Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
15 maja 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

studio EMANDES aranżuje Klub Premier na targach Instalacje 2016

VIVA light oświetla produkty instalacyjne jak dzieła sztuki

28 kwietnia br. zakończyły się w Poznaniu targi Instalacje 2016. Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE obejmą swym zakresem tematycznym technikę grzewczą, sanitarną, obiektową, gazowniczą oraz klimatyzację, wentylację i chłodnictwo. Jednym z najważniejszych wydarzen targów Instalacje 2016 była wystawa Klub Premier. O wystawie Klub Premier oraz o tym z jakim odzewem spotkała się intrygująca i nieco tajemnicza prezentacja produktów opowiada Małgorzata Ratajczak - kuratorka eskpozycji i współwłaścicielka studio EMANDES.

Fascynujemy się technologią, więc z pełną ekscytacją studio EMANDES podjęło się wyzwania – oświetlenia premierowych produktów branży instalacyjnej w ramach Klubu Premier podczas targów INSTALACJE 2016. Celem wystawy było pokazanie produktów instalacyjnych jako pełnoprawnych obiektów ekspozycyjnych. Sprzęty, które zazwyczaj są schowane w łazienkach, pomieszczeniach gospodarczych czy kotłowniach potraktowaliśmy z najwyższą pieczołowitością, niczym dzieła sztuki.

REKLAMA


Produkty instalacyjne odznaczają się coraz większym zaawansowaniem technologicznym, wymagają pracy całego zespołu ludzi, inżynierów, konstruktorów, materiałoznawców oraz projektantów przemysłowych. Kierowaliśmy się zasadą, że z dobrym produktem należy się obchodzić z należytą mu estymą i trzeba go odpowiednio przedstawić publiczności. Chcieliśmy skłonić widza, by spojrzał na produkt instalacyjny nie tylko z perspektywy czystej funkcji, jaką ma spełniać, ale by także zauważył wynikającą z tej funkcji formę i zwrócił uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany.

Naszym założeniem było pokazanie sprzętów w sposób intrygujący, nieco tajemniczy.

Pompa Grundfos, kwintesencja elegancji, została zaprezentowana na czarnym matowym tle podświetlona kubicznymi lampami Chors i zaakcentowana reflektorem podłogowym marki less`n`more. Wymiennik ciepła Zehnder w towarzystwie instalacji oświetleniowej z wykorzystaniem złączek kanalizacyjnych Emandes postawiony w boksie wyłożonym czarnymi płytami na wysoki połysk podsycał ciekawość wielu gości. Dużo satysfakcji przyniosła nam ekspozycja nici do uszczelnień firmy Bisan. Wykorzystaliśmy gwintowane nyple, na które nawinęliśmy nić – w ten sposób powstała instalacja-rzeźba, która przyciągała chyba największą uwagę zwiedzających.

Wymiennik ciepła Zehnder w towarzystwie instalacji oświetleniowej z wykorzystaniem złączek kanalizacyjnych Emandes postawiony w boksie wyłożonym czarnymi płytami na wysoki połysk podsycał ciekawość wielu gości - Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo Fotobueno

Ekspozycja nici do uszczelnień firmy Bisan - Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo Fotobueno

Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo Fotobueno

Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo studio EMANDES

Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo studio EMANDES

Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo Fotobueno

Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo Fotobueno

Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo studio EMANDES

Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo Fotobueno

Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo studio EMANDES

Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo studio EMANDES

Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo Fotobueno

Klub Premier Instalacje 2016 / projekt ekspozycji studio EMANDES / oświetlenie VIVA light / photo Fotobueno

Na wystawie VIVA light podczas areny DESIGN główną rolę odgrywało światło z całym spektrum niuansów oraz oryginalne kształty lamp. Na targach INSTALACJE gwiazdami były premiery instalacyjne, a lampy miały z nimi współgrać. Nie miały być jedynie tłem, ale swoim charakterem dopełniać lub kontrastować z ich formami. Główną intencją tego przedsięwzięcia jest łączenie różnych gałęzi przemysłu, by design wystawienniczy był obecny nie tylko w branżach związanych z wyposażeniem wnętrz, ale także z szeroko pojętą branżą budowniczą, instalacyjną, medyczną; interesująco można wyeksponować zwykłe przedmioty, które pozornie nie wydają się zbyt ciekawe czy piękne. Poprzez odpowiednią oprawę mogą pretendować do miana arcydzieła , mogą bawić formą, można niekonwencjonalnie podkreślić ich funkcję. Nam projektantom daje to duży impuls do kreacji; interesuje nas poznawanie nowych dyscyplin, poszerzanie horyzontów, przełamywanie schematów myślenia i barier.

Odbiór wystawy był różny, ale raczej pozytywny. Od firm zaangażowanych otrzymaliśmy sygnały od pewnej rezerwy akceptacji, poprzez wyrazy miłego zaskoczenie, po absolutne uznanie i nawet fascynację. Dla zwiedzających, głównie instalatorów, ekspozycja była nieco niezrozumiała, raczej onieśmielała. Pozostali wystawcy zadawali wiele pytań, co poczytujemy jako dobry prognostyk na przyszłość.

Marki pokazujące premiery instalacyjne: Beretta, Bisan, Grundfos, Herz, Nibe-Biawar, Tece, Wolf, Zehnder, Termet, Heiztechnik, Stiebel, Elektromet, Galmet, Ferro, Defro.

Do współpracy zaprosiliśmy marki oświetleniowe, które w swojej ofercie mają oświetlenie techniczne i posługują się dobrej jakości techniką świetlną: Chors, Emandes, Less`n`more, Lumini, Nyta. Partnerem ekspozycji były firmy VANK i Concreate

opracowała: Małgorzata Ratajczak

Wernisaż odbył się 25 kwietnia od godz 14:00 do 16:00
Prezentację prowadził Marek Borowiński, Visual Merchandiser

Organizatorzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, targi INSTALACJE, arena DESIGN, EMANDES
Patronat honorowy nad wystawą objęło Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych www.spfp.org.pl
Projekt wystawy: studio EMANDES www.emandes.com
Kurator: Małgorzata Ratajczak studio EMANDES

Exspace otrzymało ten projekt od studio EMANDES, zapraszamy naszych czytelników do przedstawienia własnych prac do publikacji: info@exspace.pl

___________________________

VIVA LIGHT - Unikatowa inicjatywa wystawiennicza aktywizująca środowisko związane z innowacyjnym przemysłem oświetleniowym, którym zależy na szeroko pojętym rozwoju designu oświetleniowego. Założeniem projektu jest stworzenie aktywnego forum współpracy, którego celem jest promocja produktów i technologii w spójnej formule wystawienniczej. Podczas wystaw będą prezentowane innowacyjne lampy, obiekty instalacje świetlne działających lub chcących się promować na polskim rynku firm, które w dziedzinie znakomitego wzorniczo oświetlenia oraz innowacyjnych technik świetlnych, mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami. Zapraszamy marki, które wyróżniają się dobrym designem, a swoimi nowatorskimi wdrożeniami zapewniają sobie przewagę konkurencyjną. Promujemy obiekty młodych obiecujących projektantów oraz grupy projektowe, które zwracają uwagę świeżością podejścia do projektowania.

W zamyśle wystawy VIVA light mają być wydarzeniem, które trzeba zobaczyć. Szczególną wagę przywiązujemy do dobrej aranżacji i odpowiedniej prezentacji produktów. Każda lampa lub seria będzie pokazana w taki sposób, by zaprezentować spektrum jej możliwości w odpowiednim otoczeniu.

Wystawy kierowane są głównie do architektów, projektantów wnętrz i inwestorów; będą punktem spotkań, konsultacji, wymiany i upowszechniania wiedzy mającej na celu budowanie świadomości związanej z jakością, specyfiką i możliwościami zastosowań nowych produktów oraz techniki świetlnej. Naszym zamierzeniem jest, by ekspozycje VIVA light stały się znaczącym i jasnym punktem na mapie wystawienniczej. Poprzez tego typu aktywne działania promocyjne chcemy stać się ośrodkiem eksperckim w dziedzinie innowacyjnego oświetlenia w Polsce.

www.vivalight.pl

EMANDES - Studio projektowe założone przez Małgorzatę Ratajczak i Sebastiana Szlabsa. Od 14 lat pracują razem, a od 11 zajmują się oświetleniem. W 2004 roku projektanci stworzyli autorską kolekcję lamp diodowych pod marką EMANDES. Otrzymali tytuł Krajowego Lidera Innowacji w kategorii Innowacyjna Firma w Wielkopolsce. Ich obiekty charakteryzują się ręcznymi, misternie wyciętymi rysunkami bezpośrednio na szkle oraz zaawansowaną technologicznie elektroniką do sterowania światłością. Ich produkty były nagradzane zarówno w dziedzinie designu jak i innowacji. Wspólnie uczestniczyli w wielu wystawach i imprezach targowych w kraju i za granicą m.in. Euroluce, Light + Building, 100% Design, Livin in Luce, Macef, Arena Design, Concours Lépine w Paryżu i Strasbourgu. Czynnie działają na rzecz upowszechniania wystawiennictwa oświetleniowego tworząc inicjatywę VIVA light, unikatowych wystaw oświetleniowych.

www.emandes.com

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.