wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
23 kwietnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Fenomenalna rewitalizacja starożytnego kościoła Edoardo Tresoldi

Edoardo Tresodi w Parku Archeologicznym Siponto w Pugli, we włoskiej gminie Foggia, wskrzesił 13-wieczną bazylikę, której bryła przez setki lat była niemal całkowicie zniszczona.

Właski rzeźbiarz wykorzystując siatkę drucianą - jego znak rozpoznawczy - stworzył Instalacje symulującą realistyczny model chrześcijańskiego kościoła w skali 1:1. Druciana rzeźba zatytułowana "Basilica di Siponto” - chociaż zajmuje olbrzymia przestrzeń - wygląda lekko i transparentnie. Tresoldi to artysta znany z tworzenia podobnie spektakularnych drucianych konstrukcji.

Wszystkie zdjęcia dzieki uprzejmości The Blind Eye Factor

Tresodi nadbudowuje na pozostałościach archeologicznych rzeźbiarskie formy przenikających się łuków, ścian, sklepień, kolumn i romańskiego dachu. Dla odwiedzających musi to być niezwykłe doświadczenie. Nagle znajdują się w dwóch wymiarach czasowych. W XIII i w XXI wieku

Ta majestatyczna rzeźba architektoniczna, z jednej strony opowiada o wielkości istniejącego wczesnego kościoła chrześcijańskiego, a z drugiej ożywia i aktualizuje relację między starożytnością i współczesnością - nadając nowe życie starożytnemu kościołowi.

exhibitors_from_poland_exspace

Wieczory w takim miejscu musza być magiczne, nie uważacie? Zaraz, gdzie jest ten Park Archeologiczn Siponto i włoska gmina Foggia? Chętnie byśmy to zobaczyli.

Wszystkie zdjęcia dzieki uprzejmości The Blind Eye Factory

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.