Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
04 kwietnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Unikatowe stoisko Lira Lighting na Light + Building 2016 we Frankfurcie

Współpraca - Kolor - Kształt - Zdjęcia - Produkt

18 marca br. zakończyły się we Frankfurcie targi Light + Building – wiodące targi oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki budynków. Wśród 2,589 wystawców pojawiły się 64 stoiska polskich firm (w tym 55 stoisk z oświetleniem). Exspace przespacerowało się po tych niezwykle inspirujących targach. To przecież miejsce, które jest wiodącym źródłem informacji również na temat trendów w projektowaniu stoisk. Tutaj można zobaczyć stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Z przyjemnością prezentujemy najciekawsze polskie realizacje i intersujące rozwiązania. 

Lira Lighting zaprezentowała unikatowe stoisko. O jego architektonicznej formie i wyjątkowych wizualnych rozwiązaniach opowiada Monika Lasota - Dyrektor ds. Marketingu Lira Lighting w rozmowie z Urszulą Kałużną - redaktor naczelną Exspace.

Urszula Kałużna: Kto współtoworzył stoisko Lira Lighting na targach Light + Building 2016 we Frankfurcie?

Monika Lasota: Stoisko dla Lira Lighting jest efektem współpracy wielu osób. Na etapie samej koncepcji przeprowadziliśmy kilka spotkań z przedstawicielami różnych działów firmy, bo zdajemy sobie sprawę, że wszystkie one mają wpływ na ostateczny odbiór stoiska. Zależało nam, żeby było ono dopracowane w każdym calu. Nie udałoby się to bez naszej projektantki Ady Ronżewskiej-Kotyńskiej, która odegrała główną rolę w stworzeniu koncepcji stoiska. Adriana Ronżewska Kotyńska jest absolwentką Wydziału Architektury na Politechnice Poznańskiej oraz Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 2007 roku pracuje jako architekt.

Kontrast Kolorów...

Zdecydowaliśmy się na czarne ściany zewnętrzne oraz rozświetlone wnętrze. Lira Lighting produkuje głównie oświetlenie architektoniczne, więc zarówno kolorystyka opraw i ścian była uzupełnieniem wydobywającego się światła. Kolory wnętrza – biel, szarość i czerń – miały pomagać w uzyskaniu odpowiedniego rozświetlenia poszczególnych stref stoiska.

Dynamiczny Kształt...

Kształt stoiska wynikał z potrzeby maksymalnego wykorzystania przestrzeni oraz z naszych analiz tego, w jaki sposób chcielibyśmy, aby ludzie się po nim poruszali. Ukośne ściany oraz szczeliny miały na celu zwiększenie dynamiki  i kontrastu pomiędzy czarną powłoką i rozświetlonym wnętrzem. Jednocześnie, ponieważ stoisko było dosyć zamknięte, otwory w ścianach ukazywały ,co kryje się w kolejnych strefach – np. tuż za ladą można było zobaczyć cień motocykla, który znajdował się w pomieszczeniu sterowania oświetleniem.

O czym opowiadają Zdjęcia?

W aranżacji stoiska dużą rolę odegrały zdjęcia fotografa Michała Pawłowicza. Targi we Frankfurcie to duża impreza i nikt nie ma szansy zgłębić wszystkiego, co jest tam prezentowane, a już tym bardziej porozmawiać z przedstawicielami firm. Zdecydowaliśmy się część naszej historii opowiedzieć obrazkami. Jedna ze ścian stoiska stała się ścianą galerii fotografii, na których chcieliśmy pokazać  technologię, naszych pracowników oraz fakt, że cała produkcja odbywa się w Polsce. Mieliśmy też nadzieję, że fotografie wciągną ciekawskich do środka stoiska.

Druga historia, w której opowiedzeniu pomogło nam zdjęcie, to idea lampy w ciąży. Zdjęcie  przedstawiające lampę na tle nocnego miasta stało się również scenografią dla pozostałych lamp zewnętrznych.

Wybór produktów do zaprezentowania to zawsze trudny wybór...

Nie dysponowaliśmy dużą przestrzenią (60m2) więc musieliśmy podejmować trudne decyzje dotyczące tego, co pokazujemy. Staraliśmy się stworzyć spójne strefy, nie szafując kolorystyką lamp, bo najważniejszym czynnikiem decyzyjnym i tak było samo światło. Zależało nam na uzyskaniu efektu „miękkiego”, równomiernego światła wydostającego się z czarnej bryły. Oprawy antyolśnieniowe zostały dobrane w taki sposób, żeby uniknąć efektu olśnienia, który znacznie zmniejsza komfort pracy. W specjalnym pomieszczeniu z motocyklem zaprezentowaliśmy system sterowania oświetleniem, w którym odwiedzający stoisko mogli bawić się światłem za pomocą aplikacji na tablecie.

Dziękuję za rozmowę. Czekam już na rok 2018 i kolejną Państwa ciekawą realizacje.

--------------------------- 

 www.liralighting.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
Bardzo dziękuje za komentarz. Szanowny bartii345 - a może tak z imienia i nazwiska i bardziej merytorycznie - co się Panu nie podoba? Moim zdaniem to stoisko jest bardzo dobre! Każdy jego detal. Każdy jego fragment z osobna i w całości. Pozdrawiam Urszula Kałużna
skomentowany przez    admin@exspace.pl    14 kwiecień 2016, 22:01 obserwuj post
kto takie bzdury czyta i pisze?
skomentowany przez    bartii345    14 kwiecień 2016, 19:54 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.