wszystkie artykuły z działu >> TARGI
27 kwietnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Jak ważny jest materiał z którego zbudowane jest stoisko? Pawilon Fructoplant projektu mode:lina™

 

Odwiedzając targi pozostajemy w stałym kontakcie z tym, co nas otacza. Nawet jeżeli świadomie wybieramy cel naszych spotkań czy wędrówek po targach to nasze myśli biegną ku przestrzeniom, które inspirują. Jak ważny jest materiał z którego zbudowane jest stoisko?

Większość stoisk, żeby nie powiedzieć ‘prawie wszystkie’ wykorzystuje jako główny budulec pomalowaną płytę pilśniową lub stolarską - upodabniając się do siebie. Co się stanie gdy zamiast pomalowanej płyty pilśniowej czy stolarskiej użyjemy sklejki, sklejki przetworzonej lub płyty drewnopochodnej.mode:lina™ z prestiżową nagrodą Acanthus Aureus. Firma Fructoplant, jeden z czołowych polskich producentów i dostawców roślin do sieci handlowych, swoje doświadczenie wyniosła że szkółek rodzinnych, a nowoczesne podejście do biznesu realizuje w obszarach sektora hobby branży ogrodniczej. Najlepsze tradycje firmy odzwierciedlono w nowym stoisku targowym zaprojektowanym przez pracownię mode:lina™.

Forma pawilonu to połączenie trzech różnych funkcji na zaledwie 40 m2 ! Główna strefa to swego rodzaju ścieżka edukacyjna ilustrująca kolejne etapy szczepienia drzewek. Lewa, otwarta strona stoiska stanowi z kolei nie lada atrakcję dla zwiedzających, to tutaj na dużym stole drzewka są na bieżąco szczepione i wręczane gościom targowym jako pamiątka oraz wizytówka frmy. Dla klientów biznesowych przewidziano nieco bardziej zamkniętą strefę z funkcją mini-kawiarni.

 

Ażurowa konstrukcja pawilonu to nawiązanie do kształtu młodych drzewek. W ten sposób projektanci określili rozpoznawalną formę pawilonu oraz rozdzielili każdą ze stref. 

Zrazy, a więc ścięte gałązki służące do okulizacji, posłużyły jako inspiracja do zaprojektowania dużych ekspozytorów z pni drzew.

Pawilon stanął na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2016 w Poznaniu, zdobywając tam prestiżową nagrodę Acanthus Aureus przynawaną przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Statuetką Złotego Akanta nagradzane są stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów.

30 maja 2016 roku frma Fructoplant została uhonorowana prestiżową nagrodą Teraz Polska.

FAIR: GARDENIA 2016
EXHIBITOR
: Fructoplant

DESIGN: mode:lina™
PROJECT TEAM: Paweł Garus, Jerzy Woźniak
COMPLETION: Marzec 2015 / March 2015
LOCATION: Poznań, Poland
AREA: 40 m2

PHOTOS: Patryk Lewiński, Jerzy Woźniak

www.modelina-architekci.com

www.fructoplant.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.