Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
08 lipca 2016
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

Plebiscyt must have 2016 - znamy zwycięzców! [ZDJĘCIA]

Wyróżniono 69 obiektów wybranych spośród 500 zgłoszeń

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki 6. edycji plebiscytu must have, w ramach którego zaproszeni przez Łódź Design Festival eksperci wybierają co roku najlepsze przykłady polskiego designu.

Rada Ekspertów - w składzie: Michał Bachowski, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Anna Grużewska, Agnieszka Jacobson-Cielecka, Michał Mazur, Zuzanna Skalska, Ewa Solarz - spośród 500 zgłoszonych projetów wyróżniła 69. To dobrze zaprojektowane produkty, których autorami są polscy projektanci i producenci. Każdy z wyróżnionych otrzymuje nieodpłatnie znak must have, którym może chwalić się w kraju i za granicą. Wyróżnione projekty zostaną zaprezentowane na wystawie podczas 10. jubileuszowej edycji Łódź Design Festival w terminie 13-23.10.2016.

REKLAMA

must have to projekt, na który składa się plebiscyt i wystawa. Po raz pierwszy zrealizowaliśmy go w 2011 roku. W ramach plebiscytu Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa, dokonuje subiektywnego wskazania najciekawszych projektów, odzwierciedlających aktualne trendy w polskim projektowaniu. Na ogólną pulę, z której przeprowadzana jest selekcja składają się propozycje ekspertów oraz zgłoszenia przesyłane samodzielnie przez producentów, projektantów i konsumentów. Wytypowane podczas obrad prace eksponowane są na wystawie towarzyszącej aktualnej edycji Łódź Design Festival. W ciągu roku wystawa must have podróżuje również po polskich i zagranicznych wydarzeniach branżowych.

Obiekty wyróżnione w plebiscycie must have 2016:

1. 10/960 siwaki - zestaw naczyń ceramicznych / projekt: Olga Milczyńska, Antonina Kiliś, Magdalena Mojsiejuk, Irina Grishina / producent: August Pracownia Projektowa Olga Milczyńska /  www.cargocollective.com/10960

10/960 to zestaw naczyń ceramicznych: duże oraz małe naczynie do zapiekania, kubek, talerz i miska. Naczynia wykonane są na kole garncarskim, a następnie wypalone w tradycyjnym piecu opalanym drewnem, techniką zwaną siwieniem. Dzięki temu mają charakterystyczną ciemnoszarą barwę. Są odporne na wysoką temperaturę a przygotowane w nich potrawy długo ją utrzymują. Delikatnie porowate, naczynia chłoną i zatrzymują wilgoć, co sprawia, że dania w nich przygotowane mają wyjątkowy smak i soczystość.


2. ANVÄNDBAR ławka / projekt: Maja Ganszyniec / producent: IKEA/www.ikea.com

Noga/ Druciane wzmocnienie/ Szyna: lity buk, Bejca, Bezbarwny lakier akrylowy Siedzisko: sklejka, Bejca, Bezbarwny lakier akrylowy Pudło: stal, Powłoka proszkowa - Z tyłu ławy znajduje się skrzynka nadająca się doskonale na doniczki z ulubionymi kwiatami. - Hodowanie roślin w pomieszczeniu zapewnia lepszą jakość powietrza, gdyż rośliny podnoszą poziom tlenu i wilgoci.


3. ANVÄNDBAR Szczotka-śmietniczka / projekt: Maja Ganszyniec / producent: IKEA /www.ikea.com

Części główne: stal, Powłoka proszkowa Uchwyt: lity buk, Bezbarwny lakier akrylowy - Szufelka do zamiatania jest składana, aby zaoszczędz ić miejsce, kiedy nie jest używana. - Pętelka na końcu pozwala wygodnie zawiesić na ścianie i mieć pod ręką.


4. ANVÄNDBAR Doniczka samo nawadniająca / projekt: Maja Ganszyniec / producent: IKEA / www.ikea.com

Czerwona glinka, podstawka z kamionki - Pozwala roślinkom rosnąć nawet gdy nie możesz sam ich regularnie podlewać. - Doskonała na zioła, które wymagają dużo wilgoci, jak np. bazylia i pietruszka. - Zbiornik na wodę jest łatwy do napełniania i zapewni roślinom odpowiednią wilgoć. - Zbiornik na wodę można umieścić z boku lub na środku.


5. ANVÄNDBAR kiełkownica / projekt: Maja Ganszyniec / producent: IKEA / www.ikea.com

Górna część: czerwona glina Podstawa: kamionka, glazura - Możesz korzystać z jednej lub obu poziomów kiełkownicy, aby wyhodować swoje kiełki, np. soczewicy lub fasoli. - Porowata czerwona glina doskonale utrzymuje wilgoć, co sprzyja rozwojowi kiełków. - Glazurowana podstawka gromadzi nadmiar wody.


6. Biurka z systemu Plus / projekt: Wiktoria Lenart, Piotr Kuchciński / producent: Fabryka Mebli Balma S.A / www.balma.pl

Filozofia Think Pro zakłada odejście od patrzenia na biuro kategorią przestrzen i na rzecz myślenia o STYLACH PRACY. Zespół projektantów BALMA uwzględnił w procesie twórczym specyfikę różnych stylów pracy, aby powstały rozwiązania uwalniające ludzki potencjał. Linia mebli BALMA Plus stawia na wsparcie efektywności, elastyczność i możliwość nieograniczonej aranżacji stanowiska pracy. Twoje biurko to kluczowy czynnik Twojego sukcesu! Poznaj możliwości, które daje nowa linia mebli BALMA PLUS.


7. Blokoshka. Architektoniczna Matrioszka / projekt: Zupagrafika / producent: Zupagrafika / www.zupagrafika.pl

Blokoshka, Architektoniczna Matrioszka, to 4 bloki do złożenia (Moskwa, Warszawa, Berlin Wschodni, Praga), inspirowane modernistycznymi osiedlami byłego Bloku Wschodniego. Blokoshka to sentymentalna podróż po "sypialniach" Moskwy, wielkopłytowych blokach Berlina Wschodniego, warszawskich osiedlach wzniesionych na ruinach getta, oraz praskich przedmieściach zbudowanych z "panelaków". Złóż Blokoshkę, wkładając bloki jeden w drugi. W środku krótka historia "fabryk domów".


8. Buty Biom Fjuel / projekt: Andrzej Bikowski /  producent: Ecco / www.pl.ecco.com

Innowacyjne obuwie ECCO BIOM FJUEL to wszechstronny model treningowy wykorzystujący naturalny ruch stopy, aby pomóc Ci wykonać ćwiczenia na wyższym poziomie. Buty Fjuel są stowrzone tak, aby zapewniać długotrwałą amortyzację oraz komfort. Idealne do ćwiczeń crossowych jak i lekkiego joggingu.


9. Czarka / projekt: Grynasz Studio / producent: MEESH GLOBAL Łukasz Lewandowski / www.meesh.pl

CZARKA jest naczyniem umilającym poranną kawę. Wyróżnia się przyjemnym w dotyku trójwymiarowym motywem, który bezpośrednio nawiązuje do motywu głównego marki - mocnej kratki. Dostępna w dwóch kolorach: bieli oraz czerni.


10. ECOBAMBOO – ekologiczna szczoteczka do zębów / projekt: Adrian Hołub / producent: ECO INNOVATIONS / www.ecobamboo.pl

Rozkład jednej plastikowej szczoteczki to 500 lat. Co roku jest składowanych ok. 23.000 ton szczoteczek do zębów. Zalegają na wysypiskach śmieci, na plażach itp. Ecobamboo jest w 100% biodegradowalną szczoteczką do zębów. Rękojeść zrobiona jest z Moso Bamboo , odmiany bambusa którym nie żywią się pandy. Włosie jest zrobione z Nylonu4 - biodegradowalnego plastiku. Szczoteczka jest zapakowana w folię zrobioną ze skrobi kukurydzianej oraz kartonowe pudełko. Rozkład szczoteczki to ok 1,5 roku.


11. GROWW. – mini szklarnia / projekt: UAU project (Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski) / producent: UAU Project / www.groww.uauproject.com

GROWW to mini szklarnia, będąca idealnym rozwiązaniem dla ludzi żyjących w miastach, którzy w swoich domach mają mało przestrzeni. To mały przedmiot składający się z elementów drukowanych na drukarce 3D oraz słoika. Szklarnia zaprojektowana jest tak aby pasował do niej standardowy europejski słoik z gwintem o średnicy 82 mm. Elementy drukowane to podstawa GROWW, doniczka oraz nakrętka na słoik, wszystko wydrukowane z PLA - w pełni biodegradowalnego polimeru produkowanego z odnawialnych surowców.


12. Hub Table / projekt: Yves Béhar / producent: Tylko / www.tylko.com

Stół Hub Table zaprojektowany przez Yves'a Béhara. Wyprodukowany w Polsce z najwyżej jakości drewna. Korzystając z innowacyjnej aplikacji Tylko można wybrać jego rozmiar, wykończenie, rozstaw i kształt nóg.


13. ICOON for Refugees / projekt: Gosia Warnik / producent: Amberpress / www.icoonforrefugees.com

ICOON to słownik obrazkowy dla wszystkich języków świata. W 2015 r. projektantka Gosia Warrink zainicjowala charytatywny projekt ICOON for refugees – darmowe słowniki dla uchodźców i pomocników. Słownik powstal w kooperacji m.in. z Czerwonym Krzyżem. Od grudnia 2015 r. sfinansowano m.in. przez crowdfunding 50 tys. darmowych słowników oraz aplikację na smartfony. ICOON przełamuje bariery językowe za pomocą 1200 symboli: Wystarczy wskazać symbol, piktogram lub zdjęcie, żeby zostać zrozumianym.


14. Kartki okolicznościowe Pieskot / projekt: Agata Królak / producent: Pieskot / www.pies-kot.com

Ilustrowane kartki okolicznościowe Pieskot powstały na przekór e-światu, który obywa się bez papieru. W dobie komunikacji cyfrowej papier wydaje się niepraktycznym zbytkiem. A jednak ludzie tęsknią za papierem, bo nic tak nie utrwala emocji i ważnych chwil. Kartki Agaty Królak powstały na wiele okazji, m.in. ślub, urodziny, narodziny dziecka, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Walentynki. Produkowane w Polsce na papierze Olin Absolute White 350 g, sprzedawane w komplecie z kopertą z papieru recycled.


15. Kolekcja autorskich tkanin / projekt: Anna Januszewska, Magdalena Tekieli, Justyna Wrzesinska / producent: Pracownia tkanina / www.pracowniatkanina.pl

Delikatna tkanina (odzieżowa/dekoracyjna) inspirowana polskim wzornictwem lat 50 i 60. Projektantki wykorzystały m.in. popularne ówcześnie motywy zwierzęce i geometryczne oraz dodatkowe zabiegi, tj. zakreskowanie widoczne we wzorach „Flamingi” i „Jabłka”. Utkana w Brazylii bawełna została zadrukowana w Polsce przyjazną dla środowiska techniką druku cyfrowego. Uważny dobór kontrahentów pozwala Pracowni „chwalić się” min. produkcją tkanin bez wykorzystania pracy przymusowej lub pracy nieletnich.


16. KOLEKCJA CERAMIKI ÅOOMI / projekt: ÅOOMI DESIGN STUDIO / producent: ÅOOMI DESIGN STUDIO / www.aoomistudio.com

Minimalistyczna kolekcja ceramiki zaprojektowana przez młode studio ÅOOMI powstała we współpracy z rodzinnym zakładem ceramiki kamionkowej w Wilkowicach. W wyniku półrocznego eksperymentu z barwnikiem z węgla roślinnego powstało pięć prostych form ceramicznych z unikatowymi graficznymi wzorami w trzech wersjach kolorystycznych które można swobodnie ze sobą łączyć.Każdy element jest ręcznie wytwarzany z kamionki i ręcznie zdobiony co nadaje całej kolekcji niepowtarzalny i ponadczasowy charakter.


17. Kolekcja Ceramiki Renesans / projekt: Dorota Koziara / producent: FNK „Manufaktura” Sp.J. Smoleński & Zwierz / www.ceramika-design.com.pl

Kolekcja Renesans jest wynikiem research oraz moją interpretacją jednej z najstarszych polskich firm jaką jest Manufaktura w Boleslawcu, produkujacą ceramikę według najstarszych receptur i sposobów nanoszenia dekoracji w Polsce. Manufaktura w Bolesławcu wywodzi się ze słynnącego z ceramiki obszaru w Polsce na którym występują złoża surowca jakim jest glina. Rzeczą wyjatkową na skalę miedzynarodową jest sam sposób zdobienia typowy dla ceramiki z Boleslawca, zdobienie za pomocą stempla.


18. Kolekcja mebli łazienkowych KOŁO Twins / projekt: Michał Roszkowski / producent: KOŁO Grupa Geberit / www.kolo.com.pl

Modułowy koncept meblowy, pasuje do każdej łazienki. Charakteryzuje się nowoczesnym designem, metalowymi uchwytami oraz płynnym frezowaniem na frontach. Produkt przemyślany zarówno pod względem wzornictwa i funkcjonalności. Przy projektowaniu największy nacisk postawiono na znaczenie detalu oraz prostotę formy. Bliźniacze modele dają nieskończone możliwości aranżacji. Seria dostępna jest w kolorach biały połysk, srebrny grafit i czarny mat. Meble charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć.


19. Kolekcja Metropolis / projekt: Sebastian Pietkiewicz / producent: Huta Szkła Kryształowego „Julia” / www.hutajulia.com

Metropolis tozestaw szkła użytkowego i jednocześnie dekoracyjnego. Składa się z karafki i kieliszków do likieru Dzbanka i szklanek do napojów Owocarek Kolekcja prostymi geometrycznymi formami i wertykalnym szlifem dającą dużo blasku i światła nawiązuje do współczesnych metropolii Nie dających swoim mieszkańcom chwili wytchnienia Zgiełk dochodzący z zatłoczonych ulic przechodzi w hałaśliwe godziny spędzone w klubach a nadchodzący świt z trudem przebija się przez rozświetlone neony i telebimy.
20. Kolekcja porcelany i szkła FIRST / projekt: Marcin Młoczkowski / producent: VOLA art of deco / www.vola.com.pl

Pierwsza kolekcja marki VOLA, w skład której wchodzą wazony, kieliszki, filiżanki ze spodkami i talerze. Składającą się z 10 elementów zdobionych złotem lub platyną (w 4 różnych wzorach) kolekcję można dowolnie zestawiać, zgodnie z ideą 'mix&match'. 100% polska produkcja, myśl techniczna i idea, wykorzystująca tylko najlepsze polskie materiały (ręcznie dmuchane szkło, porcelanę 1-go gatunku).


21. Kolekcja plakatów Jana Kallwejta / projekt: Jan Kallwejt / producent: Wall-being / www.wallbeing.com

Plakaty wydrukowane cyfrowo na wysokiej jakości papierze Canon Photo Matt o gramaturze 180 g/m2. Canon IPF 8400, druk w jakości 600 dpi. Jakość fotograficzna, 12 pigmentów.


22. KOLEKCJA POŚCIELI / projekt: ÅOOMI DESIGN STUDIO / producent: ÅOOMI DESIGN STUDIO / www.aoomistudio.com

Czarno-biała minimalistyczna kolekcja pościeli w charakterystyczne graficzne wzory zaprojektowana przez studio ÅOOMI powstała w wyniku współpracy młodych polskich projektantek z lokalnymi producentami. Pościel uszyta jest ze 100% bawełny z certyfikatem OEKO-TEX. Studio stawia wyłącznie na polską produkcję. Tkanina bawełniana powstaje w tkalni w Łodzi tak samo jak nadruki na niej, natomiast pościel szyta jest w rodzinnym, dwuosobowym zakładzie krawieckim w Cieszynie Śląskim.


23. Kolekcja wazonów MAR.GO / projekt: Marcin Młoczkowski / producent: VOLA art of deco / www.vola.com.pl

Kolekcja MAR.GO to seria czterech dekorowanych wazonów z ręcznie dmuchanego szkła, kształtowanego w drewnianych formach. Nieco zapomniane cylindryczne kształty rodem z lat 60., 70., wykonane z ukłonem w stronę tradycyjnego rzemiosła, za pomocą liniowych, podkreślających formę zdobień w złocie i marmurze odzyskały dawną charyzmę i pretendując do miana 'ponadczasowych' śmiało stawiają czoła współczesnemu designowi.


24. Kolekcja zlewozmywaków granitowych Andante / projekt: Michał Łój / producent: Deante / www.deante.pl

Kolekcja zlewozmywaków granitowych Andante została zaprojektowana przez Michała Łoja z okazji 25-lecia marki Deante. Projektant umieścił na ociekaczu aerodynamiczne linie, kojarzące się z ruchem i powietrzem. Załamania nie tylko przyciągają uwagę, ale też usprawniają odprowadzanie wody. Dla zwiększenia komfortu zastosowano obszerne, pogłębione komory, ułatwiające prace w kuchni. Kolekcja jest produkowana w Polsce z mieszanki, zawierającej idealne proporcje gresogranitu i żywicy.


25. Komody_H / projekt: Aleksandra Satława, Magdalena Paleczna / producent: DO_M (Md Connect) / www.do-m.pl

Rodzina komód w różnych rozmiarach. Podstawa z litego drewna. Meble można personalizować poprzez wybór wzoru perforacji i koloru frontów.


26. Książka „13 bajek z królestwa Lajlonii dla dużych i małych” / tekst: Leszek Kołakowski, projekt graficzny i ilustracji Paweł Pawlak / Wydawnictwo Znak / www.znak.com.pl

Treść i forma na najwyższym poziomie. To przedziwne, zaskakujące i napisane z wyjątkowym poczuciem humoru bajki „dla dużych i małych”. Można je odczytywać na wielu poziomach, dzieci odnajdą tu swoją Nibylandię, a dorośli Lailonię. Tekst uzupełniają piękne ilustracje autorstwa znakomitego grafika Pawła Pawlaka, który również opracował książkę typograficznie. Treść i forma na najwyższym poziomie.


27. Książka „Cuda Wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych” / ilustracje: Marianna Oklejak /  Wydawnictwo: Egmont Polska sp. z o.o. / www.egmont.pl

(fragment uzasadnienia jury polskiej sekcji IBBY) Książka kipi feerią barw, szaleństwem form i oryginalną interpretacją polskiej sztuki ludowej, pozwalając odbiorcy w każdym wieku odczuć potęgę oddziaływania folkloru. Składa się z 36 tablic zorganizowanych według logiki pór roku i rytmu życia. Książka wyjątkowa, wykonana na najwyższym artystycznym poziomie. [Małgorzata Cackowska]


28. Książka „Pszczoły” / ilustracje Piotr Socha, opracowanie tekstu: Wojciech Grajkowski / Wydawnictwo Dwie Siostry / www.wydawnictwodwiesiostry.pl

Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie. Daj się zaprosić do królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu. Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji.

29. Lniane tekstylia stołowe / projekt: Anna Błaszczyk / producent: LUMIO / www.lumio.eu

Nowoczesna kolekcja będąca połączeniem mocnego włókna, wpisanego w polską tradycję, ze zwiewną delikatnością. W jej skład wchodzą serwety, bieżniki i obrusy wykonane z lnianego muślinu. Użyta do ich produkcji tkanina jest niezwykle miękka, lejąca; ma ciekawą teksturę i w niczym nie przypomina tradycyjnych, sztywnych lnów. Delikatność tkaniny oraz staranny dobór kolorów dają nieograniczone możliwości aranżacji i stylizacji, daleko wykraczające poza tradycyjny sposób używania tekstyliów stołowych.

30. Longstory Tkaniny / projekt: Longstory / Agnieszka Pasierska Magda Paszewska / producent: Longstory / www.longstory.pl

Seria wzorów Longstory przeznaczonych do druku cyfrowego na tkaninie.


31. Łóżko B1 / projekt: Loft Kolasiński / producent: Loft Kolasiński / www.loft-kolasinski.pl

Łóżko wykonane z litego drewna dębowego, wykończone olejem z dodatkiem białego koloru. Zagłówek obszyty materiałem, przymocowany do stelażu za pomocą troczków. Łóżko wykonywane ręcznie w Polsce, przy pomocy tradycyjnych metod stolarskich.


32. Mapy Maptu / projekt: Urszula Jurkowska (Maptu) / producent: Maptu / www.maptu.pl

Maptu to polski projekt wykorzystujący dane kartograficzne w celu tworzenia artystycznych grafik. Minimalistyczna mapa świata wbudowana w aplikację dostępną na stronie maptu.pl pozwalana na wybranie dowolnego miejsca na Ziemi w celu przygotowania unikalnego plakatu.


33. Uchwyty dla osób niepełnosprawnych – kolekcja  DEGE / projekt: To Do Product Design / producent: Enix Sp. z o.o. (marka Hand in Hand)

Seria Dege - linia uchwytów łazienkowych zapewnia wsparcie i pewny chwyt osobom, których siła i możliwości poruszania są ograniczone. W tym rozwiązaniu bezpieczeństwo, ergonomia i estetyka współgrają ze sobą pomagać utrzymać niezależność na co dzień.


34. Narzędzia do kopania Ergo Line / projekt: KABO & PYDO design studio / producent: Cellfast Sp. z o.o. / www.cellfast.com.pl

Narzędzia do kopania wykonane z solidnych i lekkich materiałów: hartowanej stali i kompozytu z włóknem szklanym. Ergonomiczną rączkę można chwytać na wiele sposobów wg. własnych preferencji. Trzonki mają owalny przekrój, dopasowany do dłoni. Kąt gięcia trzonków zapewnia właściwą postawę kręgosłupa. Są obleczone antypoślizgowym tworzywem. Podstawki na stopę umożliwiają wygodne wbijanie. Posiadają je również widły i jest to rozwiązanie, które nie występuje w innych widłach dostępnych na rynku.


35. NIEMAPA / projekt: Grupa Mamy (Joanna Studzińska i Małgosia Żmijska) oraz Studio Ładne Halo / producent: Grupa Mamy / www.niemapa.pl

NIEMAPA, to seria ilustrowanych przewodników dla rodzin w graficzny sposób przedstawiających najważniejsze miejsca, lokalną kulturę, kuchnię, charakterystyczne słowa i ciekawostki. Piękne ilustracje Studia Ładne Halo i kreatywne zadania Grupy Mamy zachęcają do aktywnego poznawania okolicy na rodzinnych spacerach. NIEMAPY powstają w procesie ko-kreacji z mieszkańcami po to, by oddać niepowtarzalny charakter każdego miasta. WEŹ NIEMAPĘ I CHODŹ NA SPACER!


36. Odblaskowa torba CARGO by OWEE / projekt Anna Migacz-Lesińska / producent: CARGO by OWEE / cargobyowee.com

Odblaskowa torba CARGO to produkt z linii CARGO BE.VISIBLE-BE.SAFE. Uszyta jest z oryginalnej cordury, przeplatanej odblaskową nicią. Nić oświetlona przez strumień światła tworzy tzw."odblask" i pomaga zwiększyć widoczność w porze nocnej lub trudnych warunkach pogodowych. Osoba z odblaskową tobą CARGO staje się widoczna dla nadjeżdżającego pojazdu, nawet do 150 metrów. W linii CARGO BE.VISIBLE-BE.SAFE dostępne są plecaki, torby, nerki i smycze.


37. Okulary MUSCAT / projekt: Marmolada Design + Dawid Winter i Paweł Porucznik (4MOSA) /  producent: 4MOSA/ Muscat.pl

MUSCAT to okulary wykonane ręcznie z materiałów najwyższej jakości. W MUSCAT nazywamy się rebeliantami, ponieważ w rewolucyjny na polskim rynku sposób skróciliśmy drogę dystrybucji. Wierzymy, że każdy ma prawo patrzeć na świat przez doskonałej jakości okulary za ułamek ceny. Kupując MUSCATy stajesz się świadomym konsumentem ceniącym jakość i przejrzyste ceny. Nasze okulary możesz znaleźć na MUSCAT.pl , lub w warszawskim showroomie przy ulicy Hożej 41/25.


38. Opakowania Food Medik / projekt: Jakub Jankowiak / producent: MLB Biotrade Sp. z o.o / www.foodmedik.com

FOOD MEDIK to zestaw ekologicznych produktów na bazie owoców aronii niezwykle bogatych w naturalne antocyjany - związki o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, wpływających pozytywnie na redukcję stresu oksydacyjnego i redukujących ryzyko zachorowań na choroby cywilizacyjne.

 


39. Opakowania kosmetyków AA – seria Hydro Algi / projekt:  / producent: Oceanic S.A. /  www.kosmetykiaa.pl


40. Opakowanie Kosmetyków Tołpa Dermo Baby / projekt: zespół projektowy Tołpa / producent: Torf Corporation – Fabryka Leków Sp. z o. o. / www.tolpa.pl

Tworząc dermokosmetyki tołpa:dermo baby myśleliśmy o właściwej pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt i dzieci. Ale polecamy je także dla mam. Projekt mocno osadzono w ramach identyfikacji tołpa, tłumacząc na język dziecięcy komunikację marki głównej. Strategię komunikacji opakowaniowej linii do pielęgnacji niemowląt i dzieci ukierunkowano na zbudowanie poprzez design przyjemnościowo-emocjonalnego, pozamedycznego przekazu. Zaprosiliśmy do współpracy ilustratora Andrzeja Tylkowskiego.

41. Opakowanie Pralin jubileuszowych / projekt: / producent: Cukiernia Sowa/www.cukierniasowa.pl

Praliny Jubileuszowe to kolekcja wyrafinowanych czekoladek przygotowanych specjalnie dla Was przez Mistrzów Cukiernictwa. Ręcznie robione praliny były prezentowane na prestiżowych konkursach w Paryżu i Sao Paulo.

 

42. Opakowanie masła Finuu / projekt: Bartek Serafiński, Touch Ideas / producent: ZT Kruszwica S.A /  www.ztkruszwica.pl

Finuu to w 100% naturalny produkt do smarowania pieczywa: połączenie masła fińskiego (47%) i olejów roślinnych z rzepaku i lnianki (36%). W odróżnieniu od zwykłych smarowideł, nie zawiera tłuszczów utwardzonych, konserwantów ani barwników - za to jest w nim ok 20 razy więcej masła niż w produktach najpopularniejszych marek w kategorii. Występuje w dwóch wariantach - klasycznym oraz solonym.


43. Plakat Blue Monstera / projekt: Gosia Herba / producent Gosia Herba / www.gosiaherba.pl

"Blue Monstera" to plakat w limitowanej serii 50 sztuk, wykonany metodą druku pigmentowego. Oryginalny projekt wykonany został w technice gwaszu na papierze akwarelowym w formacie 50x70 cm.

 


44. PLANTACJA / projekt: Alicja Patanowska / producent: Porcelana Krzysztof Sp. z o.o. / www.patanowska.pl

PLANTATACJA to porcelanowy komponent pasujący do zwykłych szklanek i kieliszków, zaprojektowany do uprawy ziół i roślin ozdobnych metodą hydroponiczną – w samej wodzie, bez użycia ziemi. To umożliwia śledzenie wzrostu zarówno łodygi jak i korzenia roślinki. PLANTACJA idealnie też nadaje się do ukorzeniania szczepków roślin, a jeden z czterech dostępnych w kolekcji komponentów po odwróceniu do góry nogami działa jak mini szklarenka świetna przy kiełkowaniu nasion.


45. Plecak miejski Falcon / projekt: Jan Godlewski / producent: Mixed Works / mixedworks.com

Falcon to wodoodporny plecak wyposażony w rolowaną klapę oraz wielopunktowy system dostępu do głównej komory. Stworzony do codziennego użytku i przenoszenia wszelkich niezbędnych rzeczy w tym urządzeń elektronicznych. Posiada wyprofilowany i wentylowany system noścny. Dostępny w dwóch rozmiarach. Istniej możliwość personalizowania produktu poprzez wybór opcji dodatkowych: kieszeń na komputer, kieszeń na telefon, pas biodrowy, aluminiowa. klamra Cobra. Wykonany z Cordury.


46. Poszetki: Puszcza, Piłka nożna, Olimpiada / projekt: Gosia Herba / producent: Poszetka / www.poszetka.com

1) nawiązująca do Euro 2016 we Francji, przedstawiająca piłkarski balet, zwieńczona cytatem „Football is the ballet for the masses” Dmitria Shostakovich. 2) nawiązująca do Igrzysk Olimpijskich w Rio 3) Przedstawia polską puszczę, wśród której znajdziecie: żubra, rysia, głuszca, dzięcioła. "Jest w Paryżu taki sklep Hermès, urządzony w starym basenie z lat 30-tych ubiegłego wieku. I to właśnie miejsce przyszło mi na myśl kiedy zobaczyłem .... Więcej na: http://www.poszetka.com/opinions-photos.php

47. Pościel PURE / projekt: Studio HOP Design (Kinga Chmielarz, Konrad Hulak, Iga Sylwestrzak, Wioletta Bogunia, Paulina Radoń) / producent: HOP Design / www.hop-design.eu

Linia tekstyliów HOP Design pod nazwą PURE jest przykładem projektowania produktu codziennego. Zazwyczaj praca kreatywna w tego typu projektach ogranicza się do grafik nadrukowywanych na tekstyliach. My postanowiliśmy wykonać tytaniczną pracę u podstaw: przeprowadzić wywiady środowiskowe, zbadać tkaniny i ich odbiór przez użytkowników oraz dokonać ich odpowiedniej selekcji. W efekcie postawiliśmy na praktyczny produkt oraz prostą estetykę, stonowane kolory bez zbędnych dekoracji.


48. Prywatna chmura Sherlybox / projekt: Błażej Marciniak / producent: Sher.ly / www.sherlybox.com

Sherlybox to ultra inteligentna, prywatna chmura o nieograniczonej pojemności, zamknięta w ergonomicznym urządzeniu o unikalnym, supernowoczesnym designie. Służy do przekazywania za pośrednictwem Internetu wrażliwych danych; plików firmowych, zdjęć, filmów czy muzyki w bezpieczny sposób i tylko pomiędzy wybraną grupą użytkowników, ściśle współpracując z usługą i aplikacją Sher.ly. Innowacją tego rozwiązania jest możliwość przechowywanie i pracy na plikach w tym samym czasie i bez limitu danych.


49. Rodzina opraw LUNAR / projekt: Joanna Piaścik / producent: AQUAFORM Inc. Sp. z o.o. / www.aquaform.pl

Światło wymaga przemyślanej oprawy. Kolekcja LUNAR, efekt współpracy Aquaform z projektantką Joanną Piaścik, łączy klasyczną elegancję z nutą ekstrawagancji. Odważne ścięcie owalnego kształtu urozmaica formę oprawy i kształtuje miękkie światło emitowane przez lampę. Dla wersji LUNAR flap zaprojektowano specjalną aluminiową klapkę na magnetycznym zawiasie, umożliwiającą użytkownikowi kierowanie snopem światła. Oprawy LUNAR dostępne są w 2 wielkościach i w różnych wykończeniach kolorystycznych.

50. Seria Krzeseł Aldo / projekt: Jadwiga Husarska-Sobina i Magda Paleczna (Husarska Design Studio) / producent: Paged Collection / www.pagedcollection.pl

Krzesło Aldo wyróżnia się oparciem z nogami giętymi z jednego kawałka bukowego drewna. Produkowane w fabryce w Jasienicy, gdzie bukowy pałąk wyginany jest siłą ludzkich mięśni. Projekt nawiązuje do fotela Windsor: szczeble oparcia rozchodzą się w kształcie pawiego ogona. Kluczowa funkcjonalność Aldo to możliwość sztaplowania siedzisk jedno na drugie. Niewielka waga krzesła oraz wytrzymała forma siedziska czynią mebel idealnym do przestrzeni publicznych.


51. Seria lamp Prima: Prima Mini, Maxi & Duo / projekt: Alicja Pałys / producent: Brambla / www.brambla.com

Seria lamp Prima to przykład połączenia tradycyjnego rzemiosła i młodej myśli projektowej. Lampy zaprojektowała Alicja Pałys, która zaproponowała nie tylko klasyczny, funkcjonalny kształt, ale też inspirowaną modułami różnorodność formy. Lampy Prima mają wymienne klosze, dzięki czemu odbiorca może tworzyć wersję Mini i Maxi na tej samej podstawie. Lekka, prosta forma została uzyskana ręcznie w procesie wyoblania aluminium, dzięki temu każdy egzemplarz ma niepowtarzalną fakturę i formę.


52. Seria uchwytów do telewizorów / projekt: Unitra / producent: Unitra / www.unitra.pl53. Silvia – wanna wolnostojąca / projekt: Marta Gębska, konstrukcja Zbigniew Piasecki / producent: Marmite S.A. / www.marmite.eu

Wanna charakteryzuje się ponadczasowym i funkcjonalnym wzornictwem. Inspirowana jest pierwszą znaną nam wanną z terakoty powstałą ok. 1700 r. p.n.e. Silvia ma ergonomiczny kształt, odpowiadający budowie człowieka, co oznacza że jest szersza w miejscu przeznaczonym na ramiona, zwężając się w kierunku stóp. Kształt ten umożliwia zmniejszenie zużycia wody z 280 do 130 litrów. Odpływ zintegrowany w cienkiej ściance wanny jest innowacyjnym rozwiązaniem, dotąd nie stosowanym w masowej produkcji.


54. Skarpetki Many Mornings / projekt: zespół projektowy Many Mornings / producent: Many Mornings / www.manymornings.com

Skarpety MANY MORNINGS to fuzja dziesięcioletnich doświadczeń łódzkiego włókiennictwa, regionalnych pasji i unikalnego podejścia do designu. Łamiemy schematy skarpetkowej branży, wprowadziliśmy skarpety "nie do pary", pomagamy potrzebującym rozdając skarpety w ramach akcji SHARE A PAIR!. Produkujemy we własnej fabryce kultywując rzemieślnicze tradycje.


55. Sofa Melisa / projekt: Tomasz Augustyniak / producent: NAP sp. z o.o. / www.nap.com.pl

Nazwa „Melisa” wprost nawiązuje do charakteru mebli. Melisa to zioła które mają działanie uspokajające i rozluźniające. W kolekcji dostępne są: narożniki, sofy - 2.5 oraz 3 os., szezlong, fotel, podnóżek oraz stoliki. Stałe jaki i wymienne poszycie zestawu dostępne jest w takich tkaninach jak: len, bawełna, wełna, velvet. Wypełnienie poduch siedziska oraz poduszek oparciowych to pianka wysokoelastyczna i pierze. Do wyboru są poduszki oparciowe w czterech wymiarach.


56. SPIRALA - kolekcja porcelany stołowej / projekt: Edyta Cieloch (Modus Design) / producent: Ćmielów Design Studio, Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i ‘Chodzież” S.A. / www.modusdesign.com

Kolekcja SPIRALA autorstwa Edyty Cieloch, porcelanowy zestaw ręcznie malowany kobaltem, stanowi część limitowanej serii Hand Touch zaprojektowanej dla Ćmielów Design Studio, nowej marki współczesnej porcelany. To powrót do dobrych tradycji ruchu „artyści w przemyśle”, to świadome zaburzanie monotonii masowej produkcji. W kolekcji znajdują się talerze, salaterki, filiżanki do kawy i herbaty. Zdjęcia: Sebastian Zimmer.


57. Stolik R-1378 / projekt: Janusz Różański/ producent: POLITURA / www.facebook.com/politura.berlin

Zaprojektowany przez Janusza Różańskiego w 1962 roku stolik stanowił uzupełnienie zestawu 1378 (fotele, stolik, leżanka). Nigdy nie był produkowany seryjnie. Stolik został wykonany z jesionu: nogi powstały z pełnego drewna, blat i taca są fornirowane. Całość jest wykończona wysokiej klasy olejowoskiem, który zabezpiecza drewno i wydobywa jego naturalny, matowy kolor. Przesuwana i zdejmowana taca umożliwia uzyskanie dwóch przestrzeni użytkowych oraz pełni funkcję przenośnego pomocnika.


58. Stolik UFO / projekt: Magdalena Garncarz, Szymon Hanczar / producent: Ragaba / www.ragaba.eu

Rodzina stolików UFO jest nowoczesna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Podwójny blat zapewnia przestrzeń nie tylko na napoje i przekąski, ale także na schowanie drobnych przedmiotów na niższym blacie takich jak chusteczki, laptopy, magazyny etc. Stoliki UFO można dowolnie konfigurować wybierając kolory blatów i nóg. Bardzo prosty montaż nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi. Zaprojektowany w 3 rozmiarach blatów i wysokościach oraz 9 kolorach. Materiał: nogi bukowe + MDF.


59. Stół Lorem / projekt: Nikodem Szpunar / producent: Paged meble / www.paged.pl

Stół Lorem wykonany jest z drewna dębowego ma lekki, a zaraz stabilny charakter. Charakterystyczny dla modelu jest podcięty blat oraz nawiązujące do krzeseł z kolekcji przekrój w kształcie litery „D”. Cechą wyróżniającą stół jest idealne wyważenie między kompaktowymi wymiarami a komfortem użytkowania. Stół mieści 6 osób, a po rozłożeniu 8-10. Po rozłożeniu stół ujawnia swój unikatowy charakter dzięki zestawieniu zaokrągleń narożników głównego i dokładanego blatu.


60. Stół two or three things / projekt: Danuta Włodarska / producent: Two Or Three Things / www.twoorthreethings.pl

Projekt stołu zainspirowany sceną z filmu '2 or 3 Things I Know About Her' . Adaptacja zawarta w projekcie tego stołu odnosi się zarówno do filozoficznych dociekań poruszonych w filmie jak i do samego obrazu i konkretnych kadrów tej sceny. Blat wykonany jest ze starannie selekcjonowanych liści forniru nawiązujących swoim wzorem do wirującej kawy przedstawionej w filmowym kadrze. Stół stoi na smukłych, zwężających się ku ziemi nogach, nawiązujących do lat 60’.


61. Szafka łazienkowa MB1 / projekt: Loft Kolasiński / producent: Loft Kolasiński / www.loft-kolasinski.pl/

Szafka łazienkowa z kolekcji Public Project, po raz pierwszy zaprezentowana na targach DMY 2015 w Berlinie. Szafka z lustrem oraz szufladą na kosmetyki, wysuwającą się z boku szafki. Całość jest ręcznie wykonywana w Polsce przy użyciu tradycyjnych metod stolarskich, z litego drewna dębowego wykończonego olejem.


62. Taboret IMUGO / projekt: Rajmund Teofil Hałas / producent: nowymodel.org / www.nowymodel.org

Taboret IMUGO swoją nazwę zawdzięcza temu, że jest formą dojrzałą i skończoną, a równocześnie lekką jak skrzydła owada, subtelną, wdzięczną. Praca nad nim była przyjemnością. Na tle wyrobów masowej produkcji ten taboret wyróżnia się swoją oryginalnością. Ręczna produkcja i nawiązanie do tradycji polskiego designu czynią z niego rzecz wyjątkową.Taborety IMUGO różnią się kolorami stelaża i siedziska. Stelaż występuje w dwóch kolorach: białym i naturalnym kolorze drewna bukowego.


63. VANK_move Biurko - stół z elektryczną regulacją wysokości blatu / projekt: Zespół Projektowy VANK / producent: SITAG Formy Siedzenia Sp. z o.o. / www.vank.pl

Stół VANK_MOVE to połącznie regulacji wysokości blatu i pięknych form z aluminium. Jego obecność w biurach i gabinetach, nadaje przestrzeni eleganckiego szlifu. Stopy i tragarze wykonane z odlewanego aluminium pochodzą z recyklingu i są gotowe do ponownego przetworzenia. Wszystkie elementy zostały precyzyjnie dopasowane do blatu z cienkiej, odpornej, kompaktowej płyty hdf. Mechanizm regulacji wys. wykazuje niskie zużycie energii w trybie czuwania, posiada też system antykolizyjny PIEZO.


64. Wazon OKO / projekt: Malwina Konopacka / producent: Malwina Konopacka / www.malwinakonopacka.com

Seria 20 pojedynczych wzorów / liści w kolorze zieleni. Palmy, paprocie, liście bananowca, kaktusy oraz wzory - desenie. Wśród wazonów znajdują się 2 inspirowane obrazami Henriego Rousseau. Chromowa zieleń to kolejny po kobalcie tradycyjny kolor porcelany, przywodzi na myśl klasyczną angielską porcelanę, którą równoważą uproszczone, nowoczesne ilustracje. Całość kolekcji uzupełniają waznony w złote kropki / pozłacane.


65. Wózek ogrodowy / projekt: Ergo Design / producent: ZMM Maxpol / www.hagsen.pl

Wózek ogrodowy przeznaczony zarówno dla dużych, jaki i małych działkowiczów. Kluczowym kryterium w projekcie jest komfort użytkowania. Duże, łożyskowane gumowe koła ułatwiają manewrowanie i poruszanie się po nierównym terenie. Aluminiowy trzonek zakończony elipsoidalnym uchwytem pozwala na różne sposoby chwytu - dwiema lub jedną ręką. Jego wysokość można dostosować do wzrostu użytkowników. Pojemny korpus wózka jest ukształtowany w sposób maksymalnie ułatwiający nakładanie i wykładanie zawartości.


66. Gry memory Zagrywki, serie: Dzika zgraja, Ptaki, Stwory, Creatures / projekt: Zagrywki (Magdalena Stadnik, Katarzyna Walentynowicz) / producent: Zagrywki Katarzyna Walentynowicz / www.zagrywki.com

Gry planszowe typu memory – starannie zaprojektowane, samodzielnie zilustrowane, tematycznie zaangażowane. Seria „Dzika zgraja” dotyczy zwierząt o najzabawniejszych nazwach, takich jak lodówka czy babka piasowa, będących pod ochroną w Polsce. „Ptaki” to gatunki ptaków chronione w Polsce. „Stwory” i „Creatures” poświęcone są gatunkom o najbardziej niezwykłym wyglądzie, zagrożonym wyginięciem na świecie (wersje: PL/ENG). W każdym pudełku znajduje się 30 kart do gry i ulotka z opisami gatunków.


67. Zestaw śniadaniowy nr 1 / projekt: Sebastian Pietkiewicz (Huta Julia), Magdalena Gazur (Manufaktura Bolesławiec), Michał Rój (Porcelana Kristoff) / producent: Polski Stół (Huta Julia, Manufaktura Bolesławiec, Porcelana Kristoff) / www.polskistol.com

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Ma być odżywcze i sycące, dlatego coraz częściej wybieramy naturalne, zdrowe produkty. Płatki, musli, sałatki i szklanka owocowego soku to śniadanie idealne. Dla nich stworzyliśmy ten zestaw naczyń. Dzięki nim poranne posiłki, często jadane „w biegu”, staną się małą ucztą i dobrym początkiem każdego dnia. Zestaw śniadaniowy tworzą: kryształowa szklanka, kamionkowy talerz, porcelanowa salaterka.


68. ZEW for men- zestaw brodacza / projekt: Mamastudio / producent: Eco In / www.poczujzew.pl

EW for men to naturalne kosmetyki do mycia dla mężczyzn, z węglem drzewnym 
z Bieszczad. Dlatego ZEW jest tak czarny. Węgiel drzewny skutecznie oczyszcza i odświeża. Podczas kontaktu ze skórą, jego cząsteczki przyciągają nie tylko zanieczyszczenia z powierzchni, ale też z jej głębszych warstw. Uznawany jest za najsilniejszy absorbent występujący w stanie naturalnym. Węgiel drzewny, zawarty w mydłach ZEW, bierzemy z dzikich lasów, z ostatnich bieszczadzkich wypalarni.

69. Odżywcze mydło dla mężczyzn / projekt: The Secret Soap Store / producent: The Secret Soap Store / www.secret-soap.com

Naturalne mydło odżywczo-peelingujące na bazie mydlanych wiór produkowanych z olejów roślinnych pochodzących z upraw kontrolowanych biologicznie: oleju palmowego, kokosowego, oliwy z oliwek(extra virgin) oleju jojoba, awokado, ze słodkich migdałów i masła Shea. Eco Formuła-0% parabenów, sles, silikonów, sztucznych barwników, ftalanów, olejów mineralnych i pochodnych ropy naftowej. Zawartość zmielonych orzechów arganowych usuwa martwy naskórek i głębokie zabrudzenia skóry.

 

Żródło: Łódź Design Festival 2016 www.lodzdesign.com 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.