Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
20 kwietnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Paged – nowości Salone del Mobile 2016

Ponad dwadzieścia nowych wzorów w Mediolanie

Paged na kwietniowych targach Salone del Mobile 2016 zaprezentował ponad dwadzieścia nowych wzorów. Znakomita większość nowości to siedziska o wyjątkowo uniwersalnym charakterze, które przeznaczone są do: biur, hoteli, restauracji oraz stanowisk home office.

Paged Salone del Mobile 2016 photo Ernest Winczyk

Strategicznym celem Pagedu jest konsekwentne budowanie autorskiej i unikalnej oferty. W tym roku na targach w Mediolanie marka zaprezentowała nową odsłonę swoich kolekcji. Główną ich część stanowi ponad dwadzieścia nowych wzorów uzupełniających już istniejące linie mebli. Krzesła i fotele wzbogacono o obrotowe stalowe podstawy oraz stelaże o regulowanej wysokości, w tym wyposażone w kółka. Stanowi to nowość w ofercie Paged Collection, którą wprowadzono głównie z myślą o przestrzeni typu „soft office”.

Paged Salone del Mobile 2016 photo Ernest Winczyk

W trakcie targów odbyła się również premiera siedzisk Aldo zaprojektowanych przez Jadwigę Husarską CEO Husarska Design Studio i Magdalenę Paleczną. Paged, Salone del Mobile 2016, photo Ernest Winczyk

Paged Salone del Mobile 2016 photo Ernest Winczyk

Paged Salone del Mobile 2016 photo Ernest Winczyk

Modele, powstałe pod kreatywnym nadzorem Tomka Rygalika, są odpowiedzią na zmiany w projektowaniu i aranżacji współczesnej przestrzeni biurowej. Obecnie wiele firm, chcąc przyciągnąć pracowników, tworzy coraz bardziej jakościowe miejsca pracy, a biura stają się mniej sformalizowane. Aranżowane są w nich miejsca spotkań dla pracowników, sprzyjające kreatywności i pracy zespołowej. W ten sposób wykształciła się nowa kategoria mebli łączących charakter biurowy z domowym, poprzez użycie tradycyjnych naturalnych materiałów jak drewno oraz zastosowanie miękko tapicerowanych powierzchni. Ta uniwersalna kategoria mebli sprzyja tworzeniu przestrzeni o przyjaznym charakterze. Propozycje Paged Collection odpowiadają na zapotrzebowanie na meble nowego typu. Wyjątkowo uniwersalny charakter siedzisk sprawia, że znajdą swoje zastosowanie również w hotelach, restauracjach oraz w domowych stanowiskach biurowych.

W trakcie targów odbyła się również premiera dwóch całkowicie nowych kolekcji. Tomek Rygalik zaprojektował serię siedzisk K4. Natomiast Jadwiga Husarska stworzyła kolekcję siedzisk Aldo.

Na stanowisku marki zaprezentowane zostały również dwie najnowsze kolekcje mieszkaniowe: Lorem projektu Nikodema Szpunara oraz Tove autorstwa Piotra Kuchcińskiego. Nowe systemy mają modułową konstrukcję oraz uniwersalne współczesne wzornictwo. Zaprojektowane zostały głównie z myślą o rynkach międzynarodowych.

Tegoroczna prezentacja Pagedu odbyła się w prestiżowym pawilonie 12 na powierzchni 155 mkw., czyli niemal dwukrotnie większej niż w roku ubiegłym. Stanowi to kolejny awans marki w międzynarodowej branży wnętrzarskiej. Stał się on możliwy dzięki decyzji rady programowej organizatora targów COSMIT spa, która doceniła konsekwentne budowane przez Paged autorskiej, zaawansowanej jakościowo i wzorniczo oferty.

LOREM, projekt Nikodem Szpunar - to jedna z najnowszych kolekcji mieszkaniowych Paged zaprentowana w Mediolanie.

LOREM, projekt Nikodem Szpunar

Kolekcja Lorem jest prosta w formie a jednocześnie daje dużą swobodę w aranżacji wnętrza. Zaprojektowany przez Nikodema Szpunara modularny system ma uniwersalne zastosowanie. Poszczególne elementy można ze sobą dowolnie zestawiać lub wykorzystać pojedyncze modele. Meble wyróżniają się smukłymi, lekkimi liniami oraz łączeniem płyt pod kątem 45 stopni. Są pozbawione dekoracji i uchwytów, a główną rolę ogrywają w nich barwne wykończenia. Umożliwia to urządzenie wnętrza w stonowanych barwach z jednym wybranym akcentem kolorystycznym - czerwoną komodą, czy szarą bejcowaną witryną. Wnętrza szuflad wykończone są w ciemnym odcieniu szarości, który subtelnie kontrastuje z naturalnym drewnem. Charakterystycznym elementem Lorem jest oryginalnie zaprojektowany wiszący kredens. Podwieszany mebel daje dodatkową wolną przestrzeń na podłodze. Wypełniają go otwarte półki i z przesuwnymi drzwiczkami z litego dębu oraz ruchome wkładki, które z powodzeniem ukryją mniejsze przedmioty. Kolekcję uzupełnia tapicerowane łóżko oraz stół i krzesła. Wśród wykończeń znajdziemy naturalny, dziki dąb, czerwoną, szarą i niebieską bejcę oraz matowy lakier kryjący. Kolekcja cechuje dbałość o wykończenie, detal i precyzję wykonania. Meble przeznaczone są do wyposażenia pokoju dziennego, jadalni oraz sypialni. Bryły: trzy komody, regał stojący, komoda, witryna, krzesło, stół, regał wiszący, szafka stojąca i wisząca, szafka RTV stojąca i wisząca, łóżko tapicerowane i szafka nocna.

Poniżej kilka z wybranych premier:

Aldo projekt Jadwiga Husarska

Już w pierwszej chwili uwagę przykuwa umiejętne połączenie przez projektantki Jadwigę Husarską-Sobinę oraz Magdalenę Paleczną nowoczesności, klasyki designu oraz funkcjonalności. Tym, co czyni Aldo krzesłem unikalnym, jest oparcie z nogami gięte z jednego kawałka bukowego drewna. Unikalność wyraża się nie tylko w koncepcji, ale i wykonaniu. Krzesło powstaje w znanej fabryce w Jasienicy, gdzie bukowy pałąk wyginany jest wyłącznie siłą ludzkich mięśni. W tej samej fabryce powstaje najsłynniejsze krzesło na świecie, thonetowska 14’. Nawiązania do tradycji widoczne są w znanym z fotela Windsor oparciem, którego szczeble rozchodzą się w kształcie pawiego ogona. To również rozwiązanie gwarantujące wygodę: zapewnia pełne podparcie pleców. Kluczowa funkcjonalność Aldo to możliwość sztaplowania siedzisk jedno na drugie. Dzięki temu złożone krzesła zajmują niewiele miejsca. To, w połączeniu z niezwykle lekką, ale i wytrzymałą formą siedziska, sprawia, że Aldo perfekcyjnie nadaje się do przestrzeni publicznych. 

W trakcie targów odbyła się również premiera siedzisk Aldo zaprojektowanych przez Jadwigę Husarską CEO Husarska Design Studio i Magdalenę Paleczną. Paged, Salone del Mobile 2016, photo Ernest Winczyk

Jadwiga Husarska CEO Husarska Design Studio i Magdalena Paleczna - projektantki krzesła Aldo, photo Ernest Winczyk

 

Aldo zaprojektowane przez Jadwigę Husarską CEO Husarska Design Studio i Magdalenę Paleczną dla Paged, photo Ernest Winczyk

K2, projekt Tomek Rygalik/Studio Rygalik

W meblach zastosowano eklektyczne połączenie tapicerowanego siedziska ze sklejkowym oparciem i elementem z gięciny. Modele wyróżnia staranny dobór materiałów oraz subtelne odwołania do góralskiej tradycji rzemieślniczej (sylwetka zydla z rozstawionymi pod kątem nogami i charakterystyczne dlań proporcje). Rodzina K2 obejmuje m.in.: krzesła, fotele i hokery z ergonomicznie ukształtowanymi siedziskami o różnej wysokości. Wykorzystanie unikalnej technologii, którą dysponuje fabryka w Jasienicy pozwoliło na zespolenie nóg wykonaną z litego drewna obręczą. Element ten zapewnia trwałość konstrukcji i nadaje modelom wyjątkowy charakter. W rodzinie K2 znajdują się również podnóżki, pufy oraz stoliki kawowe.

K3, projekt Tomek Rygalik/Studio Rygalik

Kolekcja K3 to rozwinięcie w kierunku bardziej uniwersalnego wzornictwa powstałej rok wcześniej rodziny K2. Uproszczeniu uległa sylwetka modeli. Wewnętrzne strony oparć wzbogacone zostały o poziome przeszycia, które podnoszą komfort użytkowania i podkreślają charakter mebli. Wchodzące w skład serii fotel, krzesło oraz  hoker mają również obrotowe podstawy. Seria K3 znakomicie uzupełnia przestrzeń m.in. współczesnych biur wnosząc tam ciepłą i przyjazną atmosferę. 

 K4, projekt Tomek Rygalik/Studio Rygalik

 LOF, projekt Tomek Rygalik/Studio Rygalik

Uniwersalne wzorniczo krzesło wyposażone w system oparć, który oferuje możliwość wyboru spośród trzech różnych kształtów. Każde z oparć dostępne jest w wersji twardej jak i tapicerowanej. Kolekcja obejmuje również fotel o szerszym siedzisku i bardziej okalającym użytkownika oparciu.

 

LUBI, projekt Tomek Rygalik/Studio Rygalik

Połączenie oskrzyni i profilowanej sklejki oparciowej zapewnia, że konstrukcja mebla jest wyjątkowo wytrzymała i nie wymaga dodatkowego zespolenia nóg. Rozwiązanie to jednocześnie sprawia, że forma jest wizualnie lekka. Charakterystyczne dla LUBI są zaokrąglone kształty miękko ukształtowanych oprać i wewnętrznych krawędzi nóg. W hokerach nogi dodatkowo zespolone są metalowym podnóżkiem, który zwiększa komfort użytkowania i wytrzymałość konstrukcji.

SEN, projekt Tomek Rygalik/Studio Rygalik

Rodzina niezwykle wygodnych foteli, które odpowiadają na potrzeby nowoczesnych restauracji i hoteli. Ich konstrukcja zapewnia wygodę przy stole nawet podczas długich spotkań. Projekty nawiązują do stylistyki lat 60. i 70., czego uwspółcześnionym przejawem jest m.in. charakterystyczne wycięcie pomiędzy oparciem i podłokietnikiem.

 ZAP, projekt Tomek Rygalik/Studio Rygalik

Wyraźnie zaznaczone kąty to główna cecha rodziny foteli tapicerowanych ZAP. Wyróżniają je również płaskie powierzchnie budujące przestrzeń oparcia i siedziska. Rozwiązania te nadają bryłom mebli architektonicznego wyrazu. Górna część oparcia tapicerowana jest oddzielnie, co pozwala na kolorystyczne różnicowanie modeli.

-----------

 


 

Paged Collection

Współczesne wzornictwo Paged Collection bazuje na technologii i tradycyjnych technikach rzemieślniczych, jakimi dysponują fabryki producenta. Pojawiają się w nich elementy z giętego drewna i profilowanej sklejki, które są wizytówką Pagedu. Cechująca meble różnorodność wzornicza sprawia, że sprawdzają się w każdym rodzaju wnętrza i kontekście estetycznym. Podwyższona trwałość konstrukcji, zastosowanie odpornych rodzajów wykończenia oraz wysoka funkcjonalność nadają im wysokich cech użytkowych. Marka Paged Collection prowadzona jest przez Tomka Rygalika jako Dyrektora Kreatywnego. www.pagedcollection.pl 

Paged

Paged jest jedną z najbardziej doświadczonych firm meblarskich w Polsce. Historia przedsiębiorstwa sięga 1881 roku, kiedy to w Jasienicy powstała fabryka mebli. Miejsce to jest symbolem bezprecedensowej tradycji i ciągłości funkcjonowania tego najdłużej działającego producenta mebli na terenie Polski. Od ponad stu trzydziestu lat Paged nieprzerwanie kontynuuje i rozwija swoją działalność. Dziś firma jest jednym z czołowych europejskich producentów mebli. Z trzech zakładów zlokalizowanych w Jasienicy, Sędziszowie Małopolskim i Jarocinie pochodzą kolekcje, które trafiają na rynek polski oraz do ponad pięćdziesięciu krajów na niemal wszystkich kontynentach. Meble cechuje unikalne i zaawansowane wzornictwo, różnorodność wykończenia oraz duży udział starannie wyselekcjonowanego litego drewna i naturalnych fornirów. Oferta Pagedu dostępna jest w 250 punktach dystrybucji na terenie całej Polski. www.paged.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.