Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
23 marca 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Trendy w projektowaniu stoisk. Light + Building 2016

 Wydawało Wam się, że jesteście przygotowani nawet na największą dawkę inspiracji?

Jeżeli nie było Was na Light + Building - nie przejmujcie się! Exspace przespacerowało się po tych niezwykle inspirujących targach To przecież miejsce, które jest wiodącym źródłem informacji na temat trendów w projektowaniu stoisk. Tutaj można zobaczyć stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Z przyjemnością w Galerii przy artykule prezentujemy ciekawe stoiska i intersujące rozwiązania. W tym doborowym towarzystwie znajdziecie wiele firm z Polski.

Ale na początek kilka słów o samych targach.

Targi Light+Building 2016 we Frankfurcie, to wiodące targi oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki budynków. Od 13 do 18 marca, na setkach stoisk, czołowe firmy z całego świata zaprezentowały najnowsze trendy i rozwiązania technologiczne. Podczas całego tygodnia, można było przyjrzeć się nowościom, jakie w najbliższym roku będą podbijały światowe rynki oświetlenia technicznego, dekoracyjnego, LED, rozwiązań energooszczędnych i wielu innych.

Swoje nowe produkty na Light + Building zaprezentowało 2,589 wystawców z 55 krajów. A wśród ponad 216.000 odwiedzających targi, co druga osoba była spoza Niemiec. Oczywiście wszędzie tam, gdzie rozmawia się o najnowszych rozwiązaniach w branży, nie może zabraknąć również polskich firm. W tym roku pojawiły się 64 stoiska polskich firm (w tym 55 stoisk z oświetleniem) – o 11 więcej niż w 2014 roku. W tym takie marki jak: Apator, ART Metal, ATM Lighting, Awes, Cezos, Compilar, Imperial, Kandela, KLluś, Lars, Lira, LUG Light Factory, Niviss, Organic Lighting, ROSA Zaklad Produkcji Sprzętu Oświetleniowego, Spectra Lighting czy Zamel na dwóch odrębnych stoiskach.

Głównymi tematami targów były: „Inteligentne technologie: podstawa nowoczesnych systemów budynkowych”, a także „Trendy w oświetleniu: design i funkcjonalność w harmonii.” Kwestie te odnoszą się do takich dziedzin jak: dygitalizacja, inteligentnie połączone budynki, systemy bezpieczeństwa i ochrony, trendy na rynku oświetlenia oraz skutki oddziaływania oświetlenia na ludzi.

Z ponad 2500 wystawców, większość bo około 1600 zaprezentowało całe spektrum produktów z sektora oświetlenia. Na targach pojawiła się także szeroka oferta dodatków oraz akcesoriów do oświetlenia, najnowszy design dla wnętrz, wszelkie innowacje techniczne i oświetlenie dekoracyjne i zewnętrzne.

Wydarzeniem, które przyciągało architektów, projektantów oraz fachowców z branży oświetlenia, było Trendforum. Ta prestiżowa wystawa, na której znalazły się starannie wyselekcjonowane produkty wystawców targów Light+Building - to przegląd oferty całej branży, w tym najnowszych produktów i innowacji na sezon 2016/2017. Doboru eksponatów dokonało Studio Projektowe Bora.Herke.Palmisano (www.bora-herke.de)

Targom od ośmiu lat towarzyszy Festiwal Światła ‘Luminale’. Jest to unikatowa okazja by zobaczyć architekturę Frankfurtu i Offenbach "w nowym świetle” z fascynującymi koncepcjami oświetlenia Miejskiego Krajobrazu. Dzięki Luminale oba miasta zmieniły się w ciekawe miejsce spotkań dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko oświetleniem. W tym roku pokazano ponad 200 unikatowych instalacji. Część z nich przygotowały firmy - wystawcy targów Light + Building. Wieczorne widowiska obejrzało prawie 200.000 osób.

Design wystawienniczy jest międzynarodowy. Niezależnie od tego, skąd pochodzi. Nowoczesne wzornictwo, nowe materiały oraz kreatywne formy tworzą zgrane architektoniczne rozwiązania dla prezentacji oferty. Poniżej prezentujemy Wam unikatowe stoiska - które najlepiej prezentują aktualne trendy w branży wystawienniczej. Jesteśmy ciekawi co o nich sądzicie.

Occhio, projekt Martin et Karczinski. Tutaj możecie obejrzeć stoisko Occhio z targów Light + Building 2014 nagrodzone Red Dot: Best of the Best 2014 >> http://exspace.pl/articles/show/1281

Lira Lighting, Polska

Modular

LUG Lighting Factory, Polska

Bilton

Intiled

Kinetura, tutaj przeytacie więcej o metamorficznym oświetlenie Kinetura >> http://exspace.pl/articles/show/1498

Imperial, Polska

Onok Lighting Light & Building 2016, design by Masquespacio, photo: Fernando Alda

Subitomo Chemical, Source - Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Jochen Günther

 Francesc Rifé for Arkoslight at Light + Building 2016

Delta Lighting

LED Lab, Polska

Ewex, Polska

TM TECHNOLOGIE Light + Building 2016 / projekt: Krzysztof Torbus, TM TECHNOLOGIE

Nimbus

Grupo MIC

Orbit

Kinetic Lights

Kinetic Lights

Bybeau

Bybeau

.hess

Fagerhult

Rosa, Polska

 

Golland, Polska

Fortvny

Wiecej stoisk znajdziecie w Galerii, w tym dużo polskich wystawców.

Kolejna edycja Light + Building i Luminare: 18-23.03.2018

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

Light + Building www.light-building.messefrankfurt.com

Luminale

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.