Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
08 czerwca 2016
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

AKUKUU ZAPROJEKTOWANE PRZEZ HUSARSKA DESIGN STUDIO

CENTRUM ZABAW na podobieństwo planet

Bezpieczeństwo podczas zabawy, dbałość o detale i ergonomiczne wyposażenie to to, co wyróżnia krakowskie Akukuu na tle innych bawialni. Każde odwiedzające je dziecko może także liczyć na kosmiczne niespodzianki.

Ambicją twórców projektu było wykreowanie przestrzeni zaskakującej możliwościami zabawy i dodatkowo edukującej dzieci. Dlatego poszczególne strefy atrakcji urządzono na podobieństwo planet. Pozbawiony atmosfery Mars to doskonałe miejsce na skakanie na trampolinie, różowa Wenus jest idealnym miejscem na dziewczęce urodziny, pierścienie Saturna służą chłopcom za gokartowy tor wyścigowy, nie ma lepszego miejsca do odkrywania multimedialnych tajemnic niż zagadkowy Księżyc. Całość wyprawy zakończy szalony zjazd trampolinami prosto na planetę Ziemia. „Zaproszenie dzieci do podróży między planetami w naturalny sposób pokazuje wielką różnorodność atrakcji zgromadzonych na ponad 1000 m² powierzchni zlokalizowanej w krakowskim Solvay Parku” – wyjaśnia Magdalena Paleczna, jedna z projektantek Akukuu. Każda ze stref, jak i cała bawialnia posiada meble zaprojektowane w Husarska Design Studio. „Każdy mebel tworzyliśmy z myślą o zapewnieniu maksymalnej wygody. Chcieliśmy również jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń. Stąd lekkie, poręczne i sztaplujące się krzesełka, a także trójkątne modułowe stoliki, dające wiele możliwości swobodnej konfiguracji” – opowiada Jadwiga Husarska-Sobina. „Szczególne znaczenie mają stworzone przez nas elementy modułowe w salach urodzinowych, gdzie ze względu na wiele odbywających się atrakcji, często istnieje konieczność przearanżowania przestrzeni” - wyjaśnia Klaudia Kasprzak. Oprócz ergonomicznych rozwiązań – widocznych także w przemyślanych projektach recepcji oraz dziecięcych szatni – nacisk kładziono na bezpieczeństwo małych gości. Dlatego zaprojektowano specjalną obudowę na telewizor, oświetlenie oraz starannie dobierano wszelkie sprzęty multimedialne mające uprzyjemniać czas dzieciom.

AKUKUU CENTRUM ZABAW ZAPROJEKTOWANE PRZEZ HUSARSKA DESIGN STUDIO photo HUSARSKA DESIGN STUDIO

AKUKUU CENTRUM ZABAW ZAPROJEKTOWANE PRZEZ HUSARSKA DESIGN STUDIO photo HUSARSKA DESIGN STUDIO

AKUKUU CENTRUM ZABAW ZAPROJEKTOWANE PRZEZ HUSARSKA DESIGN STUDIO photo HUSARSKA DESIGN STUDIO

AKUKUU CENTRUM ZABAW ZAPROJEKTOWANE PRZEZ HUSARSKA DESIGN STUDIO photo HUSARSKA DESIGN STUDIO

Husarska Design Studio w zgrabny sposób uatrakcyjniło przestrzeń, wykorzystując stworzoną przez siebie postać charakterystycznego brand hero Akukuu – królika Henryka. „W całej bawialni jest mnóstwo otworów nawiązujących do norek. Zapewniają one przestrzeń i światło, a także sprawiają dzieciakom niemało frajdy” – mówi Magdalena Paleczna. „Ten radosny nastrój podtrzymują kolorowe grafiki i wyraziste kolory” - dodaje graficzka Izabela Rachwał. HDS odpowiadało za cały koncept bawialni – również identyfikację wizualną oraz strategię marketingową, opracowaną przez Andrzeja Sobinę.

Zespół projektowy przez kilka miesięcy z wielkim zaangażowaniem pracował nad tym, aby dzieci bawiły się w Akukuu jak najlepiej. Przyznaję, że i dla nas była pasjonująca przygoda, przy której wykorzystaliśmy swoje zawodowe doświadczenie oraz inspiracje z całego świata” - podsumowuje Jadwiga Husarska Sobina. Projektanci zgodnie przyznają, że najwięcej radości przyniosło im obserwowanie, jak bardzo stworzony przez nich koncept przypadł dzieciom do gustu.

Koncept przypadł do gustu również właścicielom marki Akukuu – będzie on rozwijany i wykorzystany w kolejnych dwóch bawialniach, powstających właśnie w Krakowie.

Zespół projektowy: Jadwiga Husarska-Sobina, Magdalena Paleczna, Katarzyna Gierat, Klaudia Kasprzak, Alicja Kromka, Izabela Rachwał

www.husarska.pl
www.akukuu.pl

-----------------

Husarska Design Studio

Dostarczamy indywidualne rozwiązania na przemysłową skalę. Od opracowania koncepcji, przez prototypowanie, do wdrożenia rynkowego z pełnym przygotowaniem marketingowym oraz strategicznym. Dzięki doskonale współpracującemy zespołowi ekspertów z różnych dziedzin, znajdujemy rozwiązanie dla każdego wyzwania naszych klentów. Dowodzą tego nasze wdrożenia i produkty, dostępne w sklepach i prywatnych kolekcjach na całym świecie.

Projektujemy:

produkt – od założeń projektowych aż do wdrożenia, zawsze w oparciu o badania, ankiety i oczekiwania grupy docelowej. Nasze produkty wielokrotnie doceniono nagrodami, m.in. przyrządy ćwiczeniowe (hantle, piłki oraz fitballs) dla Apus Sports czy robot rehabilitacyjny Luna EMG.

meble i wyposażenie wnętrz – wykorzystujemy najlepsze materiały, łączymy wiedzę z emocjami, czerpiemy z klasyki i testujemy innowacje. Jadwiga Husarska-Sobina ma na swoim koncie 50 krzeseł, które prezentowane były m.in. podczas Salone del Mobile Milano i są dostępne w ofercie takich marek jak Paged.

opakowania – za cel stawiamy sobie takie projekty, które podniosą sprzedaż danego produktu i na długo pozostaną w pamięci klienta.

stoiska targowe – nasi projektanci i konstruktorzy tworzą w pełni funkcjonalne i oryginalne systemy wystawiennicze. Nasze stoiska można było oglądać podczas prestiżowych targów Fibo Cologne, Fit-Expo Poznań czy Isaloni w Mediolanie.

wnętrza – umiejętnie łączymy wymagania klientów z zaskakującymi rozwiązaniami. Stworzyliśmy m.in. projekt dziecięcej bawialni Akukuu.

Działamy dla takich branż jak: wystawiennicza, fitness, meble, medycyna oraz produkty dziecięce.

www.husarska.pl   

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.