmail.com

Paulina Dera
paulina.dera@gmail.com

Piotr Janczura
piotr.janczura91@gmail.com

Filip Kaczmarek
fiipkaczmarekdesign@gmail.com

Magdalena Kozłowska
magda.lena.cozlowska@gmail.com

Wiktoria Lewicka
wikalewicka@vp.pl

Olga Marcinkowska
olguun@gmail.com

Kseniya Nahurnaya
ksenia.nahurnaya@gmail.com

Marta Orszt
martaorszt@gmail.com

Alex Patej
alex.patej@gmail.com

Kornelia Pawlik
korneliapawlik@icloud.com

Xenia Pietrzyk
xeniapietrzyk@gmail.com

Iwona Rosada
iwonaros93@gmail.com

Oliwia Tatara
oliwia.tatara1@gmail.com

Yuliia Turovska
juliaturowska1@gmail.com

Agnieszka Wlaź
aga.wlaz@gmail.com

Aleksandra Zdrodowska
alekszdrodowska@gmail.com

Zofia Żadan
zzadan@gmail.com

Partnerzy

DEFRA
www.defra.pl

EGGER
www.egger.com

SCHATTDECOR
www.schattdecor.pl

NOTI
www.noti.pl

RIDEX
www.ridex.com.pl

BALMA
www.balma.pl

MELIŃSKI MINUTH
www.melinski-minuth.com.pl

BIZNES meble.pl
www.biznes.meble.pl

 

 

 

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.