Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
04 września 2016
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Gdy graficy projektują scenografie. Bardzo dobrze, że powstają takie projekty

Łódzkie studio graficzne Punkt Widzenia w świetnej formie

W roku 2013 podczas Letniej Akademii Jazzu zaprezentowane zostało przedstawienie łączące jazz z poezją pt. „Moja Słodka Europejska Ojczyzna” z muzyką Krzysztofa Komedy napisaną do wierszy wybitnych polskich poetów. m.in. Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta. Wiersze przetłumaczył i wybrał do przedstawienia łodzianin Karl Dedecius. W spektaklu wystąpił Andrzej Seweryn, zaś muzykę wykonał Jan „Ptaszyn” Wróblewski ze swoim zespołem.

Krzysztof Komeda muzykę do tego przedstawienia napisał w 1967 roku, tuż przed wyjazdem do Hollywood. Łódzka odsłona spektaklu była prawykonaniem przedstawienia w polskiej wersji językowej, które do tej pory istniało tylko w wersji niemieckiej.

scenografia do przedstawienia „Moja Słodka Europejska Ojczyzna” z muzyką Krzysztofa Komedy

Całą oprawą wizualną wydarzenia zajęło się łódzkie studio graficzne Punkt Widzenia, które przygotowało komplet materiałów, od zaproszeń, plakatów, publikacji o kulisach powstania spektaklu i życia Krzysztofa Komedy po scenografie przedstawienia oraz wystawy rękopisów i niepublikowanych do tej pory zdjęć. Punktem wyjścia stały się klawisze fortepianu, które stanowią kluczowy element każdego materiału. Surowa i ascetyczna forma oraz czarno-biała kolorystyka podkreślają klimat przedstawienia i stylistykę minionej epoki.

photo: Punkt Widzenia

 

-----------

Punkt Widzenia to małe, niezależne studio graficzne założone w 2010 r. w Łodzi. Powstało z potrzeby i chęci pokazania własnego punktu widzenia. Głównym celem jest opracowanie prostych i spójnych komunikacji wizualnych, identyfikacji, opakowań, oraz materiałów wydawniczych.

www.pktwidz.pl

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.