Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
21 czerwca 2016
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Najnowsza realizacja Roberta Majkuta dla Profbud pobudza zmysły...

Designerski Salon Sprzedaży firmy Profbud

Dnia 21 czerwca odbyło się otwarcie nowego Salonu Sprzedaży firmy deweloperskiej Profbud, zlokalizowanego na warszawskim Bemowie przy ul. Dywizjonu 303 nr 139. Salon Sprzedaży marki Profbud to prawdziwe dzieło sztuki – łączy w sobie elementy artystyczne i design z nowoczesnymi technologiami i najnowszymi trendami w zakresie kreowania doświadczenia zmysłowego gości. Powstanie tego punktu to spora innowacja – zazwyczaj biura sprzedaży firm deweloperskich mieszczą się w stawianych na budowie kontenerach. Profbud nie tylko zrealizował stacjonarny Salon, ale zadbał też o jakość jego wykonania – wnętrze zaprojektowane zostało przez światowej sławy designera Roberta Majkuta, autora takich realizacji jak ekskluzywne kino Orange Cinemas w  Pekinie, słynny fortepian Whaletone czy nagradzane za projekt wnętrze Multikina w warszawskiej galerii Złote Tarasy.

REKLAMA

- Postawiliśmy na klarowną, czytelną funkcję przestrzeni, jej podział na nowoczesne rozwiązania prezentacyjne zakładające dużą interaktywność z kupującym, ekspozycję zaawansowanych makiet, ściśle idący z wytycznymi marki koloryt, unikalną atmosferę oraz dużą otwartość – mówił Robert Majkut podczas ceremonii otwarcia. Wnętrze utrzymane jest w trzech barwach: bieli, czerwieni i czerni, zaś przejścia pomiędzy tymi intensywnymi kolorami łagodzą cieniowania i kształty. Salon wyposażony jest w indywidualnie zaprojektowane meble (biurka sprzedawców, stoły, szafki i regały), i nowoczesne materiały, jak np. paperstone czy laboratoryjne szkło (wykonano z niego spektakularną lampę z 44 szklanych rur, znajdującą się w centralnej części Salonu). Tylną część pomieszczenia zdobi wykonany z drewna, przestrzenny relief, zaś całą kompozycję dopełnia indywidualnie drukowana, cieniowana gradientem wykładzina.

Biuro Sprzedaży PROFBUD fot. Szymon Polanski

Biuro Sprzedaży PROFBUD fot. Szymon Polanski

Biuro Sprzedaży PROFBUD fot. Szymon Polanski

Biuro Sprzedazy PROFBUD fot. Szymon Polanski

O wyposażenie Salonu w nowoczesne i designerskie rozwiązania zadbało studio THIS, zajmujące się m.in. wzornictwem przemysłowym i architekturą w obszarze detali i wnętrz. THIS wykonało prototypy mebli i opracowało unikalną stylistykę makiet osiedli (Awangardy, Dekady i Stelli) prezentowanych w gablotach. Kamil Pączkowski, design manager z firmy THIS, wraz z zespołem zadbał również o wyposażenie biura w najnowocześniejsze rozwiązania: w blaty biurek sprzedawców wkomponowano ekrany, na których klienci mogą oglądać rzuty mieszkań w 3D, zaś szklane ściany sali konferencyjnej pokryto inteligentną folią (jednym kliknięciem można zmniejszyć jej przezierność).

Biuro Sprzedazy PROFBUD fot. Szymon Polanski

Bohdan Szułczyński (Wiceprezes Zarządu Profbud), Kamil Pączkowski (THIS), Robert Majkut

Aby zbudować unikalne doświadczenie dla gości, w salonie emitowany jest specjalnie skomponowany zapach i muzyka, przywodzące na myśl uczucia towarzyszące decyzji o zakupie mieszkania. - Wiemy, jak przełomową decyzją  dla wielu naszych Klientów jest zakup mieszkania, dlatego chcieliśmy uczynić ten moment jeszcze bardziej niezwykłym i przyjemnym. Kluczowe jest też to, że chcieliśmy  zrobić coś nowego, coś unikalnego, z czym nie mogą oni spotkać się w żadnym innym biurze deweloperskim. Poprzez Salon Sprzedaży chcieliśmy także zwizualizować naszym Klientom, z jaką jakością będą mogli  spotkać się na naszych osiedlach. Chcemy kreować produkty szyte na miarę i wyznaczać trendy – mówił Bohdan Szułczyński, Wiceprezes Zarządu firmy Profbud.

W Salonie Sprzedaży dostępne są trzy najnowsze inwestycje firmy Profbud: osiedla Awangarda, Dekada i Stella. Więcej informacji www.profbud.info

Spotkanie prasowe z okazji Otwarcia Salonu Sprzedaży Profbud, które odbyło się dnia 21 czerwca br, organizowała agencja OKK! organizator OKK! design, cyklicznych spotkań z dobrym wzornictwem.

_____________________

Info: Robert Majkut należy do najważniejszych europejskich designerów. Aktywnie działa na rzecz propagowania dobrego designu. Gościnny wykładowca na uczelniach artystycznych, juror w konkursach, moderator i ekspert w dziedzinie projektowania, cytowany w prasie polskiej i zagranicznej. Od roku 1988 związany jest ze sztuką jako grafik, artysta malarz i instalator. Robert Majkut jest jednym z najbardziej cenionych projektantów. Wielokrotnie wyróżniany za swoją pracę, m.in. w 2002 roku utytułowany przez British Council wyróżnieniem „Rising Star”. Nominowany do Elle Style Awards w kategorii „Dobry Design”. W 2011 roku redakcja magazynu Brief umieściła Roberta Majkuta w rankingu 50. Najbardziej kreatywnych w biznesie. W Londynie, w roku 2015 projekt wnętrz Multikino Złote Tarasy, został nagrodzony w The European Property Award jako najlepszy w kategorii Leisure Design.

www.design.pl
www.whaletone.com

wizytówki

Komentarze:

loading
A tak, konkretnie, to niby gdzie są te niespójności?
skomentowany przez    Zdzisław Sobierajski    12 lipiec 2016, 01:16 obserwuj post
wesołe miasteczko i groch z kapustą, jakby każdy kąt projektował ktoś inny
skomentowany przez    hę?    23 czerwiec 2016, 22:19 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.